چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397

مردانی، ناصر

متولد : 1346 تحصیلات : مهندسی مکانیک/ سوابق : کارگردانی و بازیگری تئاتر
 • افزایش مالیات و عوارض و مطالبه‌گرى شهروندان

  - در روزهاى اخیر با روشن شدن برخى جزئیات بودجه ى سال ١٣٩٧ اعتراضاتى در میان مردم در فضاى مجازى و گاه در کف خیابان ها شکل گرفته است مبنى بر این که چرا قرار است یارانه ى برخى از مردم حذف شود، قیمت حامل هاى انرژى افزایش یابد و عوارض خروج از کشور تا سه برابر بیشتر شود؟...

 • چرا مى‌زنید؟ ما که یک هیچ جلو هستیم!

  - عصر روز پنج‌شنبه چهارم آبان، دربی تهران بین دو تیم استقلال و پرسپولیس از مجموعه مسابقات لیگ برتر ٩۶-٩٧ انجام شد و من به عنوان یک پرسپولیسى با وجود اینکه تیم مورد علاقه‌ام بازى را برد اما به دلایل زیر خوشحالم که "دربى تهران" بیننده‌ى تلویزیونى جهانى ندارد!

 • پرسپولیس – الاهلی در ورزشگاه مسقط، با خانواده و بدون فحش آبدار!

  - گزارش طنز گونه ی مسابقه ی فوتبال پرسپولیس – الاهلی عربستان از میان تماشاگران در ورزشگاه سلطان قابوس در مسقط. مرداد 96

 • گزینه سلفى با فدریکا

  - آن چند نماینده ى مجلس شوراى اسلامى غیر از سلفى گرفتن چه راه دیگرى داشتند تا ارادت، مهمان نوازى و مهربانى خود و مردمى را که نمایندگى مى کنند به خانم فدریکا موگرینى مسئول امور سیاست خارجى اتحادیه ى اروپا نشان بدهند؟ بیایید کارهایى را که نمایندگان مذکور مى توانستند با فدریکا موگرینى انجام دهند را یک به یک بررسى کنیم تا ببینیم بهترین کار چه مى توانست باشد؟

 • عدم رعایت اصول ایمنى در «مترانپاژ» و «شنیدن»!

  - نگاهى به نمایش "ماجراى مترانپاژ" نوشته " الکساندر وامپیلوف" به کارگردانى "حسن معجونى".

 • سوال‌هایی درباره یک قرارداد

  - اگر می خواهید بدانید یک دلواپس توتالی چه سوال هایی ممکن است در ذهن خویش داشته باشد. این سخنرانی را بخوانید:

 • آرایش در نزدیکى جبهه‌ها!

  - نگاهى به فیلم سینمایى «ویلایى‌ها» ساخته «منیر قیدى».

 • نگاهى عمیق و دقیق به حرام افتادنِ راى در صندوق!

  - با توجه به اینکه این روزها هر راى مى تواند حلال یا حرام باشد، مصاحبه ى زیر سعى دارد به راى کمک کند تا به حرام نیافتد. امید که راى گوش جان بسپارد به این نکات عمیق و دقیق.

 • مناظرات دردناک!

  - احتمالاً خیلى بدتر از حرف هایى که در این مناظره ها زده شد، بارها در محافل خصوصى مردم در جمع ها و میهمانى ها گفته شده یا در شبکه هاى اجتماعى دست به دست شده است، اما وقتى این سخنانِ افشاگرانه در مقابل دیدگان مردم گفته مى شود گاه مى تواند حتى آزاردهنده و دردناک هم جلوه کند؟

 • خانم‌ها، آقایان! «کشور منم!»

  - حضرات تحریم چى! مى فرمائید ما بین بد و بدتر انتخاب نمى کنیم؟ بسیار خوب حرف شما قبول! مى فرمائید ما مشارکت چى ها فقط در روزهاى انتخابات هیجان داریم و در مواقع دیگر نیستیم؟ باز هم حرف شما درست! اما بفرمائید الان چه کار کنیم؟ و تدبیر و برنامه ى شما براى بعد از پایان انتخابات چیست؟

آرشیو ماهانه