شنبه 31 شهریور 1397

انصاری، هادی

تولد ١٣٣٥/تحصیلات: جراح فک و صورت از دانشگاه تهران عضو فرهنگستان علوم پزشکى ایران و برگزیده فعال علمى سال ١٣٩٦ این فرهنگستان، خادم افتخارى حرم امیر المومنین(ع) تالیف و تحقیق بیش از چهارده عنوان کتاب در حوزه های تاریخ اسلام و تشیع
 • سرداب سقای آب و ادب

  - گزارشی از سرداب حرم مطهر حضرت ابوالفضل ع در کربلا

 • وحدت دو ملت ایران و عراق، ناگسستنی است

  - روزنامه‌ای در ایران با انتشار خبر دروغ «استفاده جنسی مردان عراقی از زنان ایرانی» آتش یک فتنه خبری را برپا کرد که روزنامه سعودی الشرق الاوسط نیز سال گذشته در ایام اربعین در اقدامی مشابه، خبر دروغ تعرض جنسی به زنان عراقی توسط ایرانی‌ها! را تیتر کرده بود.

 • کعبه، جامه نو به تن کرد

  - برای نخستین بار حضرت اسماعیل(ع) جامه‌اى بر روی کعبه قرار داد. بعدها قریش این سنت را ادامه داد و پرده‌داری کعبه برای آنان منصبی ویژه شد. رسول خدا(ص) پس از فتح مکه، جامه آن را عوض کرد. بعد از آن همیشه یکی از اقدامات خلفا و امیران توجه به جامه و تعویض سالانه آن بوده است.

 • آخرین دیدار با پدرم

  - نیمه شبى در اردیبهشت سال ٥٩ شمسى ، خانه مرحوم شهید آیة الله انصارى به محاصره در آمده و سپس ایشان را مستقیما به بغداد بردند.

 • مراسم عاشورای تابستانی در پاکستان

  - مردم منطقه بلتستان پاکستان برای درک بیشتر مصیبت‌های کربلا، غیر از ایام محرم، در این روزهای گرم تابستانی نیز عاشورای «مرداد» را به ماتم و اندوه نشستند.

 • عاشورای دوم یا مجلس أسَد در کشمیر

  - کشمیر منطقه‌ای واقع در شمال شبه‌قاره هند در دامنه کوه‌های هیمالیا است که تا پیش از استقلال پاکستان، امیرنشینی تحت‌الحمایه بریتانیا بود.

 • روحانی کارآفرین

  - در جامعه کنونی ما و با شرایطی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم، هیچ‌گاه انتظار نداریم که یک روحانی از خانواده ای ریشه‌دار و مشهور، پس از تحصیلات مقدماتی و سطح حوزه، ناگاه گام در دنیای تجارت و تولید نهاده و اثبات کند که اگر بخواهیم، می‌توانیم! هیچ‌گاه انتظار نداریم که یک روحانی از آن‌جا که نیاز جامعه را درک کرده، بر خود وظیفه داند که گام به جهان اقتصاد و بازرگانی و کارآفرینی گذارد و پس از تلاشی خستگی‌ناپذیر، او را در قامت یک تاجر و بازرگان و تولیدکننده و صنعتگر و صادرکننده و کار آفرین در جامعه تبدیل سازد!

 • عراق پس از انتخابات

  - در چهارمین انتخابات پارلمانی عراق بعد از سال 2003، شاهد پایین‌ترین سطح مشارکت مردمی بودیم که نشان از نومیدی و نارضایتی عمیق مردم عراق از وضعیت کنونی و نظام سیاسی حاکم دارد.

 • آیت‌الله سیستانی، قلب تپنده عراق

  - عراق از نظر بافت اجتماعی، دارای بافت به‌اصطلاح موزاییکی بوده که از گروه‌های متعدد قومی، فرقه‌ای، که در این میان خود با وجود عشائر و قبائل گوناگون سنًی و شیعه و دیگر ادیان و مذاهب و تیره‌ها و وابستگی‌های حزبی و سیاسی به داخل و گاه به خارج، تشکیل گردیده است.