شنبه 28 مهر 1397

هاشمی، سید محسن

دانش آموخته کارشناسی ارشد علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق/سوابق: مدیر اجرایی وبرنامه ریزی؛ کنگره علامه نائینی و ایات خوانساری و حکیم صهبا ، 3دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان، جشنواره بین المللی فیلم فجر83-84، نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی بین المللی شهری تهران، نخستین جایزه جهانی ادیان توحیدی، نخستین هم اندیشی ملی مدیریت فرهنگی، پروژه نمایشگاه حقیقی و مجازی کمال الملک، حضور مهمانان آکادمی اسکار، مسئول برنامه ریزی و راه انداری کتابخانه دیجیتال ملک، کارشناس استانداری اصفهان
 • پیوستگی عمیق شعر و نقاشی در آثار سهراب

  - سهراب سپهری در میان عموم مردم، شاعری شناخته شده و شهره است اما سهراب نقاش در میان دوستداران هنرهای تجسمی، جایگاهی ممتاز و برجسته دارد.

 • اعتماد به هنرمندان بدل از ممیزی و ارشاد

  - دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب توییتر خود هم هنگام با روز سیزدهم آبان به گلایه نوشته بود که چرا تاکنون رویداد سیزدهم آبان سال ۵۸ از زبان سینمایی طرف ایرانی روایت نشده است.

 • تغییر نگرش حاکمیت به هنر و هنرمندان

  - هنرمندان در ضیافت افطار رییس جمهور بر ضرورت تغییر نگرش حاکمیت نسبت به هنر وهنرمندان تاکید کردند.

 • شهر برای زندگی و نه زنده ماندن

  - تاسیس نهاد شورای شهر که پیشتر در قانون اساسی پیشبینی و مغفول مانده بود به پایمردی دولت اصلاحات به تحقق پیوست.

 • کلی‌گویی نامزدهای ریاست‌جمهوری

  - نقش نهادهای مدنی در پرهیز از کلی گویی نامزدان ریاست جمهوری

 • آقای حیدریان! پارادایم سینما باید عوض شود

  - حل مسایل و مشکلاتی که در یک پارادایم مشخص تولید شده در همان پارادایم ممکن نیست. باید پارادایم دیگری شکل داد تا آن مسایل و مشکلات حل شود.

 • شکست اجماع بین‌المللی در باور ستیزه‌جویی ایران

  - در آموزه های محمد پیامبر که دورود خداوند بر او باد اصالت در ارتباطات و مراودات انسانی صلح و اشتی است و جنگ و مخاصمه استثنا و به عنوان دفاع مشروع است. دولت حسن روحانی با تاسی به این آموزه نبوی کوشید تا کوس ایران هراسی را که توسط استکبار طراحی و با برخی تصمیمات و رفتارهای افراطی داخلی بدان دامن زده شده بود بزداید.

 • امیدواری‌هایی برای سینما در یک‌صد روز باقی‌مانده

  - شاید امید داشتن برای هرگونه اقدام بنیادین در این یک‌صد روز باقی‌مانده دولت تدبیر و امید، خامی به‌نظر برسد اما خداوند هستی برای ما آدمیان دو نعمت به ودیعت نهاده؛ فراموشی و امید.

 • جشن فراگیر پیروزی انقلاب، جشنواره فیلم فجر

  - درست در خاطر دارم وقتی در سال ١٣٨٠ مسیول تبلیغات و تشریفات جشنواره فیلم فجر بودم روزنامه کیهان در یادداشتی چون همیشه گزنده و تند نوشت "معلوم نیست جشنواره فیلم فجر در دهه فجر انقلاب اسلامی است یا دهه فجر انقلاب اسلامی در جشنواره فیلم فجر!؟

 • گره حقوقی مالک-سرقفلی‌دار

  - ساختار معیوب و نامتوازن زیر ساخت حقوقی سرقفلی داران و مالکان، عامل اصلی فرسودگی و نبود ایمنی بافت قدیمی بناهای تجاری- بازرگانی تهران است.