جمعه 29 تیر 1397

حسینی، سیدحمید

دکترای مدیریت سیستم ها از دانشگاه تربیت مدرس تجارب کاری: رئیس هیات مدیره گروه بین المللی مرآت از سال ۶۴ مدیر عامل پالایشگاه نفت سروش عضو شورای سیاست گذاری نشریه تجارت فردا مدیر مسئول نشریه دنیای انرژی
 • ابزارهای کنترل مصرف بنزین

  - بررسی آمارهای مربوط به مصرف بنزین نشان می‌دهد که میانگین مصرف سالانه و نقطه به نقطه بنزین در کشورمان نسبت به سال قبل در حال افزایش است.

 • اجرای استراتژی توسعه صادرات

  - پنج‌شنبه صبح عازم فرودگاه شهر کازان شدیم تا با پرواز ماهان به تهران بازگردیم، همه از بازی خوب ایران تعریف و افسوس گل شانسی اسپانیا را می‌خورند. در فرودگاه کازان با آقای مهندس اسلامیان که از همکاران اتاقی و نایب رییس فدراسیون فوتبال هستند درباره بازی های تیم ملی و مدیریت «کی‌روش» صحبت کردیم.

 • تأسیس بانک مخصوص مراودات بانکی با ایران برای حفظ برجام

  - امسال ایام لیالی قدر وسالروز رحلت امام راحل همزمان شده و من هفته ای کم کار ولی پرهیجان را پشت سرگذاشتم، خروج ترامپ از برجام وکم کاری اروپایی ها در تضمین منافع ایران از برجام زمینه را برای فضا سازی تندروها جهت خروج از برجام فراهم کرده است .

 • آغاز «سواپ» نفت در عراق

  - روایت یک هفته بارانی و معنوی در سه دغدغه و راهکار خلاصه می‌شود، با توجه به اوضاع بحرانی داخلی (اعتصاب رانندگان و اعتراضات آبی) در نشست دوستان انجمن اسلامی مدرسه عالی بازرگانی، دیدار با امام جمعه موقت تهران، مصاحبه با مطبوعات بر سه نکته برای عبور از شرایط مبهم و دشوار کنونی تاکید کردم : ۱- بهبود فضای کسب و کار (آزادسازی ومقررات زدایی) ۲- حفظ برجام و اجازه ندادن به رادیکال‌ها و مزدبگیران برای خروج از برجام ۳- تاکید بر تفاهم وگفت‌وگوی ملی و ترمیم دوگانگی در دولت

 • بزرگ‌نمایی در اختلاف بین ایران و گروه مقتدی صدر

  - این روزها ذهنم درگیر خروج ترامپ از برجام، انتخابات عراق و شیوه حراست اروپا از توافق هسته‌ای است، در حالی که خود را مهیای ماه خدا نکرده‌ایم رمضان هم در راه است.

 • دغدغه توسعه اقتصادی و سربلندی ایران

  - سیاست های جدید ارزی کشور فضای تجارت بین الملل کشور را با ابهام و تردید مواجه نموده واغلب کارشناسان بی ثباتی در ارز را مخرب دانسته ودخالت دولت را ضروری می دانستند وموافق بازگشت ارز صادرات به چرخه ارزی کشور میباشند.

 • سیاست تک‌نرخی با شکست مواجه می‌شود

  - هفته ای سخت، همراه با چالش ونگرانی برای فعالان عرصه بین الملل وتولید بود، سیاست جدید ارزی دولت ، اگر چه در کنترل هیجان وکاهش قیمت ارز آزاد موفق بوده ، ولی صادرات را با چالش جدی مواجه نموده ودر آینده ای نزدیک شاهد افزایش قاچاق کالای صادراتی ، رایج شدن کارتهای اجاره ای صادراتی ،کم اظهاری در صادرات ، زیاد اظهاری در واردات ،فساد در تخصیص ارز وثبت سفارش باشیم. مطبوعات ورسانه ها، اعضا اتاق مشترک ایران وعراق و فضای مجازی مملو از سوال وانتقاد شده و پاسخگویی را برای امثال حقیر که اعتقاد به شفافیت و بیان کارشناسی مطالب را دارم سخت وغیر ممکن نموده است.

 • نقش پول‌های کثیف در بحران

  - متاسفانه در هفته سوم بعد از نوروز اغلب مدیران درگیر عید دیدنی هستند ودر این دید وبازدیدها افزایش قیمت ارز وجنگ در سوریه محور دیالوگها است.

 • منافع ایران از جنگ تجاری آمریکا و چین

  - در اولین روز نوشت سال ۹۷ ، عید باستانی نوروز را مجددا تبریک می گویم، امیدوارم که تعطیلات خوش گذشته باشد و شما عزیزان با نشاط و پرتوان آماده کار و تلاش در سال پیش رو باشید.