پنج شنبه 26 مهر 1397

افتاده، جواد

کارشناس ارشد ارتباطات دانشگاه علامه/ دبیر همایش روز رسانه‌های اجتماعی/ ارائه مقاله برتر پنجمین همایش روابط عمومی الکترونیک / ارائه مقاله برتر در نخستین همایش روابط عمومی 2 / ارایه مقاله برتر در چهارمین همایش ملی روابط عمومی الکترونیک/ موسس و سردبیر سایت رسانه‌های اجتماعی
 • دیپلماسی ظریف توییتر با ایران

  - مدیرعامل توییتر چند روز پیش مدعی شد مکالمه تلفنی با محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان برای رفع فیلتر توییتر در ایران داشته است. مکالمه‌ای که از جزئیات آن اطلاعی در دسترس نیست و وزارت خارجه نیز هنوز این موضوع را تأیید یا تکذیب نکرده است.

 • بازاریابی رسانه‌های اجتماعی چیست؟

  - رسانه‌های اجتماعی امروز تجلی مردم در فضای آنلاین هستند. رسانه‌هایی که مردم محور (کاربر محور) هستند و بیشترین میزان بازدید‌کنندگان و تولید محتوا را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین به نظر می‌رسد، این رسانه‌ها برای کسب‌وکارها بسیار جذاب و دل‌ربایند. زیرا کسب‌وکارها همیشه به دنبال کسب توجه و علاقه مخاطبان (مشتریان یا کاربران) بوده‌اند. اینجاست که علم بازاریابی رسانه‌های اجتماعی مطرح می‌شود.

 • کمپین «آزادی سربازان ایرانی» را امضا کنید

  - کمپین «آزادی سربازان ایرانی» حامی سربازان ربوده شده ایرانی به زبان‌های مختلف در صفحات شبکه‌‌های اجتماعی خطاب به چهار مقام برجسته در دنیا «تضمین سلامت و آزادی این سربازان و بازگشت آن‌ها» را خواستار شدند.

 • کمپین «آزادی سربازان ایرانی» + اینفوگرافی

  - کمپین «آزادی سربازان ایرانی» سه روز است که در شبکه‌های اجتماعی به ویژه توییتر فارسی شکل گرفته است. این کمپین با هدف آزادی ۵ سربازی ایرانی گروگان گرفته شده توسط گروهک «جیش العدل»شکل گرفته است و در نهایت در روز سوم این کمپین جهانی (ترند) شد.

 • راهکارهای جایگزین فیلترینگ رسانه‌های اجتماعی

  - بیشتر مردم ایران امروز رسانه‌های اجتماعی فیلتر شده حضور دارند، از کسی هم اجازه نمی‌گیرند چون معتقدند حضور یا عدم حضور در رسانه‌های اجتماعی حریم خصوصی آنهاست. آنها باید خودشان تصمیم‌ بگیرند که در رسانه‌ اجتماعی چون فیس‌بوک باشند یا نباشند!

 • شنود ناصر حجازی در سریال هوملند!

  - سریال میهن یا همان هوملند (Homeland) به اصطلاح سریالی ضدتروریستی در قاب درام است که مبارزه دستگاه‌های امنیتی آمریکا با تروریسم را به تصویر می‌کشد. تروریسمی که در قسمت چهارم فصل سوم به ناصر حجازی ختم شد! در این مقال نمی‌خواهیم از منظر توهم توطئه به این سریال نگاه کنیم بلکه سعی شده تحلیلی از منظر یک ایرانی مسلمان ارائه کنیم:

 • حریم خصوصی برای آقای روابط عمومی

  - گویا مارک زاکربرگ بنیان‌گذار و مدیرعامل فیس‌بوک 4 خانه همجوار خود را به ارزش 30 میلیون دلار جهت حفظ حریم خصوصی خریده است! این در حالی است که وی بزرگترین نقض کننده حریم خصوصی در جهان شناخته می‌شود!

 • جین‌پوشان ایران؛ در رسانه‌های جهان

  - کمپین اجتماعی «ما #جین می‌پوشیم» ظهر روز یکشنبه در توییتر فارسی آغاز شد. کمپینی که با هدف افشای دروغ‌گویی نتانیاهو درباره اینکه جین‌پوشیدن در ایران آزاد نیست، تاکنون در بیش از 20 رسانه بین‌المللی جهان آن را پوشش داده‌اند اما همچنان صدا و سیما ملی ایران خبری از آن نیست!

 • رسانه ظریف در شبکه‌های اجتماعی

  - محمد جواد ظریف، «رسانه» ندارد. ولی رسانه‌ای‌ترین عضو کابینه روحانی است. مصاحبه کم می‌کند ولی بیشترین محتوا در رسانه‌ها به نقل از وی است.

آرشیو ماهانه