یکشنبه 6 اسفند 1396

داستانی، مرتضی

37 سال فعالیت رسانه ای ومطبوعاتی: -1359تا1376خبرنگار وگزارشگر روزنامه جمهوری اسلامی -1376تا1378معاون مدیر مسئول وعضو شورای سردبیری روزنامه جمهوری اسلامی -1378تا ادامه دارد، مدیرمسئول وسردبیر روزنامه 19دی
 • بحران در مدیریت خدمت‌رسانی به مردم

  - تهران فلج شد/ برف کشور را مختل کرد/ پروازها لغو شد/ جاده‌های اصلی کشور مسدود شد/ مردم شب گذشته ساعت‌ها در اتوبان قم گرفتار شده بودند/ کمک‌رسانی یخ زده بود/ برفی که پیش‌بینی شده بود مسئولان و مردم را غافلگیر کرد؛ این تیترها نمونه‌ای از صدها تیتر خبرها و گزارش‌هایی است که در 24 ساعت گذشته درباره بارش نه چندان زیاد برف در شبکه‌های مجازی و سایت‌های خبری منعکس شده است.

 • زمین زدن دولت چه نفعی دارد؟

  - دولت حسن روحانی مثل همه دولت‌هایی که در نظام جمهوری اسلامی فعالیت داشته‌اند دارای محاسن و معایبی است. در طول نظام جمهوری اسلامی جریانهای سیاسی در کنار مخالفت و موافقت با دولتها، همواره مصالح نظام و کشور را مدنظر قرار داده و سعی می‌کردند در رابطه خود با دولت از جاده انصاف خارج نشوند یا حداقل کاری نکنند که دولت جمهوری اسلامی تضعیف و زمین‌گیر شود و به تعبیری دنبال زمین‌زدن و ناکارآمد کردن دولت نبودند.

 • اعتراف مهم یک اصولگرا هر چند دیر

  - محمدرضا باهنر از رهبران سیاسی جریان اصولگرا و دبیر جبهه پیروان امام و رهبری در گفتگو با شرق در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا در گذشته از احمدی نژاد حمایت می‌کردید و امروز منتقد او شده‌اید، مگر احمدی‌نژاد فرق کرده است؟ گفت: احمدی‌نژاد فرق نکرده است، من اطلاعاتم درباره او بیشتر شده است.

 • توئیتی که موجب شوک به جامعه رسانه‌ای کشور شد

  - توئیت آقای انتظامی مبنی بر تغییر در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد شوکی به جامعه رسانه ای کشور وارد کرده وباعث ناراحتی بسیاری از دلسوزان کشورشد.

 • احمدی‌نژاد امروز، تاوان سکوت دیروز

  - احمدی‌نژاد این روزها برای عده‌ای احمدی‌نژاد دیگری شده است. او که یک روز معجزه قرن، شبیه پیامبران، نظر کرده امام زمان و تحقق وعده الهی قلمداد می‌شد و معیار انقلابی‌گری برخی بود، امروز منحرف، لات، دروغگو، سردسته فرقه زنبیلیه، خیانت‌کار و دغل باز نامیده می‌شود.

 • پیش‌لرزه‌های زلزله در باورهای عمومی

  - زلزله طبیعی در هر منطقه‌ای رخ ‌دهد عده‌ای را سوگوار و ماتم‌زده و منطقه‌ای را ویران می‌کند ولی این روزها حوادث حاشیه‌ای زلزله کرمانشاه «پیش‌لرزه‌هایی» از زلزله بزرگ دیگری را رونمایی کرد که اگر اتفاق بیفتد یک کشور و ملتی را ویران می‌سازد.

 • شورای نگهبان و مسئولیت حراست از آن

  - سخنان اخیر حضرات آیات یزدی و مدرسی، از اعضای فقهای شورای محترم نگهبان قانون اساسی و لغو عضویت سپنتا نیکنام از عضویت شورای اسلامی شهر یزد موج گسترده‌ای را در داخل کشور در حمایت از اقلیت دینی زرتشتی‌ها در کشور به وجود آورد که در تاریخ و دهه‌های اخیر بی‌سابقه است.

 • تجربه بد خودمختاری

  - همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق از این کشور این روزها شرایط منطقه را دوباره ملتهب و وارد یک درگیری جدیدی کرده است. آن هم زمانی که هنوز منطقه و کشور عراق از بحران داعش خارج نشده است.

 • فراتر از اصول‌گرایی، اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی

  - رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی هنگام دفاع از وزرای پیشنهادی گفت: دولت دوازدهم فرای اصول گرایی، اصلاح طلبی و اعتدال‌گرایی است، اما به اصول، اصلاح و اعتدال اهمیت خواهد داد.

 • عصبانی کردن مردم به چه قیمتی

  - یک جریان سیاسی شناخته شده که در این سال‌ها تبحر خاصی در ترور شخصیتی چهره‌ها و معتمدین نظام و مردم پیدا کرده‌ و از مصونیت خاصی بهره‌مند است، پس از انتخابات ریاست جمهوری تلاشی زنجیره‌ای در ظاهر برای تخریب روحانی ولی در باطن برای عصبانی کردن مردمی که در انتخابات به روحانی رأی داده‌اند، این روزها آغاز کرده ‌است.

x