پنج شنبه 26 مهر 1397

حاجی‌ میرزایی، محسن

دبیرهیئت دولت متولد: 1338 قم / سوابق تحصیلی: Graduate Diploma in Social Science- Change Management - University of Western Sydney1382 - کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه آزاد - کارشناسی ارشد مدیریت مرکز آموزش مدیریت دولتی - لیسانس علوم اجتماعی دانشگاه تهران
 • خاطره دبیر هیأت دولت از خواندن متنی در حضور امام خمینی(ره)

  - ۳۸ سال پیش، در بهار سال ۱۳۵۸ که اولین بهار انقلاب هم بود به همراه جمعی از پاسداران ستاد انقلاب اسلامی در قم به دیدار امام راحل (ره) شرفیاب شدم.

 • دو نکته درباره زلزله کرمانشاه

  - زلزله اندوهبار کرمانشاه موجب جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز، مجروح شدن تعدادی دیگر و تخریب گسترده کاشانه مردمی و زیرساخت های عمومی و واحدهای تولیدی شد.

 • مشارکت بخش‌خصوصی در اجرای طرح‌ها

  - همه ما می دانیم افزایش درآمدهای پایدار و پاک مالیاتی، ارتقای سهم منابع حاصل از کسب و کار جامعه در اداره کشور، تقویت حس تعلق و تاثیر گذاری در جامعه و سرعت بخشی به فعالیت های عمرانی مستلزم حضور گسترده و نقش آفرینی بخش خصوصی در حیات اقتصادی جامعه است.

 • پس از قراردادهای نفتی؛ نشانه‌ای دیگر از اعتماد جهانی

  - بخشی از جلسه یکشنبه هیات وزیران به گزارش بانک مرکزی اختصاص یافت. یکی از موضوعاتی که در زمان تحریم ها و پس از رفع آن جریان اقتصادی کشور را با مشکلاتی روبرو کرده بود، قطع روابط بانکی و سخت شدن دریافت تسهیلات برای اجرای طرح های توسعه ای و دیگر تعاملات از جمله نقل و انتقال وجوه بود.

 • خیز دولت برای تحول در نظام اداری و بهبود نظام کشورداری

  - موضوع اصلاح نظام اداری در جلسه یکشنبه هیات وزیران در دستور کار دولت قرار داشت.

 • سیاست‌های جدید دولت برای حفاظت از اراضی حاصل‌خیز در شمال کشور

  - چهارمین جلسه هیات وزیران در دولت دوازدهم و در روز پایانی هفته دولت برگزار شد.

 • دستاوردی بزرگ در مدیریت منابع آب کشور

  - امروز در معیت معاون اول رئیس جمهور و وزرای نیرو و صنعت، معدن و تجارت برای آبگیری همزمان دو سد مخزنی جامیشان و زمکان، بهره برداری 12642 هکتار شبکه آبیاری اصلی سدهای زاگرس، آزادی، سلیمان شاه و گیلانغرب و آبرسانی به 800 روستا با جمعیت پانصد هزارنفر و افتتاح کارخانه تولید خودرو به استان کرمانشاه سفر کردم.

 • تدابیر مهم دولت برای ارتقاء‌ کارآمدی نظام بانکی

  - درجلسه یکشنبه اول مرداد ماه هیات وزیران لایحه اصلاح قانون پولی بانکی بررسی و تصویب شد.

 • پیش به سوی شفافیت بیشتر

  - شفاف‌سازی اقتصادی در طول زنجیره واردات، تولید، توزیع و مصرف و همچنین رصد گردش وجوه ناشی از فروش کالا وخدمات از ضرورتهای اجرای مؤثر قانون مالیات بر ارزش افزوده و حکمرانی شایسته و سیاستگذاری اقتصادی و برنامه های مبارزه با فساد است.

 • درباره قرارداد بزرگ نفتی

  - اکنون اولین قرار داد بزرگ بر مبنای یک مصوبه منعقد شده است. وزیر محترم نفت اعلام کرد که گروهی متشکل از تعداد چهار وزیر سابق و تعدای متخصص که از سوی دولت برای بررسی انطباق این قرارداد با مصوبه دولت تعیین شده بودند انطباق آن را مورد تائید قرار داده‌اند. در حالی که انتظار بود که پس از این همه تمهیدات انعقاد این قرارداد با نقدهایی این چنین روبرو نشود برخی با بهره‌گیری از عبارت‌های بسیار تلخ و مقایسه با قرارداد دارسی و استعماری خواندن این قرارداد به مقابله با آن پرداخته‌اند.