چهارشنبه 25 مهر 1397

معیدفر، سعید

متولد: 1335/ تحصیلات: کارشناسی دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه تربیت مدرس / سوابق:‌ مدیر کل پژوهش‏های بنیادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس انجمن جامعه‌شناسی ایران / تالیفات: نظریه های جامعه شناسی نظم، جامعه شناسی مسائل اجتماعی ایران، مسائل اجتماعی ایران (جامعه شناسی اقشار و گروه‌های آسیب‌پذیر)، بررسی میزان اخلاق کار و عوامل فردی و اجتماعی مؤثر بر آن، فرهنگ کار
 • بیشترین شکاف‌های اجتماعی در دولت نهم و دهم

  - شکاف های عمیق اقتصادی و اجتماعی کشور، ناشی از اقتصاد ناسالم است.

 • آسیب‌های اجتماعی؛ فرصت یا تهدید؟

  - عمدتا زمانی که می‌شنویم جامعه‌ای درگیر آسیب‌های اجتماعی است، بلافاصله به ذهن ما وضعیتی تهدیدآمیز مجسم می‌شود که باید برای رفع آن تهدید اقدام کرد تا سلامت به جامعه بازگردد و همه چیز امن و امان شود.

 • پارادوکس صدا و سیما در برنامه ماه عسل

  - غمگین بودن و دعوت از مهمانهای خاص در برنامه ماه عسل امسال صدا منتقدان را درآورده است.

 • برای حفظ محیط زیست به سنت نیاکانمان برگردیم

  - نیاکان ما برای بقای خودشان و نگرانی هایی که برای بقا از محیط زیست داشتند و باز نگرانی هایی که از آسیب های محیط زیستی و آسیب هایی که آنها را تهدید می کند داشتند باعث می شد آنها بتوانند یک رابطه انسانی با محیط زیست برقرار کنند.

 • سوءاستفاده از علاقه مردم به سرزمین وحی

  - آرزوی هر مسلمانی تشرف به مکه و مدینه است و برای ملت ایران این موضوع به طور ویژه اهمیت دارد و حتی به دلایلی بعد از انقلاب تشدید شده است.

 • تفاوت اسیدپاشی اصفهان با اسیدپاشی های قبلی

  - موضوع جدید نیست همین چند وقت پیش اخباری در مورد آن اعلام شد و بعد هم شایعاتی.سرانجام بعد از مدتی فراموش شد اما این موضوع آنقدر مهم است که هرقدر به آن پرداخته شود کم است. *

 • نابرده رنج گنج میسر می شود؟

  - اعلام شده که دلیل دو سوم سرطان ها شانسی است. من این گزاره را اینگونه تحلیل می کنم که هنوز دلیل این دو سوم مشخص نشده و دانشمندان به تحقیق ادامه می دهند.*

 • پاشایی نماد دهه شصتی‌هاست

  - *«پاشایی به عنوان یک جوان 30ساله دهه شصتی به هر دلیل دار فانی را وداع گفته است یک دهه شصتی است که نتوانسته در برابر بیماری دوام بیاورد و به بسیاری از آرزوهایش دست نیافته و پیش از آنکه کامی از این دنیا بگیرد ناکام از این جهان پر کشید و دلیلش سرطانی است که وجودش را بلعید.»

 • چرا وایبر و واتس آپ؟

  - برای استقبال از شبکه های اجتماعی که در دنیای مجازی وجود دارد می توان دلایل مختلفی را مطرح کرد و البته طبیعی است که این یک ابزار رسانه ای در دنیا است که اهمیت زیادی دارد.

 • دشمن شادی در ثبت نام یارانه ها و سبد کالا

  - همیشه عنوان می شود که حضور در انتخابات سرمایه اجتماعی را افزایش می دهد و نیز اعتماد مردم را بالا می برد اما در انتخابات ریاست جمهوری دوره قبل، انتخابات در فضایی شکل گرفت که با اما و اگرهای زیادی رو به رو بود.