سه شنبه 26 تیر 1397

حاج محمود عطار، مهدی

متولد ۱۳۵۴-مهندس منابع طبیعی -کارشناس و کارشناس ارشد حقوق جزا-نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه
 • والدین مجازی در راه‌اند!

  - شاید خیلی نیاز به تحقیق و جست‌وجو نداشته باشد، با کمی حواس جمعی در بین مکالمات جاری در مترو و اتوبوس و یا صحبت‌های رد و بدل شده بین کارمندان بخش‌های دولتی و خصوصی و یا در دورهمی‌های خانوادگی، یکی از بیشترین موضوعاتی که در باره آن می‌شنویم پدیده "مهاجرت" و انواع و اقسام آن است.

 • از «راهپیمایی» تا «کارناوال‌سازی»!

  - یک بررسی اجمالی در اخبار روز قدس و یک گشت و گذار ساده در آرشیو صداوسیما و ویدوئو های مردمی از روز قدس در سال‌های اخیر می‌تواند مطالب جالبی را برایمان روشن کند.

 • زنان چگونه می‌توانند طلاق خودرا از همسرشان‌بگیرند؟

  - امیدواریم با توجه به کلیه شرایط بسیار سخت و نتایج حاصل از طلاق که با فروپاشی کامل خانواده و صد البته جامعه ی ما همراه است ، هرگز هیچ یک از طرفین به سمت و سوی جدایی و ارتکاب موارد پیش گفته برای جدایی اقدام ننمایند.

 • اجرای قانون برای همه باشد

  - برای مردم کار کنیم و مردم را قربانی سیاست‌بازی‌ها نکنیم. باور کنید مردم فرق خادم و خائن را می‌فهمند.

 • وظیفه سنگین قوه قضائیه

  - در رسانه ها مطرح شد که یکی از مدیران سابق که از قضا بعد از پایان دوران صدارت، در رسانه ها همواره همراه رئیس سابق جمهوری بوده، و اتفاقا بارها هم مورد تفقد ایشان و به عبارتی حلقه ی نزدیکشان محسوب می شود، برای اجرای محکومیت خود روانه زندان شده است.

 • بزه‌دیدگان جرائم جنسی را دریابید

  - عموما افرادی که در دوران کودکی یا نوجوانی مورد انواع آزارهای جنسی قرار می گیرند ، در دوران بزرگسالی در پی انتقام کور از جامعه برای تسکین درد ناشی از بزه دیدگی خود هستند که باید در این مسیر با اقدامات کنترلی و درمانی مناسب آنها را از سقوط به ورطه ی بزهکاری چنین جرائمی دور کنیم.

 • «خشونت» قاتل خانواده

  - از ابزارهای بسیار تهدید کننده ی خانواده که عملا باعث متلاشی شدن آن و یا لااقل کاهش شدید کارکردهای اجتماعی خانواده خواهد بود بروز و ظهور رفتارهای خشونت آمیز با علل و ریشه های متنوع است که باید با جدیت در برابر آن اتخاذ موضع نمود و برای کنترل و کاهش آن برنامه ها داشت.

 • این نوع «تجاوز» را جدی بگیرید

  - مراقبت از کودکان در فضای مجازی با ابزارهای متنوع آموزشی بستری حیاتی و کارآمد برای والدین و معلمین است تا آن‌ها را ضمن آشنا نمودن با انواع تهدیدها و گرفتاری‌های استفاده از آن، در مقابل دیگران در مصونیت کامل قراردهیم.

 • تعطیلاتی به ضرر بخش‌خصوصی

  - این مطلب را خوانندگان محترم به هیچ‌وجه به ضدیت با مهدویت و شعائر آن مرتبط نکنند که نویسنده فارغ از این‌گونه موارد و اتفاقاً در جهت نهادینه شدن درست فرهنگ انتظار در زمان غیبت امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف نوشته است.

 • اخلاق، قانون و تشکر از جناب ضرغامی

  - ای‌کاش صداوسیمای زمان زعامت آقای ضرغامی با آن سال‌های متمادی نیز شاهد چنین شجاعت‌هایی بود. هرچند معتقدیم باید کار نیک را همواره ستود و برای نهادینه شدنش در بستر جامعه تلاش کرد. جناب ضرغامی! این بار از شما در انتشار دیدگاهتان در مورد سپنتای بزرگوار -هرچند در بستر فضای مجازی و با مخاطبینی که به مراتب کمتر از سطح عمومی جامعه بود- باید به نیکی یاد کنیم.