جمعه 29 تیر 1397

ه‍ژبری، مهدی

متولد 1353 روزنامه نگار، نویسنده و ترانه‌سرا / آثار: یک فنجان چای، یک حبه شعر، تهران ساعت 25 ،ری را و مادر مهربانی سی نما یادمان / سرپرست تحریریه روزنامه خبرورزشی و سردبیر ماهنامه ورزش و تصویر/ سوابق؛ سردبیر نشریات اخبار ورزش، مجله فوتبال، صبح پرستو، نود جمعه، معاون سردبیر نشریات خبرورزشی، نود، البرز، هوادار، فضیلت خانواده
 • حذف، چاره کار نیست؛ مخالف‌خوانی را تمرین کنیم

  - تعریف از خود هنر نیست، اما این که بنویسیم خبرورزشی از روز اول انتشارش، همیشه مستقل بوده و به هیچ حزب و گروه و باشگاه و فدراسیونی وابستگی نداشته، قبل از آن که تعریف از خود باشد، بازگویی یک حقیقت است.

 • ما باختیم

  - برانکو- کی‌روش؛ این دعوا برنده ندارد... واقعاً فرقی نمی‌کند آخرش کارلوس کی‌روش، برانکو را وادار به خروج از ایران کند یا خودش در اعتراض به ماندن برانکو، از ایران برود... در هر دو صورت هیچ‌کدام برنده نیستند و هر اتفاقی که رخ بدهد، فوتبال ایران بازنده می‌شود. اگر هر دو بمانند، این دعوا ادامه پیدا می‌کند و ضررش را فوتبال ایران می‌بیند... اگر هر دو بروند هم باز این ما هستیم که دو مربی موفق را از دست می‌دهیم.

 • حامی کی‌روش بودیم، هستیم، می‌مانیم

  - نتایج شاهکارگونه ایران در جام جهانی حمایت از کی‌روش را از یک «کار» به یک «اصل» تبدیل کرده است.

 • دوستان، ما اسپانیا نبودیم

  - انتقاد از تیم ملی بابت بازی بسته و تدافعی مقابل اسپانیا، قبل از آن که یک نظریه فنی باشد، یک بی‌اعتنایی محض به منطق و یک بی‌تفاوتی مطلق به تلاش مردانه ملی‌پوشان ماست.

 • برای روزبه که چشم ما شد

  - جام جهانی برای روزبه چشمی تمام شد اما این پسر باغیرت هرگز برای ما تمام نمی‌شود.

 • از راه دور به افتخار سربازان وطن

  - در عصر ارتباطات، در هزاره سوم و در این دوران که دنیا به مفهوم واقعی کلمه شبیه یک دهکده شده، تکنولوژی و ابزارهای ارتباط جمعی، به ویژه همین فضای مجازی که هنوز کارکرد درستش را یاد نگرفته‌ایم، مرزها را از میان برداشته و فاصله‌ها را از بین برده و واقعاً دیگر مهم نیست آدم‌ها چقدر از هم دور باشند چرا که همین ابزار، آن‌ها را به هم می‌رساند.

 • به خاطر ایران، به خاطر تیم ملی

  - فردا روز آخر است، روز بستن لیست آخر... روزی که باید نام ۲۳ مسافر ایرانی جام جهانی‌ را به فیفا سپرد. فردا لیستی که می‌تواند شروع یک جنجال تازه باشد، منتشر می‌شود. لیستی که معلوم می‌کند آیا وریا غفوری که خلاف بقیه اسم‌های لیست انتظار در تمام این روزها تمرین کرد و امیدوار ماند، به روسیه می‌رود یا نه! تکلیف کاوه رضایی، سیدجلال و آن دو، سه ملی‌پوشی که شایعه شده از ترکیه به تهران برمی‌گردند هم فردا روشن خواهد شد.

 • ورزش، نشاط، تبلیغ

  - حرف‌های تازه دکتر حسن روحانی در جمع ورزشکاران می‌تواند چراغ راه ورزش ایران و نقشه راهبردی مدیران ورزشی کشورمان باشد.

 • مرگ فوتبال فردا به دست عربده

  - این که مجید جلالی به خبرورزشی گفته بررسی‌های ما نشان می‌دهد داد و فریاد مربیان کنار زمین و لب خط روی نتیجه بازی اثر می‌گذارد و اصطلاحاً جواب می‌دهد، فقط یک اظهارنظر ساده نیست، در واقع این حرف، گزارش یک قتل است؛ قتل فوتبال فردا به دست عربده!

 • بله، شفر برای ما نعمت است

  - آن روزها که استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با ذوب‌آهن بازی داشت و قبلش هم درگیر بازی با خونه‌به‌خونه در فینال جام حذفی بود، شفر به کی‌روش و تیم ملی بازیکن نداد، همان طور که برانکو و قلعه‌نویی ندادند و همان‌طور که با وجود قدردانی کارلوس کی‌روش از باشگاه‌های قطری، مربیان تیم‌هایی که کی‌روش گفته بود از ایرانی‌ها بیشتر با تیم ملی همکاری کردند، طارمی و پورعلی‌گنجی را ندادند اما همین که پرونده بازی‌های باشگاهی بسته شد، شفر اعلام کرد حالا نوبت حمایت از تیم ملی است و همه باید از تیم ملی حمایت کنند.