شنبه 1 اردیبهشت 1397

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • خوشحال باشیم، خودفریب نه!

  - صعود با ارزش ذوب‌آهن به مرحله حذفی آسیا شیرینی صدرنشینی استقلال و پرسپولیس را بیشتر کرد.

 • مهناز افشار، بدون «شو» بدون شعار

  - آنچه اغلب بانوان بازیگر ایران در تمام این سال‌ها به اسم حمایت از حضور بانوان در ورزشگاه‌ها انجام داده‌اند، بدون تعارف در رده «هیاهو برای هیچ» دسته‌بندی می‌شود و این اعتراض‌های نمادین و همراهی‌های شعاری اگرچه باعث محبوبیت این قبیل هنرپیشه‌ها شده اما حاصلی برای بانوان فوتبال‌دوست نداشته و آن‌ها همچنان در حسرت حضور در ورزشگاه‌ها مانده‌اند.

 • از قهرمانی تا ماندگاری

  - پرسپولیس سرانجام کار لیگ را تمام کرد و کار نیمه‌تمام خود را با قهرمانی زودهنگام در مشهد به پایان رساند. لیگی که از هفته‌ها قبل معلوم بود قهرمانش پرسپولیس است، از امروز برای تعیین سهمیه آسیا و ترتیب سایر خانه‌های جدول دنبال می‌شود.

 • قدم زدن در پارک باشد برای بعد

  - حضور در جام جهانی قدم زدن در پارک یا تماشای فیلم در سینما نیست... این کلیدی‌ترین جمله مصاحبه اختصاصی کارلوس کی‌‌روش با خبرورزشی است که شاید گاهی اوقات خیلی بد حرف بزند اما حرف بدی نمی‌زند...

 • سیزده به‌در، آسیا خبر

  - آن‌هایی که باورهای خرافی دارند و از نحسی برخی اعداد می‌ترسند، نگران بازی آسیایی استقلال و پرسپولیس در شب سیزده فروردین بودند اما بازی با برنامه سرخابی‌ها که هر دو به هدف‌شان رسیدند، یک بار دیگر ثابت کرد آدم‌ها خودشان شانس و بدشانسی را می‌سازند و وقتی هدف داشته باشی و برای رسیدن به هدف تلاش کنی، جایی برای نحوست و خرافات نیست.

 • علی دایی و این مردم نازنین

  - در روزهایی که داغ سقوط هواپیمای آسمان و درگذشت هموطنان بی‌گناه‌مان را به دل داریم، پخش یک ویدئوی کوتاه از شبکه اول سیما و بازپخش آن در رسانه‌های فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی روی قدرشناسی مردم قانع ایران صحه گذاشت، مردمی که اگر برای‌شان قدمی برداشته شود، به یادشان می‌ماند.

 • روز بزرگ بانوان

  - ورزش بانوان ایران با وجود تمام محدودیت‌ها و مشکلات و صدالبته به‌رغم برخی نگاه‌های منفی، آرام آرام راه خود را پیدا می‌کند و در جایگاهی قرار می‌گیرد که دیگر غیر قابل کتمان و نادیده گرفتن باشد.

 • فوتبال ۳- سینما صفر

  - اگر دعوای علی کریمی و عادل فردوسی‌پور و موضع‌گیری‌های این دو علیه یکدیگر در تریبون‌هایشان ناراحت‌تان کرده و باعث شده تصور کنید آبروی فوتبال در جامعه رفته است، سخت در اشتباهید. فقط کافی است نگاهی به حواشی و بازتاب حضور کارگردان فیلم «لاتاری» در برنامه هفت بیندازید تا متوجه شوید همین الان فوتبالی‌ها با وجود تمام فخری که اهالی سینما بابت فرهنگ و سواد خود به زمین و زمان می‌فروشند، ۳- صفر از سینمایی‌ها جلو هستند.

 • باز هم گره کور و دندان

  - به رسم عادت دیرینه باز هم با دندان به جنگ گره‌ای رفته‌ایم که به وقتش با دست باز می‌شد.

 • بشتابید، سزار منوتی هنوز زنده است

  - مطرح شدن نام جان توشاک ۷۰ ساله به عنوان گزینه سرمربی‌گری سپاهان بیشتر شبیه یک بازی رسانه‌ای است. بازی رسانه‌ای آن‌ها که دلالی مربی و بازیکن می‌کنند و خوب می‌دانند پورسانت شیرین در پیدا کردن مشتری برای مربیان بازنشسته است.

x