شنبه 28 مهر 1397

مدنی، کاوه

استاد آنالیز سیستم و سیاست مرکز سیاست محیط زیست امپریال کالج لندن، چهره نوین مهندسی عمران سال 2012 به انتخاب انجمن مهندسین عمران آمریکا و دانشمند برجسته جوان علوم زمین در سال 2016 به ، انتخاب اتحادیه علوم زمین اروپا، نگارنده بیش از ١٧٠ مقاله پژوهشی و تخصصی و ٣ کتاب در زمینه های مدیریت منابع آب، محیط زیست و انرژی، توسعه پایدار و...
 • اصل سنگریزه‌ها

  - همانطور که بارها عرض کرده ام، مدیریت و برنامه ریزی معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست در دوره جدید بر اساس اصل سنگریزه‌ها بوده است. اما منظور از این اصل چیست؟

 • امید؛ آن‌چه در آفریقا از کودکان رواندایی آموختم

  - پروژه های تحقیقاتی هر چند وقت یک بار مرا به نقطه ای از این کره خاکی کشانده اند. دیدن هر کشور و مردمانش تجربه ای است با ارزش و خاطره انگیز.

 • تالاب‌ها برای آینده شهری پایدار

  - دوم فوریه (سیزدهم بهمن) سالگرد تصویب پیمان بین المللی #رامسر در سال ١٩٧١ (١٣۴٩) برای حفاظت از تالابها و روز جهانی تالاب هاست. «تالاب ها برای آینده شهری پایدار» به عنوان شعار امسال انتخاب شده است تا اهمیت سلامت و حفاظت از تالاب ها را در مسیر توسعه پایدار به جهانیان یادآوری کند.

 • چرخش به عقب: آب و برق مدارس مجانی می‌شود!

  - خبرهای رسیده از بهارستان حاکی از آن است که ظاهرا نمایندگان محترم #مجلس در اقدامی عجیب قصد دارند آب و برق مدارس را مجانی کنند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که کشور از کم آبی بی سابقه رنج می برد و قیمت پایین #آب به عنوان یکی از دلایل اصلی ناتوانی دولت در کاهش و کنترل مصرف شناخته می شود.

 • چگونه می‌توان با «منطق» مشکلات کشور را حل کرد؟

  - بهره برداری از منطق انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی در جهت حل مشکلات کشور

 • تخم خروس و باروری ابرها

  - گویند که مرغداری زیرک و فرصت طلب پس از دیدن افزایش قیمت تخم مرغ در هفته های اخیر به میان مرغان رفته و با زدن گردن یکی از مرغان کم کار، به سایر مرغان هشدار می دهد که اگر از فردا کمتر از سه تخم بگذارید، به سرنوشت مرغ کم کار نگون بخت دچار خواهید شد.

 • مرد چاق پولدار و مدیریت آب در ایران

  - مردی پولدار که در دوران جوانی به پرخوری و خوشگذرانی معروف بود و به دو پاکت سیگار کشیدن در روز افتخار می کرد، در میانسالی دچار مشکلات جسمی شد. یکسره عرق می ریخت، پس از چند قدم راه رفتن به نفس نفس می افتاد و تپش قلب و درد قفسه سینه اش دائمی شده بود.

 • واکنش معاون سازمان محیط زیست به ناسزاهای کاربران فضای مجازی

  - کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست در یادداشتی با عنوان «ناسزا بگو قهرمان تا با ناسزایت میهن خویش کنیم آباد» به ناسزاهایی که در روزهای گذشته در صفحات شخصی‌اش در فضای مجازی انجام شده است،‌واکنش نشان داد

 • خطر فراگیرشدن اصل «بهترین دفاع حمله است»

  - انتقاد سازنده، یکی از ملزومات جامعه ای پویا و سالم است اما اگر همه افراد منتقد باشند و توپ را از زمینی به زمین دیگر بیاندازند، وضعیت تنها بدتر و بدتر می شود.

 • سرود محیط زیست را با هم بخوانیم

  - همه خسته‌ایم، دل‌ها پر از غم و شکسته است، بی‌اعتمادی بی‌داد می‌کند و تنها ناامیدانه فریاد می‌زنیم تا شاید کسی صدایمان را بشنود.