یکشنبه 29 مهر 1397

جوادی، علی

متولد : 1350 آمل تحصیلات: لیسانس تربیت بدنی آثار : سوابق: سال 69 تا 1374 خبرنگار ورزشی روزنامه اطلاعات – از سال 1376 خبرنگار ورزشی روزنامه صبح امروز- از سال 1379 دبیر سرویس ورشی روزنامه جام جم - سال 1387 دبیر سرویس ورزشی روزنامه همشهری امارات- سردبیر روزنامه خبر ورزشی تا پایان 94
 • چرا فوتبال، ما را به هم نزدیک نمی‌کند؟

  - پرسشی که شاید بسیاری از هواداران فوتبال در ایران دارند این است: چرا فوتبال، پدیده‌ای که همه را به هم نزدیک و مرزها را بی‌معنا می‌کند؛ اما در کشور ما از نزدیک کردن آدم‌ها عاجز است؟

 • باز هم برای بوقچی‌‌ها فیلم بسازید

  - دربی امیدهای استقلال و پرسپولیس با برد پرسپولیس تمام شد؛ اما نکته مهم این بود که بوقچی‌ها دوباره هنرشان را به رخ کشیدند و یک کتک‌کاری حسابی به راه انداختند و صابونشان را به تن بازیکن پرسپولیس زدند.

 • منافع شخصی چه کسانی به خطر می‌افتد؟

  - مجید جلالی فردی محترم در این فوتبال است؛ اما حرفهای او در دفاع از بیانیه کانون مربیان به هیچ عنوان به دل ما ننشست.

 • ... و رسیدیم به جام جهانی

  - 28 خرداد 92 بود که ایران در پایان یک بازی دراماتیک به جام جهانی رسید. کارلوس کروش در پایان مسابقه‌ای که تماما در آن به کار روحی روانی پرداخته بود، برنده یک دوئل تمام عیار با سرمربی کره جنوبی شد. ایران توانست با گل قوچان‌نژاد به جام جهانی برسد. باخت خانگی کره جنوبی حتی می‌توانست به قیمت حضور این تیم در پلی‌آف تمام شود.

 • آقای دکتر گودرزی! سلام

  - دکتر گودرزی از مکان مقدس دانشگاه برای وزارت ورزش انتخاب شد و باید به سیاسیونی که در مجلس نشسته‌اند و بعد از رد کردن افرادی مانند سلطانی‌فر و صالحی امیری و نصرا..سجادی به ایشان رای داده‌اند تبریک گفت و توفیقات روزافزون این آدم‌های سیاسی را از خداوند منان خواستار شد؛ اما تنها به این دلیل که ما از کار سیاسیون سردرنمی‌آوریم و نمی‌دانیم دلیل رد کردن آن 3 نفر و همین طور دلیل رای آوردن وزیر چه بود، با وزیر جدید ورزش چند کلام حرف می‌زنیم:

 • یعنی تمام مشکل این فوتبال، قلیان است؟

  - دیروز اهالی ورزش بر سر مزار آقاتختی دور هم جمع شدند تا یک سنت هر ساله را برگزار کنند. از سال 46 به این سو 46 سال است که هر سال اهالی ورزش یادش را زنده می‌کنند. اما سالهاست که ما فقط به دنبال برگزاری مراسم هستیم و هر بار چند جمله کلیشه‌ای را تکرار می‌کنیم. «مظهر جوانمردی بود... خیلی بامعرفت بود... از افراد ضعیف دستگیری می‌کرد..»

 • کاش کمی ناصر را می‌شناختید

  - امروز دقیقا 7 سال از قتل ناصر عبداللهی می‌گذرد. هنرمندی که برای تفکر و اعتقادش کشته شد و صدای کسی هم درنیامد تا مبادا «بد» شود. ناصر رفت؛ اما تفکر او هیچ وقت نه می‌میرد نه کشته می‌شود.

 • وقتی خلیج فارس موضوع مهمی برای فدراسیون نیست

  - همه می‌دانند چه اتفاقی در سایت فدراسیون جهانی فوتبال افتاد. بعد از رایزنی‌های کارشناسانه و لابی‌های قدرتمندانه فدراسیون فوتبال ایران با سپ بلاتر رئیس فیفا در تهران، اتفاقات شیرینی افتاد که از نظر کارشناسی کاملا قابل بررسی است.

 • تاریخ و فرهنگ، فقط شعار نیست

  - کامنت‌ها و پیام‌هایی که برخی از هموطنان ما برای صفحه اجتماعی لیونل مسی گذاشته‌اند، فقط مایه شرمساری است.

 • کاش کره‌ای‌ها آن خاطرات بد را پاک می‌کردند؛ اما

  - یکی از مدیران فدراسیون فوتبال کره جنوب گفت دوست داریم در روزهای ابتدایی سپتامبر (میانه شهریور) با ایران بازی کنیم تا انتقام دو شکست در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی را از این کشور بگیریم.