سه شنبه 24 مهر 1397

جباری، مریم

دانشجوی دکتری روانشناسی بالینی در کالیفرنیای آمریکا/پژوهشگر موسسه مایند دانشگاه دیویس/فوق لیسانس مشاوره از تهران/تجربه 5 سال کارمستمر خانواده درمانی و زوج درمانی و مسائل مبتلابه در کلینیک روزبه زیر نظر دکتر مصطفی تبریزی از سال 86 تا 91/همکاری مستمر با خیریه کودکان اتیسم از سال 89 وادامه آن به صورت آنلاین تراپی باخانواده های اوتیسمی از آمریکا/تجربه 5 سال کار مستمر روزنامه نگاری در کتاب هفته و خبرگزاری میراث از سال 79 تا 84/عضو فدراسیون جهانی روزنامه نگاران(IFJ) و انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران
 • خشونت با زنان؛حقیقتی گمشده در غبار غیرت

  - روز ۲۵ نوامبر با روز جهانی خشونت علیه‌زنان یا خشونت با زنان همراه شده است.واژه‌ای که این سال‌ها طنین بسیاری یافته است.

 • اوتیسم در ایران و جریانات علمی روز جهان

  - برگزاری دو روزه کنفرانس بین‌المللی اوتیسم در ایران(تهران-۱۱ و ۱۲ آبان) که باهمکاری بنیاد بیماری‌های خاص و چند نهاد و انجمن داخلی مرتبط با اوتیسم و نیز بخش سلامت موسسه Senses Cultural از کالیفرنیای آمریکا برگزار شد، می‌تواند آغازی باشد برای ارتباط بهتر و افزونتر میان روانشناسان، روانپزشکان و کارشناسان اوتیسم در ایران با افراد و نهادهای علمی در آمریکا.

 • تاثیر آی‌پد بر تکلم کودکان اوتیسم

  - اختلال اتیسم مجموعه ای از معلولیت رشدی روانی در مشکلات اجتماعی، ارتباطی و جالش های رفتاری را در بر می گیرد.افراد مبتلا به اتیسم از نظر پردازش اطلاعات در مغز از همدیگر متفاوت هستند.

 • درباره سردی روابط عاطفی بین زوج‌ها

  - سالهای اولیه زندگی زناشویی ، سالهای طلایی برای اکثریت زوج ها است. با عشق و امید و انرژی و حس همدلی نسبت به یکدیگر زندگی را اغاز می‌کنند و از هم صحبتی و با هم بودن در کنار یکدیگر بسیار خرسند هستند.

 • تازه‌ترین پژوهش‌هادرباره اوتیسم در آمریکا

  - اول: ماه آوریل که دو روزی از آن می‌گذرد به ماه اطلاع‌رسانی برای اختلال اوتیسم شهرت یافته است. در این ماه هم نهادهای مرتبط با اوتیسم و هم خانواده‌ها و نیز رونپزشکان و روانشناسان در رسانه‌های مختلف در این زمینه صحبت می‌کنند تا آگاهی‌های عمومی درباره این اختلال را بیشتر و بیشتر کنند.