پنج شنبه 3 اسفند 1396

اوشال، سید جمشید

سال تولد:1332/تحصیلات:کارشناس ( خلبان ) و کارشناس ارشد علوم و فنون هوانوردی نظامی ( استاد و مدرس استاد خلبانان ) از مراکز آموزش عالی علوم هوانوردی نظامی در آمریکا ، دارای چند دیپلم زبان از مراکز آموزش زبان در آمریکا ( مسلط به زبان انگلیسی ) فعال و تحلیلگر در حوزه های کارآفرینی و اجتماعی و سیاسی
 • هنر یک اصلح

  - یارانه فرصتی برای سرمایه‌گذاری و نوسازی و بازسازی کشور بوده و است. اما چرا از این فرصت استفاده نشد؟ چون نمی‌خواستند که بشود؟ یا نمی‌توانستند که انجام بدهند؟ یا این‌که حالش را نداشتند و تنبلی اجازه نمی‌داد؟ و نتیجه این‌که امروز یارانه یکی از عوامل یا لشگر موریانه‌های تخریب اقتصاد شده است.

 • آن‌چه نمی‌تواند به مدت طولانی پنهان بماند

  - اگر آمریکایی‌ها راست گفته و پول به ایران تحویل شده و آمده پس چرا آمارهایی که گفته شده متفاوت و ضد و نقیض هستند؟ اما اگر آمریکایی‌ها دروغ گفته‌اند و اصرار بر این مزخرفات برای ایجاد تشویش در اذهان عامه مردم دارند؟ پس چرا ایران رسماً بیانیه نمی‌دهد و به سخنان کذب مقامات آمریکایی که در طول ۲ ماه گذشته بیان کردند و مدعی شدند با سند و مدرک معترض نمی‌شوند و محکم پاسخ نمی‌دهند؟

 • عجب داستان تکراری عبرت‌آموزی است

  - یادم می آید زمانی که در دهه 40 شاگرد مدرسه بودیم در سطوح جامعه و در روزنامه ها و حتی انشاء های ما دانش آموزان درمورد پیرزن فقیر و محروم فلان استان صحبت و نوشته میشد که باید به او توجه شود. امروز با اینکه آن پیر زن پس از گذشت تقریبا 50 سال مطمئنا زنده نیست و جایش را به دیگر پیرزنان سپرده اما حرف همان است که گفته شده یعنی : باید به پیر زن فقیر و محروم فلان استان توجه شود با این تفاوت که امروز جوان بیکار که ممکن است نوه اش باشد هم در کنار آن پیر زن نشسته و با او حرف میزند و از خاطراتش میپرسد. عجب داستانی جالبی است که بیش از 50 سال مکررا تکرار میشود.

 • تنفر و بیزاری از سیاست‌های آمریکا

  - در مورد شعار مرگ برآمریکا از من سئوال شد، گفتم: مرگ بر آمریکا را باید از دو منظر نگاه کرد .

 • نماد هویت ایرانی و اسلامی ما

  - حسین علیه‌السلام نماد انسانیت و هویت انسانی و اخلاق همه ما فرزندان آدم در سراسر جهان است.انسانی که فرمود: إن لَم یَکُن لَکُم دینٌ و کُنتُم لاتَخافونَ المَعادَ فَکونوا اَحراراً فِی دُنیاکُم؛ اگر دین ندارید و از قیامت نمی ترسید، لااقل در دنیای خود آزاده باشید. به این امام و رهبر و هویت جاودانه با محتوا و زیبا که همه وجود دنیوی و اخروی ماست عشق می‌ورزیم و افتخار می‌کنیم.

 • خود شکن آئینه شکستن خطاست

  - متاسفانه ، هنوز هم پس از گذشت دهه ها به هم وعده میدهیم که آینده چنین و چنان میشود و جالب اینجاست که خودمان خیلی خوب میدانیم آینده همینطوری و اصطلاحا یهویی نمی آید. آینده را امروز و با برنامه هایی که داریم میسازیم کما اینکه وضعیت امروز کشور حاصل تصمیمات و اجرای ناقص و بعضا غلط و بی برنامگی و سلیقه و خودکامگی های بی مسئولیت و بعضا بیسوادی مدیران و تصمیم سازان جناحی گذشته نه چندان دور است .

 • حل مشکل فقر و محرومیت‌زدایی

  - در دو یادداشت قبل درمورد قول های رئیس جمهور محترم به مردم نوشتم. در ادامه این یادداشت‌ها که محور آن در حال حاضر موضوع فقر و محرومیت‌زدایی است البته ان‌شاءالله به واسطه حرکت در مسیر تولید شغل و کار دائم ایجاد می‌شود بنویسم.

 • تصمیم بزرگ مجلس

  - در جایگاه یک شهروند که به شما اعتماد کرده و رای داده، از شما می‌خواهیم و انتظار داریم به تعهدی که دادید بدون ترس و به خوبی و با ایمان عمل کرده و مجریان توانمند و کار بلد برای اجرای برنامه فقر و محرومیت‌زدایی و مبارزه با فساد با نگاه به توسعه‌یافتگی و آینده خوب برای کشور را انتخاب کنید.

 • نمایندگان مجلس و آینده کشور

  - وزیران معرفی شده با علم به این‌که ما کشور ثروتمند و قدرتمند و توانمند و جوان و فعال دارای زیرساخت‌های بسیار مناسب و بعضا منحصربه‌فرد در منطقه هستیم رسماً و کتباً بنویسند و اعلام نمایند چه برنامه مشخص زمان‌بندی شده به صورت فردی و گروهی برای فقر و محرومیت‌زدایی که قطعا حل مشکل بیکاری و بسیاری از معضلات و ناهنجاری‌های اجتماعی در طول چهار سال آینده در آن نهفته، برای کشور و اداره کشور دارند؟

 • با وجود نخبه‌های جهانی، ما چه کم داریم؟

  - به بهانه فوت خانم مریم میرزاخانی در مورد علت پیشرفت آمریکا و اینکه چرا ما هنوز درگیر حرف ها و حاشیه های سطحی هستیم این یادداشت را مینوسم . میپرسم : ما چه کم داریم که اینها با استفاده از توان فرزندان ایران زمین و سایر نخبگان مسلمان جهان و حتی سایر نخبگان غیر مسلمان جهان به این جایگاه های علمی و اقتصادی رسیدند و از آن طرف دنیا برای این طرف دنیا خط و نشان و برنامه ریزی میکنند و بعضا بیش از ما دارند.

x