شنبه 28 مهر 1397

فیروزآبادی، سیدابوالحسن

متولد 1340 در نجف اشرف/ قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دارای مدارک کارشناسی ارشد مهندس برق با گرایش مخابرات از دانشگاه علم و صنعت/ دکترای مدیریت استراتژیک/طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور به مدت 25 سال/طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات/دبیر شورای‌عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور
 • ادامه فعالیت تلگرام به صلاح نیست

  - تلگرام از نظر مهندسی و سطح تکنیکی شماره یک است. این که شبکه ای بتواند همه شهروندان را در یک کشور به هم مرتبط کند بدون آن که سر سوزنی در داخل کشور سخت افزار و نرم افزار وپلتفورم در اختیار داشته باشد ؛ کار کمی نیست ، آن هم با حجم صد گیگابیت بر ثانیه ، در حد اعجاز است .

 • ایجاد اختلال در جریان آزاد اطلاعات از سوی آمریکا

  - سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در واکنش به تحریم شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی و ایجاد اختلال در جریان آزاد اطلاعات از سوی آمریکایی‌ها اظهار داشت: آمریکا با تحریم شورا و مرکز فضای مجازی سفسطه کرده و قصد داشته تا بر روی سیستم‌ها و پیام رسان‌های خارجی فشار ایجاد کند تا با جمهوری اسلامی ایران مذاکره‌ و همکاری نداشته باشند که همه این تلاش‌ها در راستای ایجاد محدودیت برای حضور پرشور و سالم ملت ایران در فضای مجازی است تا در نهایت فضای مجازی کشور با فساد و شایعات مسموم شود.

 • یک نقش ماندگار در دیپلماسی رسانه‌ای

  - جریان زنده اطلاعات با تکیه بر صداقت، صراحت و شجاعت فعالان عرصه اطلاع رسانی و خبر در شریان های حیاتی جامعه به گردش در می آید و شناخت و آگاهی را افزایش می دهد.

 • گوگل؛ تولید دارایی مبتنی بر مشارکت مردم و تسلط بر کل کره زمین

  - شرکت‌های عصر جدید مانند گوگل در حال بازسازی امپراطوری‌هایی هستند که در دوران کهن از طریق جهانگشایی، پهنه وسیعی از جهان را تحت تسلط خود درآورده و مردم را استثمار می کردند.

 • استارت‌آپ‌ها؛ موتور محرک توسعه اقتصاد کشور

  - امروزه استارت‌آپ‌ها نقش بی‌بدیلی در رشد و توسعه هر کشوری ایفا می‌کنند.

 • مذهب و فضای مجازی

  - فضای مجازی فضایی است که بر بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) شکل می گیرد و موازی با فضای واقعی و حقیقی است و تلاش می کند که چهار کار را انجام دهد:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات، فراتر از فناوری ابزاری

  - برای سیر تاریخ بشری از آغاز مدنیت تاکنون دوره‌های مشخصی تعیین شده است که با توجه به ظهور عصر اطلاعات، شاید نظریه امواج سه گانه الوین تافلر از همه مناسب‌تر باشد.

 • روندهای حوزه اینترنت

  - یادداشت دکتر سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور

 • اقتصاد فضای مجازی، خلاقیت و فرهنگ

  - روند فناوری در تاریخ بشر سه قرن سابقه دارد و بیشتر از غرب شروع شده است.

 • حکمرانی خوب و فضای مجازی

  - هفته دولت علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان شهیدی که خون خود را در راه اعتلای این نظام تقدیم کردند، زمانی است برای ارزیابی در عملکرد دولت و نگاه عمیق‌تر به چگونگی عملکرد بهتر در آینده. عملکرد بهتر دولت در آینده را می‌توان با رویکرد حکمرانی خوب (Good Governance) تحلیل کرد.

آرشیو ماهانه