یکشنبه 29 مهر 1397

صادقی، سعید

.
 • رسانه‌ای شگرف برای اتحاد مردم

  - هرگاه نگاه عکاس با تمرکز خلاقانه همراه شود، آرامش و دید نویی را به وجود می‌آورد که این دید نو به ذات رویای بشر توجه دارد و احساساتش را تحریک می‌کند؛ بنابراین می‌توان گفت این مهم معیار عکاسی مستند است؛ معیاری که پیش از تکنیک، سبک خاص نگاه را می‌طلبد.

 • عکاسی گرفتار در چنگال سیاست

  - حدود سه دهه است که عکاسی در کشور ما با توجه به جوهره حرکت و مسیرش سیاسی شده و متاسفانه جامعه ایران نتوانسته با قدرت نهفته در تصاویر عکس ها، تمدنی مدرن را به رخ جهانیان بکشد! به عبارتی هم عکاسان و هم مسئولان در این بی توجهی و کم فروشی دخیل بوده اند.

 • آژانس تحکیم قدرت با تصاویر ثبت شده در جنگ!

  - مهم ترین چیزی که هر انسان را شیفته دنیای عکاسی می‌کند، احساسی است که از درونش می‌جوشد و با وجودش در دل موضوع در می‌یابد و بوسیله اثر گذاشتن بر ذهن، بی آنکه واسطه‌ای را مخدوش سازد با حس استقلال در ماهیت تصویر ثبت شده، همراه می‌شود.

 • آنها از لنز دوربین‌ها می‌ترسند!

  - چهره یک جامعه در تصویر عکس‌ها با رنگ و بوی آرایش واقعیت‌ها در زندگی جاری، زنده‌تر می‌شود و همین عکس‌ها در پویایی ذهن برای سایر هنرها در پرورش تخیلات ذهنی به منبع نشانه‌های فرهنگی بدل می‌شوند و در بستر تصویر، ماهیت مفاهیم نشانه‌ها حیات جدی‌تری را به درون رویاها وارد می‌کنند.

آرشیو ماهانه