پنج شنبه 26 مهر 1397

دبیری‌مهر، امیر

دکتری تخصصی علوم سیاسی با گرایش جامعه شناسی سیاسی / پژوهشگر علوم سیاسی و مطالعات فرهنگی و رسانه ای و استادیار دانشکده علوم سیاسی واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی
 • فرهنگ پژوهی در 4 سطح

  - حث درباره فرهنگ می تواند در چهار سطح صورت بگیرد یا به عبارت دیگر چهار نقطه عزیمت برای تفکر و تامل و تعقل پیرامون فرهنگ قابل شناسایی است.

 • حسین ، برگزیده ی خدا در عشق و پرستش

  - یام سوگواری حسین بن علی (ع ) همچون شب قدر فرصتی است برای رهایی از شر پلیدی ها و زشتی ها و دوستی و نزدیکی به خدای رحمان و زیبنده شدن به نیکی ها و پاکی ها . و این همه از برکت وجود امام حسین (ع )است و چون بسیاری با چشم دل و سر این راز را دیده و گشوده اند در برپایی عزای حسین و پرچم هدایت او پیشگام و پیشرو می شوند و سفره شکرگزاری او هیچ گاه جمع نمی گردد . اینچنین است که کودک و جوان و زن و مرد با هر میزان شور و شعور و سعادت زیر خیمه حسین قرارمیگیرند و باران رحمت الهی بواسطه شفاعت و آبروی حسین بر دل و جسم و جان همگان می بارد و جوانه های عشق و علاقه و شیفتگی به حضرت اباعبدالله را به نهال تقوا و رستگاری مبدل می سازد

 • امنیت ؛ پیش نیاز توافق با امریکا

  - یکی از موانع اصلی بهبود رابطه ایران و امریکا از منظر امریکاییها موضع اصولی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی است به گونه ای که ایران این رژیم را نامشروع و غاصب دانسته و خواهان برگزاری همه پرسی برای تعیین رژیم سیاسی در فلسطین اشغالی است .

 • لاتاری مهاجرت به ایران و منازعه توهم و واقعیت!

  - در جامعه ایران سالهاست دو جبهه فکری و ذهنی رو دروی هم قرار گرفته اند یک جبهه وهم اندیشان خیالبافی هستند که جای اصل و فرع را در جامعه ایرانی عوض کرده اند و ملت را دنبال نخود سیاه می فرستند و ادرس غلط می دهند که مشکل ما فلان است و بهمان

 • موانع اصلی توسعه در کشور

  - اگر خط قرمزی به نام محیط زیست را در بحث توسعه تعریف می‌کردیم و اجماع صورت می­گرفت که به هیچ وجه نباید برنامه‌ها­ی اجرایی و اقتصادی، خدشه به محیط زیست کشور وارد کنند، امروزه دچار معضلاتی مثل ریزگردها، آلودگی­ها، کم آبی و خشک شدن دریاچه‌ها نبودیم.

 • نگاهی به پروژه ساخت آنتونوف

  - البته از بعد صنعتی و سرمایه گذاری کسانی که برای ساخت هواپیمای آنتونوف منابع مالی گرفته و سرمایه‌گذاری انجام داده­اند، باید به افکار عمومی پاسخگو باشند. آیا نتیجه اقدام این افراد باید این تعداد کشته و مجروح باشد.

 • انقلاب مشروطه؛ آغازی بر ارتباطات نوین اجتماعی

  - سالروز انقلاب مشروطه فرصت مغتنمی برای اندیشیدن به فرصت های توسعه یافتگی و موانع توسعه نیافتگی جامعه ایرانی است به ویژه در یکی از حوزه های زیربنایی توسعه یعنی ارتباطات و تعاملات اجتماعی و رسانه ای و از همه مهمتر ارزش مدرن پاسخگویی که همه اینها را می توان ذیل هنر و مهارت روابط عمومی تعریف و تفسیر کرد . امید است به بهانه سالروز مشروطه و اهمیتی که این بزنگاه تاریخی داشته است گفتمان نقادانه در این خصوص در فضای ارتباطی و اجتماعی نخبگان ایرانی طرح و روز به روز گسترش یابد. فراموش نکنیم لازمه زیست هوشمندانه در حال حاضر به عنوان لازمه آینده روشن درک صحیح گذشته و ارایه تصویری واقع بینانه از تجارب تلخ وشیرین تاریخی است .

 • احیای نسل کشی نازیستی توسط صهیونیزم

  - جهان امروز انتظار داشت و دارد نه تنها حملات اسراییل به مردم بی دفاع غزه متوقف شود و به محاصره و تحریم این منطقه پایان داده شود بلکه همه دست اندرکاران این جنایت جنگی علیه بشر یت محاکمه و مجازات شوند و همه خسارات وارده به غزه جبران شود و نیروهای حافظ صلح در منطقه مستقر شوند و پرونده نسل کشی اسراییل در شورای امنیت مفتوح و به ان رسیدگی شود و به محاکم دادگستری بین المللی ارجاع شود و از مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم غزه تجلیل و ستایش شود.

 • حمله به غزه ، سناریویی پیچیده در سه پرده

  - هرچند حملات گاه و بیگاه به غیر نظامیان فلسطینی از سوی نظامیان اسراییلی در قالب حملات هوایی و زمینی و عملیات تروریستی بی سابقه نیست و در 60سالی که ازاشغال فلسطین می گذرد دائما به شکلهای جدیدی تکرار می شود اما حملات اخیر به نظر می رسد اجرای سناریویی پیچیده و فرامنطقه ای با اهداف چند جانبه است که قربانی آن کودکان و زنان بی گناه فلسطینی هستند و مجری آن تنها رژیم نژاد پرست و قانون گریز و ستیزه جو در جهان کنونی یعنی اسراییل است .

 • تغییر سرفصلهای علوم سیاسی لازم است اما به شرطها و شروطها

  - امه 160 نفر از استادان علوم سیاسی کشور به رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بردرنگ و تامل در اجرای سرفصل های جدید علوم سیاسی در کشور واجد هر معنایی باشد حامل این پیام نیست که استادان امضا کننده نامه از جمله اینجانب با تغییر سرفصلهای دروس علوم سیاسی مخالف هستند بلکه همه بحث بر سر شیوه تعیین سرفصل های جدید و تدوین کتب و منابع جدید است