پنج شنبه 26 مهر 1397

حسینی، سیدحمید

دکترای مدیریت سیستم ها از دانشگاه تربیت مدرس تجارب کاری: رئیس هیات مدیره گروه بین المللی مرآت از سال ۶۴ مدیر عامل پالایشگاه نفت سروش عضو شورای سیاست گذاری نشریه تجارت فردا مدیر مسئول نشریه دنیای انرژی
 • ایجاد مرکز تجاری ایران در بصره

  - پنج‌شنبه برای شرکت در مراسم ختم پدر باجناق وشوهر عمه همسرم (حاج حسین صفریان) به رفسنجان رفتم و شنبه ظهر به تهران بازگشتم، هر سال در این زمان شاهد جنب وجوش وتلاش زایدالوصف مردم رفسنجان در برداشت محصول پسته بودیم ولی امسال به علت افت نامعلومی محصول پسته رفسنجان وشهرهای اطراف نابود شده و وضعیت مردم دست کمی از زلزله‌زدگان و سیل زدگان ندارد.

 • ایران شریک اول تجاری عراق خواهد شد

  - شنبه با جلسه سران قوا و اعطا اختیارات به بانک مرکزی جهت دخالت در بازار ارز آغاز شد و بر طبق شایعات بانک مرکزی با ترزیق ۷۰ میلیون دلار به بازار موفق شد ارز را به محدوده ده هزار تومان برگرداند، از طرف دیگر پیمان سپاری ارزی مورد حمایت حاکمیت قرارگرفت و مقرر شد که مشوقهایی را برای صادرکنندگانی که ارز خود را به کشور بازمی گردانند در نظر گرفته شود.

 • ابزارهای کنترل مصرف بنزین

  - بررسی آمارهای مربوط به مصرف بنزین نشان می‌دهد که میانگین مصرف سالانه و نقطه به نقطه بنزین در کشورمان نسبت به سال قبل در حال افزایش است.

 • اجرای استراتژی توسعه صادرات

  - پنج‌شنبه صبح عازم فرودگاه شهر کازان شدیم تا با پرواز ماهان به تهران بازگردیم، همه از بازی خوب ایران تعریف و افسوس گل شانسی اسپانیا را می‌خورند. در فرودگاه کازان با آقای مهندس اسلامیان که از همکاران اتاقی و نایب رییس فدراسیون فوتبال هستند درباره بازی های تیم ملی و مدیریت «کی‌روش» صحبت کردیم.

 • تأسیس بانک مخصوص مراودات بانکی با ایران برای حفظ برجام

  - امسال ایام لیالی قدر وسالروز رحلت امام راحل همزمان شده و من هفته ای کم کار ولی پرهیجان را پشت سرگذاشتم، خروج ترامپ از برجام وکم کاری اروپایی ها در تضمین منافع ایران از برجام زمینه را برای فضا سازی تندروها جهت خروج از برجام فراهم کرده است .

 • آغاز «سواپ» نفت در عراق

  - روایت یک هفته بارانی و معنوی در سه دغدغه و راهکار خلاصه می‌شود، با توجه به اوضاع بحرانی داخلی (اعتصاب رانندگان و اعتراضات آبی) در نشست دوستان انجمن اسلامی مدرسه عالی بازرگانی، دیدار با امام جمعه موقت تهران، مصاحبه با مطبوعات بر سه نکته برای عبور از شرایط مبهم و دشوار کنونی تاکید کردم : ۱- بهبود فضای کسب و کار (آزادسازی ومقررات زدایی) ۲- حفظ برجام و اجازه ندادن به رادیکال‌ها و مزدبگیران برای خروج از برجام ۳- تاکید بر تفاهم وگفت‌وگوی ملی و ترمیم دوگانگی در دولت

 • بزرگ‌نمایی در اختلاف بین ایران و گروه مقتدی صدر

  - این روزها ذهنم درگیر خروج ترامپ از برجام، انتخابات عراق و شیوه حراست اروپا از توافق هسته‌ای است، در حالی که خود را مهیای ماه خدا نکرده‌ایم رمضان هم در راه است.

 • دغدغه توسعه اقتصادی و سربلندی ایران

  - سیاست های جدید ارزی کشور فضای تجارت بین الملل کشور را با ابهام و تردید مواجه نموده واغلب کارشناسان بی ثباتی در ارز را مخرب دانسته ودخالت دولت را ضروری می دانستند وموافق بازگشت ارز صادرات به چرخه ارزی کشور میباشند.