سه شنبه 24 مهر 1397

نعیمی، اصغر

نویسنده، کارگردان و روزنامه نگار سازنده ٣ فیلم بلند سینمایی بی وفا (١٣٨٥) سلام بر عشق (١٣٨٩) سایه های موازی (١٣٩٥) سریال عصر پاییزی (١٣٩٢) نویسنده فیلمنامه های زندگی خصوصی (١٣٩٠) مستانه (١٣٩٢) فعالیت به عنوان منتقد و روزنامه نگار از سال ١٣٦٩ در نشریات متعددی از جمله ماهنامه سینمایی فیلم، دنیای تصویر و روزنامه های شرق، ابرار، اخبار و...
 • «نوعی مبارزه مدنی»/ در حاشیه اکران عمومی عصبانی نیستم

  - نمایش موفق «عصبانی نیستم» و استقبال مخاطبین از این فیلم یک بار دیگر نشان داد مکانیسم نظارت در سینما و هنر این ملک تا چه حد با سلیقه و خواست توده‌های جامعه در تعارض است و در این زمینه بیشتر هدفش نه نظارت بر مبنای قوانین مدون که مصون ماندن در برابر اعتراض احتمالی غوغاسالاران است، وگرنه به عینه در موارد بسیار و همین مورد «عصبانی نیستم» شاهدیم که فیلم از پس چند سال محاقِ بی‌دلیل سرانجام به نمایش در آمد و حتی برگی هم بر درخت نجنبید.

 • نسلی که سکوت کرد

  - آیا حامد بهداد نتوانسته منظورش را درست و دقیق بیان کند یا ما خودمان را به آن راه زده‌ایم و داریم تجاهل می‌کنیم تا پشت دفاع از عنوانِ - به حقِ - "آقای بازیگر" استاد انتظامی پنهان شویم و اصل مطلب را درز بگیریم؟

 • سازمان سینمایی و حل مشکل فیلم‌های توقیفی

  - سخنی با وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

 • کیانوش عیاری؛ مرد آرام

  - امروز، بیست و سوم اردیبهشت، سالروز تولد آقای کیانوش عیاری است. به‌همین بهانه دلم می‌خواهد چند سطری در باره او بنویسم که نه فقط فیلمسازی بزرگ، که هنرمندی برجسته و روشنفکری اصیل است.

 • اندوه دکتر ایوبی

  - آقای ایوبی در نشست رسانه‌ای ستاد هنرمندان دکتر روحانی گفته‌اند: «ما از توقیف فیلم‌ها خوشحال نشدیم.» به گمانم چنین نوع اظهار نظری نوعی فرافکنی درباره موضوعی بسیار پر اهمیت است.

آرشیو ماهانه