دوشنبه 30 مهر 1397

حاج محمود عطار، مهدی

متولد ۱۳۵۴-مهندس منابع طبیعی -کارشناس و کارشناس ارشد حقوق جزا-نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه
 • از ورود دادستان به قصه بانوان‌ورزش‌دوست‌متشکریم

  - در یادداشتی که در ایام بازی برگشت تیم ملی ایران با سوریه در مقدماتی جام جهانی منتشر کردیم، از تبعیض‌های بین بانوان ایرانی و سوری آنهم در خود ایران انتقاداتی را مطرح کردیم. هرچند همان موقع هم با موجی از اخطارها روبه‌رو شدیم، اما گویا این قصه از نگاه حاکمیتی که بر جامعه منعکس است مورد انکار قرار می‌گیرد!

 • فرازی تاریخی از مناقب و فضائل و خصائص حضرت امام حسین علیه السلام

  - نکاتی برگرفته از کتاب مقتل الحسین (علیه السلام) از مدینه تا مدینه‏ نوشته ی مرحوم آیت الله سید محمد جواد ذهنى تهرانى

 • از شاد بودن غافل نشویم

  - جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، بستر بسیار مستعدی را برای افسرده شدن هر یک از ما فراهم می‌آورد. هر روز با یک معضل و گرفتاری جدید در حال مواجهه هستیم. این جامعه درمان نمی‌شود مگر هر یک از ما قصد و تلاش کنیم برای اصلاح آن و آن نیز به نظر اصلاح نمی‌شود مگر هر یک از ما از خودش و خانواده‌اش شروع به اصلاح کند، فارغ از این که دیگری در چه فکر و ذکری است.

 • والدین مجازی در راه‌اند!

  - شاید خیلی نیاز به تحقیق و جست‌وجو نداشته باشد، با کمی حواس جمعی در بین مکالمات جاری در مترو و اتوبوس و یا صحبت‌های رد و بدل شده بین کارمندان بخش‌های دولتی و خصوصی و یا در دورهمی‌های خانوادگی، یکی از بیشترین موضوعاتی که در باره آن می‌شنویم پدیده "مهاجرت" و انواع و اقسام آن است.

 • از «راهپیمایی» تا «کارناوال‌سازی»!

  - یک بررسی اجمالی در اخبار روز قدس و یک گشت و گذار ساده در آرشیو صداوسیما و ویدوئو های مردمی از روز قدس در سال‌های اخیر می‌تواند مطالب جالبی را برایمان روشن کند.

 • زنان چگونه می‌توانند طلاق خودرا از همسرشان‌بگیرند؟

  - امیدواریم با توجه به کلیه شرایط بسیار سخت و نتایج حاصل از طلاق که با فروپاشی کامل خانواده و صد البته جامعه ی ما همراه است ، هرگز هیچ یک از طرفین به سمت و سوی جدایی و ارتکاب موارد پیش گفته برای جدایی اقدام ننمایند.

 • اجرای قانون برای همه باشد

  - برای مردم کار کنیم و مردم را قربانی سیاست‌بازی‌ها نکنیم. باور کنید مردم فرق خادم و خائن را می‌فهمند.

 • وظیفه سنگین قوه قضائیه

  - در رسانه ها مطرح شد که یکی از مدیران سابق که از قضا بعد از پایان دوران صدارت، در رسانه ها همواره همراه رئیس سابق جمهوری بوده، و اتفاقا بارها هم مورد تفقد ایشان و به عبارتی حلقه ی نزدیکشان محسوب می شود، برای اجرای محکومیت خود روانه زندان شده است.

 • بزه‌دیدگان جرائم جنسی را دریابید

  - عموما افرادی که در دوران کودکی یا نوجوانی مورد انواع آزارهای جنسی قرار می گیرند ، در دوران بزرگسالی در پی انتقام کور از جامعه برای تسکین درد ناشی از بزه دیدگی خود هستند که باید در این مسیر با اقدامات کنترلی و درمانی مناسب آنها را از سقوط به ورطه ی بزهکاری چنین جرائمی دور کنیم.

 • «خشونت» قاتل خانواده

  - از ابزارهای بسیار تهدید کننده ی خانواده که عملا باعث متلاشی شدن آن و یا لااقل کاهش شدید کارکردهای اجتماعی خانواده خواهد بود بروز و ظهور رفتارهای خشونت آمیز با علل و ریشه های متنوع است که باید با جدیت در برابر آن اتخاذ موضع نمود و برای کنترل و کاهش آن برنامه ها داشت.