پنج شنبه 26 مهر 1397

حاج محمود عطار، پیمان

پیمان حاج محمودعطار، متولد 1348 ، دارای مدرک کارشناسی حقوق وپروانه وکالت، دادگستری ازمرکز امورمشاوران حقوقی و وکلای قوه قضاییه
 • محاکمه خبرنگاران با حضور هیأت منصفه

  - صدور حکم سنگین قضایی از جمله شلاق خبرنگاران و اصحاب رسانه از چند منظر و دیدگاه قابل انتقاد و محل چالش است.

 • تفسیر قانون به نفع پزشک معالج کیارستمی

  - پیمان حاج محمود عطار، حقوق دان و وکیل دعاوی

 • سپاس وکلای دادگستری از مدیریت دیپلماسی حقوقی

  - سپاس وکلای دادگستری از مدیریت دیپلماسی حقوقی

 • سلیقه قضات و تفسیر عملکرد متهمان

  - در بررسی ماهیت مجازات محاربه و افساد فی‌الارض (با توجه به نظرات فقها و حقوقدانان در مورد این جرایم)و مصادیق آنها، میان صاحب‌نظران اختلاف نظر بسیاری وجود دارد. برخی از فقها و صاحب‌نظران اعتقاد دارند در زمان غیبت امام عصر(ع) اجرای حدود الهی غیرقابل امکان است. همچنین برخی از فقها نیز معتقدند قاضی رسیدگی کننده به جرایم حدی ازجمله محاربه و افساد فی‌الارض باید مجتهد و حاکم شرع باشد. در حالی که قضات امروز ماکه عهده داررسیدگی به این گونه جرایم دردادگاههای انقلاب می باشند، دارای درجه اجتهاد نیستند.

 • مجازات قانونی افشای اطلاعات جلسات غیرعلنی

  - یکی از اصول قانون اساسی این است که جلسات مجلس شورای اسلامی باید به صورت علنی برگزار شود. ضمانت اجرای علنی بودن جلسات مجلس شورای اسلامی،حضور خبرنگاران و رسانه‌های گروهی وهمچنین پخش به صورت زنده از رادیو جمهوری اسلامی است.

 • فرمان های پادشاهان قاجاردرباره ممنوعیت شکنجه متهمان

  - ازکتاب امیرکبیروایران،اثرنویسنده و مورخ توانا،فریدون آدمیت،انتشارات خوارزمی،چاپ نهم :اسفمندماه 1385 - صفحه 312 تا317

 • راهکارهای مبارزه با رانت‌خواری و فساد اقتصادی

  - بحث رانت‌خواری و فساد‌های مالی که به سیستم تولیدی کشور ضربه وارد می‌کند و طبقه متوسط را به فقر و طبقه فقیر را به فقر مطلق می‌کشاند، ابعاد مختلفی دارد.

 • توهین فیس‌بوکی هم باید اثبات شود

  - موضوع بر سر حرف‌هایی است که در فضای مجازی رد‌و‌‌بدل شده. حالا اما پای دادگاه و قانون هم وسط آمده تا درباره فیس‌بوک که حتی ورود به آن نوعی جرم به حساب می‌آید، تعیین‌تکلیف کنند. اما آیا هر اظهارنظر شخصی‌ای در فضای مجازی می‌تواند توهین تلقی شده و قابل برخورد قانونی باشد؟ قانون در این‌باره چه می‌گوید؟

 • گسترش پدیده نقض حقوق دیگران در رانندگی

  - همواره عده‌ای بوده و هستند که حقوق دیگران را به عمد یا به‌سهو، زیرپا می‌گذارند. این اتفاق در همه حوزه‌ها به وقوع می‌پیوندد و نیازی به اثبات ندارد. حوزه رانندگی نیز حوزه‌ای مستثنی نیست. یکی از دلایلی که موجب می‌شود افرادی، حقوق دیگران را زیر پا بگذارند، بی‌توجهی به قوانین راهنمایی و رانندگی است که برای نظم و امنیت شهروندان و به عبارت دیگر، برای احترام به حقوق دیگران تصویب شده‌اند. لذا باید دید که چه می‌شود افراد، به این قوانین، بی توجهی می‌کنند.

 • تفهیم اتهام توسط شورای عالی امنیت؟!

  - درخبرها خواندیم که جناب آقای طائب رئیس محترم قرارگاه عمار فرموده اند که سران فتنه 88 توسط شورای عالی امنیت ملی تفهیم اتهام گردیده اند.