شنبه 1 اردیبهشت 1397

فیاضی، سید جلال

متولد 37، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، نویسنده و روزنامه نگار/ سوابق:مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه های قدس و شهرآرا، تاسیس خبرگزاری برنا و ماهنامه زائر، عضو هیات موسس انجمن روزنامه نگاران مسلمان ایران، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد
 • زین اسب را بچسبید، سوارکاری پیشکش!

  - این روزها طرح دوفوریتی تعدادی از نمایندگان تحت عنوان «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» در فضای رسانه ای کشور مورد توجه قرار گرفته است . طرحی که به نظر میرسد در پاسخ به رهنمودهای اخیر رهبر فرزانه انقلاب در خصوص فساد وتبعیض وعذرخواهی ایشان از کم کاری وعقب ماندگی در تحقق عدالت در جامعه باشد .

 • برای رضا مقدسی؛ روزنامه‌نگاری که به خادم‌یاری آستان حضرت رضا (ع) رسید

  - مرحوم رضا مقدسی در قامت دانش‌آموزی علاقمند، خوش ذوق و دلسوز پا به عرصه حیات روزنامه‌نگاری در آستان مقدس رضوی گذاشت. با آنکه جوان بود و کم تجربه، به دلیل علاقمندی به حضور در عالم مطبوعات با تلاش خستگی‌ناپذیری وارد مجموعه روزنامه قدس شد.

 • من محافظ نمی‌خواهم

  - اذان مغرب که تمام شد و صفوف نمازگزاران در رواق‌های حرم مطهر امام رضا (ع) شکل گرفت، یکی از مقامات مسئول کشور -که روحانی هم هست- در یک حلقه حفاظتی به صفوف نمازگزاران پیوست. تعجب کردم! حدود چهل روز پیش دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور گفته بود: مسئولان کشور هیچ نیازی به محافظ ندارند و در امنیت کامل قرار دارند.

 • به احترام مرد اخلاق و رسانه

  - دکترحسین انتظامی پس از چهارسال، سکان معاونت مطبوعاتی را به یکی دیگر از اهالی رسانه سپرد .

 • ترامپوتراپی

  - ۱- مردم آمریکا که در یک انتخابات ضعیف و جنجالی، کاخ سفید آسیب‌دیده از سیاست‌های دیکتاتورمآبانه و مداخله‌جویانه دولن‌های خود را به کلینیک «ترامپوتراپی» سپرده‌اند اکنون در فاصله کمتر از یک سال خود را با رئیس‌جمهوری مواجه می‌بینند که با سیاست‌های خام خود نه تنها دولت بیمار کاخ سفید را بهبود نبخشیده، بلکه آمریکا را به اتاق «ایزوله» انزوای بین‌المللی روانه ساخته است.

 • صلاحیت صالحی

  - آقای سیدعباس صالحی را بیش از سی سال است می‌شناسم. بهتر است بگویم آیت‌الله دکتر سید عباس صالحی را!

 • ساختارهای پلاسکویی ایران

  - سرانجام ساختمان 53 ساله ویران شده پلاسکو آخرین شهید ایثارگر ناجی خود را از آغوش گداخته خویش رها کرد و عملیات آوار برداری از این فاجعه با کوشش وتلاش قابل تقدیر مسئولان ودستگاههای ذیربط به پایان رسید .

 • انقلابی اخلاق‌مدار

  - سرانجام قلب مهربان ،صمیمی و آرام مرد روزهای سخت انقلاب ناگهان از تپش ایستادوقلوب میلیون‌ها انسان در ایران و سراسر جهان را در غمی سخت و جانکاه فروبرد.نه‌تنها عاشقان و دوستان هاشمی در غم هجران او از عمق جان گریستند، بلکه منتقدان منصف او هم نتوانستند جلوی اشک‌های غمگنانه خود را حتی در برابر دوربین‌های تلویزیونی بگیرندومن فکر می‌کنم حتی برخی مخالفان و دشمنان هاشمی هم نتوانستند اشک‌های ناخواسته خود را بر گونه‌هایشان پنهان سازند.

 • ۸ خرداد؛ منافع ملی یا وزن کشی سیاسی؟

  - پس از انتخابات 7 اسفند وتحلیل ها وارزیابی ها و گاه رجزخوانی های دو جریان سیاسی کشور،درروز 8خرداد نخستین رویداد پساانتخاباتی پارلمان کشور با برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس دهم وانتخاب رئیس وهیات رئیسه آن رقم خواهد خورد . این رویداد هم می تواند از منظر منافع ملی تحلیل شود وهم به عنوان یک وزن کشی سیاسی مورد توجه صاحبنظران وتحلیلگران قرار گیرد .اما بنظر میرسد تحلیل این رویداد از منظر منافع ملی به صواب نزدیکتر باشد ونگارنده تلاش می کند از این منظر به این پدیده بنگرد :

 • قهر طبیعت پس از قهر با طبیعت

  - سال‌هاست که ما با طبیعت قهر کرده‌ایم؛ بی‌رحمانه به جان جنگل‌های‌مان افتاده و هزاران هکتار از درختان سرسبز جنگل‌های شمال کشورمان را نابود کرده‌ایم.

x