جمعه 29 تیر 1397

خرازی، سید صادق

متولد 1342 تهران. تحصیلات: دانشجوی دکتری تاریخ و سیاست دانشگاه دورهام انگلستان. فوق لیسانس مطالعات خاورمیانه از دانشگاه نیویورک. لیسانس مدیریت از دانشگاه State university of New York / تالیفات: ترجمه کتاب قلب اسلام نوشته دکتر نصر 2006 / گردآوری مجموعه نظرات آسیا درباره گفت وگوی تمدنها 2004 / گردآوری مجموعه اسناد امریکا / مدارک افتخاری: دکترای افتخاری از دانشگاه روابط بین الملل اکراین/ دکترای افتخاری از دانشگاه روسیه/ دکتری افتخاری از دانشگاه دولتی بیشکک قزاقستان/ دکتری افتخاری از دانشگاه اوش
 • دغدغه معاش مردم و بیم بحران‌های فکر و فرهنگ

  - بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیتهای موجود این سرزمین گرانـقـدر و سرگذشت و سرنوشت پـرمایه آن ندارد.

 • دوران احیاکننده شأن و موقعیت معاونت مطبوعاتی

  - مدیریت حسین انتظامی از جهات مختلف قابل تقدیر است.

 • حراج منافع ملی

  - سیاست خارجی همواره دارای مبانی استراتژیک، تاکتیک و مفاهیم مهمی است که در راستای منافع ملی تعریف می‌شود.

 • آزادی اندیشه در دانشگاه

  - اگر بخواهیم در جامعه‌ای تلخی، سختی و نامهری را پدید بیاوریم، انقطاع آزادی و اندیشه در دانشگاه است.

 • دغدغه‌های پیوند اقصاد و فرهنگ

  - بر کسی از اهل فرهنگ و اندیشه پوشیده نیست که فضای فرهنگی ایران امروز تناسبی با استحقاق و ظرفیت‌های موجود این سرزمین گران‌قدر و سرگذشت و سرنوشت پرمایه آن ندارد.

 • مفهوم استقلال در قاموس انقلاب

  - بزرگ‌ترین تهدید فراروی جنبش‌ها و نهضت‌های اجتماعی، تلاش در راستای استحاله معنایی از مفاهیم بنیادین سازنده آنهاست؛ به واقع از قالب تهی‌کردنِ اساسی که یک نهضت بر شالوده آن بنا شده و بازتعریف تحریف‌گونه از شعارها، خواست‌ها و آرمان‌هایی که ملت‌ها برای دستیابی به آن جانفشانی کرده و با ایثار و ایمان، در راستای تحقق این آمال و آرزوها گام برداشته‌اند.

 • باور مدارید مرگ خالق «زندگی و دیگر هیچ» را

  - باور مدارید هرگز مرگش را که او عاشق زندگی بود. کی مرگ می‌تواند نام او را بروبد از یاد روزگار؟

 • انقلاب اسلامی با محوریت سه گفتمان

  - وقتی به صحنه امروز منطقه نگاه می کنیم از افغانستان و پاکستان تا عراق و سوریه شاهد نوعی افراط گرایی مذهبی و فرقه ای هستیم که نه تنها به عنوان مهم ترین موضوع جهان اسلام مطرح شده است بلکه به یکی از دغدغه های امروز جهموری اسلامی تبدیل شده است.

 • اهداف عربستان در حمله به یمن

  - تاریخ تکرار می‌شود. روزگاری پادشاه یمن از ایران درخواست کرد که برای مقابله با حملات اقوام وحشی به کمک دولت و ملت یمن رود.

 • اعتدال گرایی دولت تدبیر و امید، ثبات را به کشور هدیه کرد

  - سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در فرانسه گفت: اعتدال گرایی، تحقیق و عقل گرایی دولت تدبیر و امید، ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به کشور و ملت ایران هدیه کرد.