شنبه 28 مهر 1397

غرویان، محسن

.
 • هدف مخالفان دولت روحانی

  - بعد از دو استیضاح و سئوال از رئیس‌جمهور این شائبه در فضای سیاسی مطرح شد که نمایندگان مخالف آقای روحانی مترصد از نصاب انداختن دولت هستند اما معتقدم آنها نمی‌توانند این کار را انجام دهند. این افراد از سال ۹۲ تاکنون به مدت ۵ سال از رئیس جمهور شدن آقای روحانی عصبانی هستند و به طُرق مختلف سعی می‌کنند به دولت فشار بیاورند اما از آن طرف آقای روحانی هم‌چنان پایگاه مردمی و محبوبیت حداکثری خود را حفظ کرده و انتخابات‌های گذشته هم همین را نشان می‌دهد.

 • حربهٔ دولت پنهان علیه دولت روحانی

  - کشور بیش از هر زمان دیگر نیاز به آرامش و انسجام درونی دارد. حسن روحانی در گذشته و در گفت‌وگو با مردم نشان داده است که به دنبال ایجاد این آرامش و تلاش در راه منافع مردم است. در شرایط فعلی نباید کشور را دچار تشنج روحی و روانی کنیم و آرامش را برهم بزنیم. باید به همین دولت کمک کنیم تا در زمان باقی‌مانده به سیاست خارجی و اقتصاد خدمت کند و بتواند بحران‌های پیش‌آمده را برطرف کند.

 • تفسیرهای غلط برخی علماء از آزادی و توسعه

  - نوع تفکر بعضی از علما که توسعه اقتصادی و اجتماعی را مصداق دنیازدگی یا مادی گرایی می‌دانند، مانع توسعه پایداردر کشور شده است.

 • تحلیل و تفسیر انحرافی درباره «رفراندوم» ممنوع!

  - طبق اصل 59 قانون اساسی می توان درباره مسائل مهم سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از رفراندوم و مراجعه به آرای مستقیم مردم استفاده کرد بنابراین حرف رئیس جمهور متن قانون اساسی است و مطلب جدیدی نیست. در واقع رفراندوم طبق قانون اساسی ظرفیتی است که برای تصمیم گیری درباره مسائل ملی می توان به نظر افکار عمومی توجه کرد تا فقط نگاه یک گروه یا جناح خاص مبنا قرار نگیرد.

 • توجه ویژه «انتظامی» به تقویت‌ فضای‌باز اطلاع‌رسانی

  - سیستم فکری رئیس جمهور محترم آقای دکتر روحانی، آزاد اندیشی است، و بنده فکر می کنم مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد و همینطور معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی این وزارتخانه، در همین راستا حرکت کرده اند.

 • جناحی‌شدن تریبون‌های مذهبی

  - مذهب یکی از عناصر فرهنگی بسیار دارای نفوذ در مردم است و در تفکر و زندگی مردم نقش دارد.

 • بانویی روشنگر

  - حضرت زینب(س) دو عنصر عمده شخصیتی داشتند: یکی بحث ایمان و تقوای ایشان و یکی بحث علم و دانش ایشان بود که در حقیقت علم و ایمان این شخصیت دینی و مذهبی ایشان را ساخت.

 • سیاست‌مداری با کارنامه درخشان

  - مرحوم آیت‌االله هاشمی‌رفسنجانی با پرونده‌ای بسیار سفید و درخشان زندگی را سپری کردند.

 • آیت‌الله هاشمی؛ از حیات تا وفات

  - حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه فرموده‌اند: آنگونه رفتار کنید که در زمان حیات با شما مراوده داشته باشند و در موقع وفات مردم برای شما بگریند.

 • چرا به رییس‌جمهور قانونی کشور توهین می‌کنند؟

  - این روزها مشاهده می‌کنیم که حمله به رییس‌جمهور قانونی کشور و توهین نسبت به ایشان برای تخریب سیاسی فزونی یافته است.

آرشیو ماهانه