جمعه 29 تیر 1397

صالحی، سید عباس

متولد : 1342 مشهد تحصیلات : دکترای فلسفه آثار : سوابق: پژوهشگر و محقق، عضو هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی قم
 • آینده سینمای ایران و دستاوردهای آن

  - سینمای ایران، این هنر فراگیر و مورد اقبال فراوان مردم، اکنون به زبانی گویا و تأثیرگذار تبدیل شده است. سینمای ملی، در کنار ترسیم تنوع فرهنگی این سرزمین، تصویرگر ارزش‌های انسانی و آرمان‌های برخاسته از انقلاب شکوهمند اسلامی نیز هست و سینماگران فرهیخته، در تمام این سال‌ها بار سنگین رسالتی سترگ را با توان خویش به دوش کشیده‌اند.

 • ویژگی‌های منحصربه‌فرد در سینمای مستند

  - سینما در عصر حاضر با بیان اعجازگونه خود، تاثیری شگرف بر مخاطبان دارد و زبانی گویا برای انتقال پیام به جامعه محسوب می‌شود.

 • ظرفیت هنر تئاتر و زدودن غبار از چهره رویاهای ناب و صادقانه کودکی

  - برگزاری بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، بیانگر تلاش و پشتکاری است که نزدیک به ربع قرن تجربه را به همراه دارد. رویدادی که اکنون جایگاه شایسته ای برای عرضه توانایی هنرمندان ایران اسلامی در کنار میهمانان سایر کشورهای جهان یافته است.

 • پاسداشت نثر بیهقی، پاسداشت اندیشه و خردورزی

  - پیامی به همایش ملی بزرگداشت ابوالفضل بیهقی که پاسداشت نثر او پاسداشت اندیشه و خردورزی است.

 • گفت‌وگو بین اصحاب فلسفه و اصحاب فرهنگ و هنر

  - فرهنگ و فلسفه نقاط مشترک زیادی دارند که باید به درستی مورد توجه قرار گیرد. فلسفه باید امتداد حیات اجتماعی اش را داشته باشد و یکی از حوزه های جدی این امتداد در حوزه فرهنگ و هنر است.

 • از «آتش‌به‌اختیار» چماق نسازیم

  - اقدام آتش به اختیار در کلام و منطق رهبری، یعنی فعالیت‌های فرهنگی خودجوش، غیردستوری اما در چارچوب قانون و اخلاق. از این واژه چماق نسازیم.

 • زخم چرکین شنود و تجاوز به حریم خصوصی

  - در دهه‌های پیشین، عده‌ای خودسرانه و به عنوان حفظ نظام، دست به ترورهای سفید می‌زدند. اتفاق شوم قتل‌های زنجیره‌ای، گرچه به قتل مظلومانه‌ی چندین انسان بی‌گناه انجامید، موجب شد که آن شیوه‌ی غیراسلامی ـ انسانی منسوخ و پرونده‌ی ترورهای سفید در دهه‌ی اخیر مسدود شود. امید می‌رود که تجاوز گستاخانه‌ی اخیر در دفتر آقای مطهری، چونان پیامدی را در حوزة‌ی حریم خصوصی داشته باشد.

 • سپاس از رهبر فرزانه ایران

  - رهبر انقلاب اسلامی، با مدیریتی هوشمند، فرآیند انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را با درایت در مسیر مردم‌سالاری دینی پیش بردند. از این‌رو، بدون تملق و یا اغراق، ایشان و ملت ایران را پیروز واقعی انتخابات بایستی دانست.

 • الفبای فراق

  - در سوگ آیت‌الله سید عزالدین زنجانی