شنبه 5 خرداد 1397

داستانی، مرتضی

37 سال فعالیت رسانه ای ومطبوعاتی: -1359تا1376خبرنگار وگزارشگر روزنامه جمهوری اسلامی -1376تا1378معاون مدیر مسئول وعضو شورای سردبیری روزنامه جمهوری اسلامی -1378تا ادامه دارد، مدیرمسئول وسردبیر روزنامه 19دی
 • مردم را عصبانی نکنید

  - شرایط کشور به گونه‌‌ای است که روح و روان مردم به واسطه فشارها و تنگناهای اقتصادی و درگیری‌های سیاسی داخلی آزرده خاطر شده و خروج آمریکا از برجام، چه بخواهیم و یا نخواهیم، مردم را نگران‌تر کرده است. بی‌تردید یکی از عوامل مهم به وجود آمدن حوادث دی‌ماه آزردگی روحی مردم از شرایط کشور بود و در این ماه‌ها هم اتفاقی نیفتاده است که مردم احساس آرامش و امیدواری کنند، بلکه رویدادهایی هم رخ داده است که بخش‌هایی از مردم را عصبانی‌تر کرده است.

 • او از اول هم یار رهبر نبود

  - کاش هشدارهای «فریب نخورید» سال ۸۳و ۸۴برخی دلسوزان و حتی بعضی هم دانشگاهی‌های احمدی‌نژاد را که خطاب به خواص گفته می‌شد، تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان ما می‌شنیدند.

 • بحران در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم

  - تهران فلج شد/ برف کشور را مختل کرد/ پروازها لغو شد/ جاده‌های اصلی کشور مسدود شد/ مردم شب گذشته ساعت‌ها در اتوبان قم گرفتار شده بودند/ کمک‌رسانی یخ زده بود/ برفی که پیش‌بینی شده بود مسئولان و مردم را غافلگیر کرد؛ این تیترها نمونه‌ای از صدها تیتر خبرها و گزارش‌هایی است که در 24 ساعت گذشته درباره بارش نه چندان زیاد برف در شبکه‌های مجازی و سایت‌های خبری منعکس شده است.

 • زمین زدن دولت چه نفعی دارد؟

  - دولت حسن روحانی مثل همه دولت‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی فعالیت داشته‌اند دارای محاسن و معایبی است. در طول نظام جمهوری اسلامی جریانهای سیاسی در کنار مخالفت و موافقت با دولتها، همواره مصالح نظام و کشور را مدنظر قرار داده و سعی می‌کردند در رابطه خود با دولت از جاده انصاف خارج نشوند یا حداقل کاری نکنند که دولت جمهوری اسلامی تضعیف و زمین‌گیر شود و به تعبیری دنبال زمین‌زدن و ناکارآمد کردن دولت نبودند.

 • اعتراف مهم یک اصولگرا هر چند دیر

  - محمدرضا باهنر از رهبران سیاسی جریان اصولگرا و دبیر جبهه پیروان امام و رهبری در گفتگو با شرق در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا در گذشته از احمدی نژاد حمایت می‌کردید و امروز منتقد او شده‌اید، مگر احمدی‌نژاد فرق کرده است؟ گفت: احمدی‌نژاد فرق نکرده است، من اطلاعاتم درباره او بیشتر شده است.

 • توئیتی که موجب شوک به جامعه رسانه‌ای کشور شد

  - توئیت آقای انتظامی مبنی بر تغییر در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد شوکی به جامعه رسانه ای کشور وارد کرده وباعث ناراحتی بسیاری از دلسوزان کشورشد.

 • احمدی‌نژاد امروز، تاوان سکوت دیروز

  - احمدی‌نژاد این روزها برای عده‌ای احمدی‌نژاد دیگری شده است. او که یک روز معجزه قرن، شبیه پیامبران، نظر کرده امام زمان و تحقق وعده الهی قلمداد می‌شد و معیار انقلابی‌گری برخی بود، امروز منحرف، لات، دروغگو، سردسته فرقه زنبیلیه، خیانت‌کار و دغل باز نامیده می‌شود.

 • پیش‌لرزه‌های زلزله در باورهای عمومی

  - زلزله طبیعی در هر منطقه‌ای رخ ‌دهد عده‌ای را سوگوار و ماتم‌زده و منطقه‌ای را ویران می‌کند ولی این روزها حوادث حاشیه‌ای زلزله کرمانشاه «پیش‌لرزه‌هایی» از زلزله بزرگ دیگری را رونمایی کرد که اگر اتفاق بیفتد یک کشور و ملتی را ویران می‌سازد.

 • شورای نگهبان و مسئولیت حراست از آن

  - سخنان اخیر حضرات آیات یزدی و مدرسی، از اعضای فقهای شورای محترم نگهبان قانون اساسی و لغو عضویت سپنتا نیکنام از عضویت شورای اسلامی شهر یزد موج گسترده‌ای را در داخل کشور در حمایت از اقلیت دینی زرتشتی‌ها در کشور به وجود آورد که در تاریخ و دهه‌های اخیر بی‌سابقه است.

 • تجربه بد خودمختاری

  - همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق از این کشور این روزها شرایط منطقه را دوباره ملتهب و وارد یک درگیری جدیدی کرده است. آن هم زمانی که هنوز منطقه و کشور عراق از بحران داعش خارج نشده است.