شنبه 28 مهر 1397

مهاجری، محمد

متولد: 1340 تهران تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت آثار: نگارش صدها مقاله سیاسی و اجتماعی سوابق: عضو شورای سردبیری روزنامه های کیهان ، جام جم، همشهری عصر ، - مدیراطلاع رسانی الکترونیک همشهری، عضو شورای سردبیری روزنامه و سایت خبر
 • آیا امامان محترم جمعه قرآن هم می‌خوانند؟

  - بسیاری از ائمه جمعه در خطبه های روز 13 مهر علیه FATF سخنرانی کردند. خیلی از حرفها را خواندم. برگرفته از بولتن یکسانی بود که در آن کتمان حقیقت، دروغ، تهمت،فریب و... موج می زند

 • اگر قرار باشد رفراندوم انجام شود، درچه موضوعاتی لازم است؟/ اختیارات دولت، نظارت استصوابی و...

  - روزنامه اعتماد، با سوژه"چرایی رفراندوم" گفت‌وگویی با من داشت که متن منتشر شده در این روزنامه را در زیر آورده‌ام.

 • خاطراتی از متن و حاشیه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۴

  - خبرگزاری ایرنا چند روز قبل مصاحبه‌ای با من داشت در باره خاطرات انتخابات ریاست جمهوری سال 1384. در این مصاحبه آنچه را در یادداشت‌های قدیمی‌ام داشتم -البته با ملاحظاتی- گفتم. در طول مصاحبه از همه افراد با پیشوند "آقای" استفاده کردم اما ایرنا بنا به سلیقه خود،این پیشوندها را حذف کرده تا مصاحبه کوتاه‌تر شود. همچنین ایرنا این مصاحبه را در دو قسمت منتشر کرده و برای هر قسمت،تیتری برگزیده است. بخش نخست با تیتر "روایت مهاجری از صندلی داغ احمدی‌نژاد و طعنه‌های دانشجو" و بخش دوم با تیتر "مهاجری: صداوسیمای ضرغامی در 84 دنبال پیروزی قالیباف بود". مصاحبه را آقای ناصر غضنفری انجام داد.

 • آقای «غضنفر حضرتی» و #ما اصولگراها !

  - گاهی اوقات که در نوشته هایم ، از اصولگراها انتقاد می کنم، دوستان می گویند با این نوشته ها،آب به آسیاب اصلاح طلبان می ریزی.

 • منم آرش،سپاهی مردی آزاده/ به بهانه رجز مردانه سرلشکر سلیمانی

  - حرفهای حماسی امروز سرلشکر قاسم سلیمانی،خطاب به ترامپ بی اختیار مرا برد به حال و هوای شعر معروف زنده یاد سیاوش کسرایی در باره شخصیت اسطوره ای آرش کمانگیر.

 • عکس آیت‌الله جنتی مهم است یا رای ایشان؟

  - ظرف یکی دو روز گذشته تصویری از آیت الله جنتی در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام منتشر شد که نشان می داد،دست چندنفر به نشانه رای موافق بالاست و دست ایشان پایین است.

 • خدمت حضرات آقایان هاشمی‌شاهرودی، جنتی و دکتر لاریجانی

  - حضورارجمند رئیس محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، دبیر معزز شورای نگهبان، رئیس گرامی مجلس شورای اسلامی

 • گوشتکوب «محرمانه» بر فرق «شفافیت»

  - هرشخص حقیقی و حقوقی که دلار4200تومانی گرفته باید اسم و رسمش منتشر شود؛حتی آنهایی که دلار8-9هزارتومانی هم از بازار آزاد می خرند باید معلوم باشند. هرکه واردات می کند یا صادرات،باید هویتش روشن باشد. مگر اینها دزدان شبرو هستند و به خزانه دستبرد می زنند که باید صورتشان پوشیده بماند؟

 • به یاد رفیقی که زمین قیامت از او شاکی خواهد شد

  - پارسال در چنین روزی(5خرداد) یک پیامک،روانم را به هم ریخت.نوشته بود حمیدآخوندی به دیدار حق شتافته است.هنوز باور نکرده ام رفتنش را.

 • یادداشت‌های سفر به پکن، مسکو، بروکسل- بخش ششم (آخر)

  - تعداد زیادی خبرنگار و عکاس و فیلمبردار به محل ساختمان اتحادیه اروپا در بروکسل آمده اند تا اخبار دیدار ظریف با سه وزیرخارجه انگلیس و فرانسه و آلمان را گزارش کنند. قراراست مذاکرات آن سه نفر با موگرینی ساعت 6 انجام شود و ظریف ساعت 8 به آنها بپیوندد.

آرشیو ماهانه