یکشنبه 31 تیر 1397

صدرالادبایی، مریم

متولد:1349 تحصیلات:کارشناسی تالیفات: سوابق:دبیر تلویزیون هفته نامه سروش، دبیر تحریریه هفته نامه سروش؛ سردبیر ارشد نشریات همشهری محله، دبیر اجتماعی و فرهنگی همشهری امارات،معاون سردبیر همشهری امارات، دبیر گروه اجتماعی روزنامه خبر
 • شش‌گانه لازم و ملزوم حضور زنان در رسانه

  - شش‌گانه لازم و ملزوم حضور زنان در رسانه را به شرح زیر می توان دسته بندی کرد:

 • چند می‌گیری ظریف را ضایع کنی؟

  - تنها بخشی از یک گفتگو بود اما به اندازه کافی پیامش واضح بود؛ نقویان در گفتگویی که صبح شنبه در روزنانه شهروند منتشر شده است گفته بود که به‌خاطر صحبت‌های که در مورد احتمال فساد و رانت در وزارت نفت دولت قبل کرده است به شکایت دولت از سوی دادگاه ویژه روحانیت احضار شده است.

 • در خیابان های وین 6/ دلواپسان اسرائیلی!

  - اگر چه که تعدادشان به ده نفر هم نمی رسید ؛ اما اینقدر سر و صدا راه انداختند تا همه خبرنگاران را از چادر بیرون بکشد.

 • توافق وین ؛توافق خوبی خواهد بود چون .....

  - کری همچنان امیدوار است و مذاکرات را مثبت ارزیابی می کند؛ فابیوس می گوید که خیلی خیلی امیدوار است ؛لاوروف خودش را به وین رساند و... همه چیر دلالت بر رسیدن مذاکرات به روزها و یا بهتر باشد بگوییم به ساعت های پایانی اش دارد.

 • در خیابان های وین 5 /دوروبر کوبرگ جای شبیه هالیوود /عروس و داماد درمحل مذاکرات/عکس

  - اگر به چهره های سیاسی هم بتوان شهرت و محبوبیتی به اندازه چهره هایی سینمایی و هالیوودی داد اینروزها دوروبر هتل کوبرگ بی شباهت به هالییود نیست !

 • اسبی که ظریف در میدان مسابقه زین کرد

  - مذاکره کار سختی است به قول یک روزنامه نگار قدیمی "مذاکره کردن با مردمانی دیگر که آن‌ها هم منافع ملی خود را تعقیب می‌کنند چقدر پیچیده و سخت است، به آدمی یادآور می‌شود دیپلماسی چه کاربردی دارد و چرا گفته‌اند علم ممکن کردن غیرممکن‌هاست."

 • در خیابان های وین 4/یک پیش بینی جالب ، توافق زودتر از دوشنبه اعلام نمی شود !

  - خیلی اتفاقی وارد مغازه اش می شویم ؛یک مغازه کوچک و نقلی دریکی از بهترین محله های وین پر از مجله و روزنامه های از سراسر جهان ؛مشغول تماشای مجله ها می شویم و یکی دو سئوال هم به انگلیسی می پرسیم که یکدفعه می گوید:" فارسی صحبت کنید "

 • در خیابان های وین 3/ 650 نفر از 25 کشور دنیا زیر یک چادر !

  - هوای به شدت بارانی وین امروز مجالی برای گشت زنی هر چند کوتاه در خیابان ها نمی دهد ؛باران سیل آسا می بارد و با این وجود چادر خبرنگاران محکم و استوار و بدن چکه فطره ای آب سرجایش باقی است .

 • بامداد جمعه یا یکشنبه ؛چه روزی پایان مذاکرات است؟

  - موج خبرها از ظهردیروز و از صحبت های موگرینی آغاز شد از آنجایی که اعلام کرد مذاکرات بدون اینکه تمدید شود برای چند روز آینده ادامه خواهد داشت.

 • این 30 درصد باقی مانده !

  - در روزهای آخر مذاکرات وین وداغ شدن مذاکرات همراه با گرمای بی سابقه این شهر دیروز در نشست مطبوعاتی خبرگزاری ها صحبت از حل شدن 70 در صد اختلاف ها و باقی ماندن 30 درصد از موارد می گویند اما این اختلاف ها که باید تا 48 ساعت آینده و یا با زمزمه های که شنیده می شود تا 72 ساعت آینده مشخص شود بر سر چیست؟