چهارشنبه 2 اسفند 1396

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • فوتبال ۳- سینما صفر

  - اگر دعوای علی کریمی و عادل فردوسی‌پور و موضع‌گیری‌های این دو علیه یکدیگر در تریبون‌هایشان ناراحت‌تان کرده و باعث شده تصور کنید آبروی فوتبال در جامعه رفته است، سخت در اشتباهید. فقط کافی است نگاهی به حواشی و بازتاب حضور کارگردان فیلم «لاتاری» در برنامه هفت بیندازید تا متوجه شوید همین الان فوتبالی‌ها با وجود تمام فخری که اهالی سینما بابت فرهنگ و سواد خود به زمین و زمان می‌فروشند، ۳- صفر از سینمایی‌ها جلو هستند.

 • باز هم گره کور و دندان

  - به رسم عادت دیرینه باز هم با دندان به جنگ گره‌ای رفته‌ایم که به وقتش با دست باز می‌شد.

 • بشتابید، سزار منوتی هنوز زنده است

  - مطرح شدن نام جان توشاک ۷۰ ساله به عنوان گزینه سرمربی‌گری سپاهان بیشتر شبیه یک بازی رسانه‌ای است. بازی رسانه‌ای آن‌ها که دلالی مربی و بازیکن می‌کنند و خوب می‌دانند پورسانت شیرین در پیدا کردن مشتری برای مربیان بازنشسته است.

 • همه عصبانی هستند!

  - فوتبال پرخاشگر، فوتبال عصبی، فوتبال پر زد و خورد...

 • شفر در آزمون صداقت و جسارت

  - آنچه دیروز ظرف چند ساعت بر شفر گذشت، قطعاً ظرف چند دهه مربی‌گری در سراسر دنیا برایش یک جا و یک روز اتفاق نیتفاده بود...

 • لباس نو بر تن ورزش

  - کمیته ملی المپیک لباس نو پوشید... هر چند اجرایی‌ترین کرسی و صندلی این کمیته دست دبیرکل قبلی باقی ماند اما چیدمان هیئت اجرایی و عالی‌ترین مقام این کمیته تغییر کرد تا حالا با یک کمیته جدید طرف باشیم.

 • استقلال مقصرتر است یا برانکو؟

  - ایراد گرفتن از برانکو به جرم(!) این که درباره استقلال حرف زده و تلاش کرده نگاه‌های منفی را از تیم خودش به سمت اردوگاه رقیب بکشاند، درست مثل این است که از یک سرمربی ایراد بگیریم چرا در جریان بازی وقتی تحت فشار قرار گرفته دست به تعویض زده و باعث پیروزی تیمش شده است.

 • آسیای میانه، بهشت ما و کابوس سعودی‌ها

  - لیگ قهرمانان آسیا ماه آینده آغاز می‌شود و تبعات سیاسی آن کم‌کم در حال نمودار شدن است.

 • آرامش نسبی به نفع تیم‌ ملی

  - مخالفت‌ها در قبال برنامه ریکاوری کارلوس کی‌روش که از غروب همین جمعه آغاز می‌شود، به حداقل رسیده تا تنش‌های پراکنده جای خود را به یک آرامش نسبی بدهد، آرامشی که نیاز اولیه تیم‌ملی برای پیشبرد برنامه‌های آماده‌سازی‌اش در راه جام‌جهانی است.

 • در انتظار یک توافق پایدار در سال جام جهانی

  - وارد ۲۰۱۸ شدیم، وارد سال جام جهانی، سالی که فوتبال ایران می‌تواند در ویترین فستیوال جهانی فوتبال، داشته‌ها و قابلیت‌هایش را عرضه کند و ظرفیت‌هایش برای پیشرفت بیشتر را به نمایش بگذارد.

x