یکشنبه 29 بهمن 1396

خرازی، سید صادق

متولد 1342 تهران. تحصیلات: دانشجوی دکتری تاریخ و سیاست دانشگاه دورهام انگلستان. فوق لیسانس مطالعات خاورمیانه از دانشگاه نیویورک. لیسانس مدیریت از دانشگاه State university of New York / تالیفات: ترجمه کتاب قلب اسلام نوشته دکتر نصر 2006 / گردآوری مجموعه نظرات آسیا درباره گفت وگوی تمدنها 2004 / گردآوری مجموعه اسناد امریکا / مدارک افتخاری: دکترای افتخاری از دانشگاه روابط بین الملل اکراین/ دکترای افتخاری از دانشگاه روسیه/ دکتری افتخاری از دانشگاه دولتی بیشکک قزاقستان/ دکتری افتخاری از دانشگاه اوش
 • دوران احیاکننده شأن و موقعیت معاونت مطبوعاتی

  - مدیریت حسین انتظامی از جهات مختلف قابل تقدیر است.

 • حراج منافع ملی

  - سیاست خارجی همواره دارای مبانی استراتژیک، تاکتیک و مفاهیم مهمی است که در راستای منافع ملی تعریف می‌شود.

 • آزادی اندیشه در دانشگاه

  - اگر بخواهیم در جامعه‌ای تلخی، سختی و نامهری را پدید بیاوریم، انقطاع آزادی و اندیشه در دانشگاه است.

 • دغدغه‌های پیوند اقصاد و فرهنگ

  - بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیت‌های موجود این سرزمین گران‌قدر و سرگذشت و سرنوشت پرمایه آن ندارد.

 • مفهوم استقلال در قاموس انقلاب

  - بزرگ‌ترین تهدید فراروی جنبش‌ها و نهضت‌های اجتماعی، تلاش در راستای استحاله معنایی از مفاهیم بنیادین سازنده آنهاست؛ به واقع از قالب تهی‌کردنِ اساسی که یک نهضت بر شالوده آن بنا شده و بازتعریف تحریف‌گونه از شعارها، خواست‌ها و آرمان‌هایی که ملت‌ها برای دستیابی به آن جانفشانی کرده و با ایثار و ایمان، در راستای تحقق این آمال و آرزوها گام برداشته‌اند.

 • باور مدارید مرگ خالق «زندگی و دیگر هیچ» را

  - باور مدارید هرگز مرگش را که او عاشق زندگی بود. کی مرگ می‌تواند نام او را بروبد از یاد روزگار؟

 • انقلاب اسلامی با محوریت سه گفتمان

  - وقتی به صحنه امروز منطقه نگاه می کنیم از افغانستان و پاکستان تا عراق و سوریه شاهد نوعی افراط گرایی مذهبی و فرقه ای هستیم که نه تنها به عنوان مهم ترین موضوع جهان اسلام مطرح شده است بلکه به یکی از دغدغه های امروز جهموری اسلامی تبدیل شده است.

 • اهداف عربستان در حمله به یمن

  - تاریخ تکرار می‌شود. روزگاری پادشاه یمن از ایران درخواست کرد که برای مقابله با حملات اقوام وحشی به کمک دولت و ملت یمن رود.

 • اعتدال گرایی دولت تدبیر و امید، ثبات را به کشور هدیه کرد

  - سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفت: اعتدال گرایی، تحقیق و عقل گرایی دولت تدبیر و امید، ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به کشور و ملت ایران هدیه کرد.

 • اخوان المسلمین با دموکراسی بیگانه بود

  - سید محمد صادق خرازی با اشاره به عدم آشنایی اخوان به تعبیر دموکراسی در دنیای جدید تاکید کرد که بازاحیای جنبش اخوان المسلمین در آینده ای نزدیک بسیار دور از ذهن به نظر می رسد.

x