شنبه 28 مهر 1397

شمس، سیدمحمدکاظم

متولد 1339 مشهد/ تحصیلات: حوزوی،خارج فقه واصول/ آثار: پژوهش گروهی مفتاح التفاسیر،معجم روایات بحار، دلیل الایات مفسره،مرزبان وحی وخرد،شکوه فقاهت،موسس حوزه و.../ سوابق: پژوهشگر و مدیرنشرپژوهشگاه فرهنگ وعلوم اسلامی،16سال مدیر انتشارت بوستان کتاب ،مدیرگروه تاریخ وحوادث دانشنامه امام خمینی،عضو هیئت مدیره انتشارات دارالحدیث،عضو شورای کتاب مرکز مدیریت خواهران،عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی،معاون علمی موسسه کتاب شناسی شیعه،مدیر دانشنامه آثار شیعه،مدیر انتشارات کتاب ناب.
 • حوزه علمیه و آسیب های فرهنگی

  - آیا این اقدامات، مسایل درون حوزوی و مربوط به مدیریت حوزه است و یا باید انتظار داشت که از بیرون حوزه به بررسی وتحلیل و شناسایی راه حل آن اقدام کنند؟

 • جریان فکری یا تشکیلات؟

  - متاسفانه لایه های فکری "نگرش" انجمن حجتیه درجای جای دستگاه های فرهنگی کشور رسوخ کرده و حتی متاسفانه رسانه ملی نیز در برنامه های متعدد باچنین نگرشی اداره می شود.

 • بهره برداری از غفلت ما

  - فقط باید توجه داشت چنین جریانهایی، از اقدامات نسنجیده ما بهره می گیرند

 • استقرار نمایشگاه کتاب

  - برای معاونت فرهنگی وزارت ارشاد که چنین تصمیم سختی گرفتند، امروز را روز شادی داشتند که بعد از چندین ماه کار فشرده، مکان ثابتی را برای نمایشگاه کتاب برای مردم ایران فراهم کردند و بحمدالله بااستقبال قابل توجه مردم و رضایت ناشران از شرایط فعلی بهترین هدیه و تشکر مردم از آنان خواهد بود.

 • عمل به«مرّ قانون» و انتخابات خبرگان در تهران

  - 3 نفر از فقهای محترم شورای نگهبان(حضرات آیات جنتی، مدرسی و یزدی)، علاوه بر نظارت، کاندیدای حوزه انتخابیه تهران و مشمول تبصره 4 ماده 11 هستند. برای تصویب پرونده هر کاندیدای انتخابات در حوزه انتخابیه تهران، رعایت تبصره 4 ماده 11 و عمل به مر قانون چگونه خواهد بود. هرچند ممکن است این ماده و تبصره را به خاطر حل این مشکل، یا هردلیل دیگر تغییر داده باشند؛ ولی آنچه در سایت شورای نگهبان به عنوان قانون انتخابات خبرگان آمده به همین شکل است.

 • اوج عصبانیت از کاندیداتوری یادگار حضرت امام

  - باگذشت چند ساعت از اعلام اعلام کاندیداتوری یادگار حضرت امام ره برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری، جریان رسانه ای مخالف دولت که معروف به جریان دلواپسان هستند، از کیهان تا وطن امروز و خبرگزاری فارس و....به صورتی هماهنگ مواضع تندی نسبت به این رویدار اتخاذ کردند

 • شانزدهمین کارت زرد مجلس به وزرای دولت یازدهم/هر 50 روز یک کارت

  - در کمتر از 28 ماه از عمر دولت یازدهم (26 مرداد 92 تا 16 اذر 94) مجلس نهم به جبران سکوت در برابر اقدامات دولت قبل، شانزدهمین کارت زرد را به وزرای دولت یازدهم داد. در جریان سوال رسایی از وزیر صنعت، معدن و تجارت سومین کارت زرد مجلس به نعمت‌زاده داده شد.

 • امام حسین(ع)؛چراغ هدایت و کشتی نجات

  - قسم به خدایى که به حقّ مرا پیامبر فرموده است، [مقام‏] حسین بن على در آسمان بالاتر از [مقام‏] او در زمین است، و در طرف راست عرش الهى در باره او چنین نوشته شده است: چراغ هدایت و کشتى نجات، امام استوار، مایه عزّت و افتخار و [دریاى‏] علم و گنجینه

 • حمایت یا فشار بیشتر به دولت

  - چون هنوز برجام اجرایی نشده، هیچگونه تحریمی برداشته نشده؛ به همین دلیل بازار به دلیل انتظار رفع تحریم ها، در حالت رکود بیشتر وانتظار شرایط بهتر پس از تحریم است

 • اهمیت انتخابات مجلس در نگاه امام خمینی"ره"

  - برای هرچه بهتر و پرشورتر شدن انتخابات هیچ حوزه‏ای برای حوزه دیگر کاندیدا تعیین ننماید. و همچنین صلاحیت و عدم صلاحیت شخص و یا اشخاص کاندیدا را تأیید و تصدیق ننماید