دوشنبه 1 مرداد 1397

مهاجری، محمد

متولد: 1340 تهران تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت آثار: نگارش صدها مقاله سیاسی و اجتماعی سوابق: عضو شورای سردبیری روزنامه های کیهان ، جام جم، همشهری عصر ، - مدیراطلاع رسانی الکترونیک همشهری، عضو شورای سردبیری روزنامه و سایت خبر
 • عکس آیت‌الله جنتی مهم است یا رای ایشان؟

  - ظرف یکی دو روز گذشته تصویری از آیت الله جنتی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که نشان می داد،دست چندنفر به نشانه رای موافق بالاست و دست ایشان پایین است.

 • خدمت حضرات آقایان هاشمی‌شاهرودی، جنتی و دکتر لاریجانی

  - حضورارجمند رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر معزز شورای نگهبان، رئیس گرامی مجلس شورای اسلامی

 • گوشتکوب «محرمانه» بر فرق «شفافیت»

  - هرشخص حقیقی و حقوقی که دلار4200تومانی گرفته باید اسم و رسمش منتشر شود؛حتی آنهایی که دلار8-9هزارتومانی هم از بازار آزاد می خرند باید معلوم باشند. هرکه واردات می کند یا صادرات،باید هویتش روشن باشد. مگر اینها دزدان شبرو هستند و به خزانه دستبرد می زنند که باید صورتشان پوشیده بماند؟

 • به یاد رفیقی که زمین قیامت از او شاکی خواهد شد

  - پارسال در چنین روزی(5خرداد) یک پیامک،روانم را به هم ریخت.نوشته بود حمیدآخوندی به دیدار حق شتافته است.هنوز باور نکرده ام رفتنش را.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش ششم (آخر)

  - تعداد زیادی خبرنگار و عکاس و فیلمبردار به محل ساختمان اتحادیه اروپا در بروکسل آمده اند تا اخبار دیدار ظریف با سه وزیرخارجه انگلیس و فرانسه و آلمان را گزارش کنند. قراراست مذاکرات آن سه نفر با موگرینی ساعت 6 انجام شود و ظریف ساعت 8 به آنها بپیوندد.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش پنجم

  - بروکسل،سومین و آخرین مقصد سفر است . ظریف وهیات برجامی باید در آنجا با خانم موگرینی و سه وزیر خارجه اروپایی مذاکره کنند.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش چهارم

  - ورود به ساختمان وزارت امورخارجه روسیه به همان سختی عبور از گیت فرودگاه است و ترتیبات شدید امنیتی در آن جریان دارد. چینی ها از این جهت،آسان گیر تر بودند.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش سوم

  - وسیله ارتباطی برای خبرنگار مثل آب است برای ماهی. بنابراین وقتی در فرودگاه پکن پیاده شدیم منتظر اینترنت بودیم. گفتند قرار است از سفارت سیمکارتهایی بیاورند که اینترنتش فعال است.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش دوم

  - سوختگیری در فرودگاه اومانجی نزدیک یکساعت طول می کشد. از آسمان که به اطراف اومانجی نگاه می کنم منطقه ای کشاورزی و صنعتی است که تعداد زیادی ساختمان مسکونی بلندمرتبه، با فاصله ای نزدیک به مناطق کشاورزی و صنعتی خودنمایی می کند.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش نخست

  - اعلام شده است ساعت 9شب فرودگاه باشیم.تحربه می گوید این زمان تا وقت واقعی پرواز حداقل2ساعت فاصله دارد. با این حال تلاش می کنم خودم را سروقت برسانم.ناهماهنگی های هماهنگ شده ای که کاملا به آن خو کرده ایم باعث می شود حدود 20 دقیقه در محوطه خارج از پاویون دولت و در هوای لطیف باران دیده تهران شنبه22 اردیبهشت قدم بزنم.

آرشیو ماهانه