شنبه 28 مهر 1397

اسلامی، محمد مهدی

متولد 1360 تهران دانش آموخته مهندسی معدن از دانشگاه تهران/ دانشجوی علوم اجتماعی/ عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی/ مدیر موسسه مطبوعاتی شما/ مؤلف کتاب های طلایه داران آفتاب، اندیشه ماندگار و پرونده مسکوت
 • گام بعدی ترامپ مقابل ایران

  - رئیس‌جمهور آمریکا که اردیبهشت با اعلام خروج کشورش از برجام، مسیر جدیدی را در مقابل ایران آغاز کرده بود، در روزهای اخیر چند بار وعده بازگشت ایران به مذاکره در آینده نزدیک را داده و نیز از آمادگی برای دیدار و مذاکره با مقام‌های ایران «در هر زمان» و «بدون هرگونه پیش‌شرطی» سخن گفته است.

 • شوق سردار امنیتی برای اسب تروآ

  - اسب تروآ که لازم نیست حتما چوبی و غول پیکر باشد؛ آن هم در دوره ای که بسیاری از نیازهای روزانه ما در تلفن های همراه تدارک دیده شده است ...

 • سقف انتظار آمریکا از حوادث اخیر

  - برای فهم رفتار دشمن در حوادث اخیر، گام نخست درک این مطلب است آنها تا کجا به اغتشاشات دل خوش کرده اند و سقف انتظار آنها از چنین حوادثی چیست؟

 • خطر پیری گفتمان با تداوم امپراتوری تلگرام

  - در فرآیند گفتمان‌زایی جایگاه شبکه‌های اجتماعی یا رسانه‌های نوین را اگر در همین مسیر به پیش روند، شاید بتوان تهدیدزا دانست.

 • تاریخ انقلاب و فراخوان رهبری

  - حاملان تاریخ امام و انقلاب در معرض دو بحران قریب الوقوع قرار دارند؛ نخست بقای حیات است و دیگر، نسل نشستن غبار زمان بر خاطرات و ضعف حافظه که هرچه به پیش می رویم، از شمار روایت های صحیح باقیمانده در گنجینه خاطرات آنها کاسته خواهد شد.

 • پیام «سؤال‌هاى بى‌پاسخ»

  - برخی بر روش مهندس میرسلیم در مناظره اول، خرده گرفتند که چرا او نیز رقیب را ننواخت؛ حال آنکه وی در مناظره با مراعات قواعد مردم سالارى «دینی» در کنار طرح راه حل های خویش، سؤالاتى را از رقبا پرسید تا اذهان عمومی نسبت به میزان توانایى و اشراف نامزدها روشن گردد. هرچند دریغ از یک پاسخ! سوالاتی که از «تدابیر اندیشیده شده برای مقابله با جنگ نرم» گرفته تا «ریشه مفاسد اداری و عدم وجود آزادی اطلاعات» را شامل می شد و ریشه معضلات را نشانه گرفته بود بیش از دیگران، دو نامزد حاضر در دولت مستقر شایسته پاسخ به آن بودند. اما آنچه شاهد بودیم؛ رجحان رویکردهای دیگر بود.

 • امتیاز انحصاری میرسلیم

  - میرسلیم رأی بیاورد یا نیاورد، نامزدیش در این انتخابات اتفاقی جدید برای سپهر سیاسی ایران بود که نویدبخش تصحیح یک خطای کهنه است.

 • پاسخ به سوالات حجاریان و چند پرسش مهم

  - اصلی ترین سوال این است، چرا حاضر به طی شدن مسیر قانون نبودید و از دادن جواب صریح چه در محضر دستگاه قضایی و چه در رسانه درباره جزئیات پرونده و ارتباط و همکاری نزدیکتان با مسعود کشمیری طفره می روید؟

 • انتظار از عزاداری غیرسکولار

  - عزاداری غیرسکولار یعنی یادمان باشد عزای محرم برای شهیدی است که هدف قیامش غیرسیاسی نبود و چه سود اگر عزاداری های ما، در زندگی و رفتار سیاسی و اجتماعی خودمان اثر نگذارد. یک مثال تاریخی حرفم را بهتر بیان خواهد کرد.

 • لطفا از زبان نسل خود سخن بگویید

  - اینکه آقای زیباکلام بخواهد جمع اضداد را در رفتار و گفتار خود یکجا گرد آورد، مشمول محال عقلی نخواهد بود. اما خوب است حداقل پا از کفش نسل ما بیرون بکشد.