یکشنبه 29 مهر 1397

مطهری، علی

.
 • توهین به آقای هاشمی و تهدید رئیس‌جمهور؛ چرا؟

  - صحبت آقای منصور ارضی در مراسم قرائت دعای عرفه گرچه حاکی از کینه عمیق ایشان نسبت به مرحوم آیت‌الله هاشمی و آقای رئیس‌جمهور و شامل توهین به این دو بزرگوار بود ولی انصاف این است که سخن وی دلالت بر قتل آقای هاشمی در استخر و نیز شامل تهدید رئیس‌جمهور به مرگ نبود، زیرا ایشان گفته است این گونه افرادِ به زعم ایشان خیانتکار به شکل خاصی از دنیا می‌روند که موجب تعجب مردم می‌شود که چگونه چنین شخصی در چنین مکانی از دنیا رفت.

 • چند نکته درباره نامه احمدی‌نژاد به رهبری

  - آقای احمدی نژاد در نامه اخیرش به مقام رهبری بر انجام اصلاحات تاکید کرده است.

 • راه‌حل موقت مشکل آلودگی هوا

  - سال گذشته به برخی مسئولان مرتبط با کیفیت هوای تهران پیشنهاد کردم تا زمانی که برنامه های بلند مدت رفع آلودگی هوای تهران به نتیجه برسد، در ماههای آبان و آذر هر سال طرح زوج و فرد تردد خودروها از درب منزل اجرا شود تا مجبور به تعطیل کردن برخی روزها نشویم.

 • تشکر از نهادهای اطلاعاتی

  - خبردار شدیم که امسال در اول آذر، سالروز قتل وحشیانه داریوش فروهر و همسرش پروانه اسکندری در سال ۷۷ به دست مأموران وزارت اطلاعات، به دختر آن دو مقتول مظلوم اجازه برگزاری مراسم یادبود البته صرفاً با سکوت داده اند. همین مقدار هم یک گام به پیش در جهت احترام به حقوق مردم است و جای تشکر از نهادهای اطلاعاتی دارد چرا که در سالهای گذشته این مقدار هم اجازه نمی دادند و افراد را از سر کوچه منزل آن دو مظلوم باز می گرداندند.

 • انتخابات، مظهر جمهوریت و دموکراسی

  - دموکراسی مطلق نداریم هر مردمی و هر ملتی یک ایدئولوژی، مکتب، فرهنگ و آداب و رسوم خاص دارد و مکتب کشور ایران اسلامی است و دموکراسی نیز مقید به اسلام می باشد.

 • چرا به روحانی رأی می‌دهم؟

  - انتخاب اصلح در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری به دلیل عوام‌فریبی‌هایی که در رقابتهای انتخاباتی صورت گرفته است ممکن است برای بخش کوچکی از مردم ما به رغم رشد اجتماعی و سیاسی که در 38 سال گذشته پیدا کرده اند کمی با دشواری همراه شده باشد.

 • ۴ نکته در سیاست داخلی و خارجی ایران

  - درباره مسائل داخلی و خارجی چند نکته باید مورد توجه قرار بگیرد:

آرشیو ماهانه