سه شنبه 4 اردیبهشت 1397

مانی‌فر، محمدرضا

.
  • نه طیبی و نه طاهر!

    - «مردی فاسق و فاجر (گناهکار) موی بر سر گذاشته بود و به جهت گدایی و اخذ حطام (مال دنیا) و صیانت (نگهداری) حال، خود را به سیادت شهرت می­داد.<BR> <BR>

  • شش هزار تومان چقدر است؟!

    - مظفرالدین­شاه قاجار بر این عقیده بود که بقای تاج و تخت او از برکت دعای سید بحرینی است. وقتی رعد و برق در آسمان ظاهر می­شد، عبای سید را بر سر می­کشید تا رفع بلا شود.

  • رادیو، سرگرمی جمعی و خیال‌پردازی مخاطبان

    - گوش‌دادن به رادیو حالتی شبیه و نزدیک به لذت حاصل از «بازی» دارد. مخاطبان با گوش‌دادن به رادیو، به رؤیاهای تازه و روحیاتی جدید دست می‌یابند که می‌تواند برای آنها بسیار «لذت»بخش باشد.

  • خانه‌تکانی در رادیو و چک سفید امضا برای وبلاگ‌ها

    - رادیوی امروز هم همانند رادیوی دیروز نیازمند تحولی دیگر در خود و سازوکارهای برنامه ریزی و برنامه سازی خود است تا به هویتی متناسب تر در میدان رقابتی امروز دست یابد و با ایجاد «تفاوت» میان خود و دیگر رقیبان پیدا و پنهان، امکان «زیست» مناسب تر از پیش بیابد تا فردایی ثمربخش تر از امروز را در برابر خویش ترسیم سازد.

  • روحانی در لباس سیاست و ارتشبدی

    - از عجایب روزگار بود که در آن زمان­های بحرانی و سرنوشت­ساز، هم هنگام انقلاب اسلامی ایران و هم در جریان گروگانگیری، مردان سیاسی مانند شاه و پرزیدنت کارتر در کسوت روحانیان درآمده بودند و مرد روحانی، آیت الله خمینی، لباس سیاست و ارتشبدی بر تن کرده بود...

  • رسانه‌های بیگانه و سلب احساس شخصیت

    - اندیشمند شهید استاد مرتضی مطهری در جاودانه اثر خود «حماسه حسینی»، با تأکید بر آنکه «نهضت حسینی، عامل شخصیت یافتن جامعه اسلامی» است، به جایگاه و نقش بی‌بدیل «احساس شخصیت» در تحول مطلوب و حرکت رو به جلوی جمله جوامع؛ به ویژه جامعه اسلامی می‌پردازد و در این راه با تأمل بر چنین ارزشی بنیادین، اینچنین داد سخن می‌دهد که:

آرشیو ماهانه