دوشنبه 1 مرداد 1397

سلیمی نمین، عباس

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، مدیر مسئول سابق کیهان هوایی به مدت ۱۳ سال پژوهشگر و روزنامه‌نگار
 • مذاکره با آمریکا یا معلق نگه‎داشتن کشور؟

  - علت آن‌که برخی نیروهای غرب‎گرا نامه مذاکره مستقیم با آمریکا را نوشتند این بود که آن‌ها نمی‌خواهند کشور در مسیر استقلال از غرب حرکت کند. بنابراین می‌کوشند ایران همیشه معطل تصمیماتی در حوزه مذاکره با غرب بماند.

 • چرا ترامپ نمی‌تواند ذائقه ملت‌ها را تغییر دهد؟

  - با هماهنگ شدن کشورهای شاخص جهان سرمایه‏ داری ذیل فرماندهی یک عنصر نا متعادل ، فرضیه افرادی که می‏ کوشیدند ترامپ را صرفاً حاصل عوام‏گرایی(پوپولیسم) قلمداد سازند و نه خروجی یک نظام سیاسی کهنه‌کار، کاملاً رنگ باخت.

 • اقناع حداکثری را مقدم بداریم

  - زمانی که جامعه از بسته بودن رهایی می‏یابد و هر روز تمایل به حرکت در فضای بازتری نسبت به گذشته پیدا می‏کند همه سلایق و گرایش‏های موجود در آن به خود حق می‏دهند تا دیدگاه‏هایشان را ترویج کنند و بعضاً به هر نحو مقتضی حاکم سازند.

 • کار مدیران

  - کار مدیران هر صبحگاه با مطالعه پوشه ‏ای آغاز می‏ شود که ظاهراً با هدف آگاه ‏سازی آنان(البته به صورت فشرده)از روند امور سیاسی کشور توسط مشاوران تهیه می‏ شود. عمده حجم این محصول فرهنگی به روز کننده!! را بریده یا خلاصه انتقادات اصولی یا غیراصولی نیروهای طیف رقیب تشکیل می‏دهد.

 • اقناع حداکثری را مقدم بداریم

  - زمانی که جامعه از بسته بودن رهایی می‏یابد و هر روز تمایل به حرکت در فضای بازتری نسبت به گذشته پیدا می‏کند همه سلایق و گرایش‏های موجود در آن به خود حق می‏دهند تا دیدگاه‏هایشان را ترویج کنند و بعضاً به هر نحو مقتضی حاکم سازند.

 • گناه این "ابراهیم" نیر بت شکنی است

  - کمتر در تاریخ مکتوب یا به تصویر در آمده، قساوت و خشونت کشورهای سردمدار سرمایه‏داری، در معرض قضاوت در آمده است.چنین رویه‏ ای آیا به این دلیل است که آنان بدون تجاوز به حقوق دیگران به ثروت‏ های نجومی دست یافته اند یا این‏که به‏ ویژه در قرون اخیر بخش اعظم اعمال ضدانسانی برای تسلط بر داشته‏های دیگر ملت‏ها به صورت نیابتی صورت گرفته است؟

 • دفاعیه علیه اظهارات جدید احمد منتظری درباره حاج سید احمد خمینی

  - در آستانه بیست و سومین سالگرد رحلت حجت الاسلام سید احمد خمینی(اسفند1373)، طرح ادعاهایی از سوی آقای احمد منتظری علیه این فرزند سفر کرده امام خمینی(ره) یک بار دیگر شیوه و روش تخریب‏ها در خاطرات تنظیمی برای آیت‏الله منتظری را زنده ساخت...

 • حماسه جبران همه ضعف‌ها

  - یکی از شاخص‏های ارزیابی قابلیت سیاست‏مداران را می‏بایست زمان سنجی، قالب‏سنجی و مکان سنجی آنان دانست. این مسئله، هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی نقش قابل توجهی ایفا می‏کند.

 • بن‌بست‌نشینی

  - خواهران و برادران عزیز طلبه و دانشجوی عدالت‌طلب حامی بست‌نشینی با سلام، عدالت‌خواهی شما که در مکتوبتان شاخص است ستودنی، اما دنباله‌روی از گروه‌ها و جریانات سیاسی آزموده شده برای نیل به این منظور قابل تأمل است...

 • پاسخ سلیمی‌نمین به یادداشت «انتخاب» درباره «کاخ مرمر»

  - در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ مطلبی بدون امضا در نقد یادداشتی از اینجانب بر روی سایت این پایگاه خبری قرار گرفت. خواهشمند است طبق قانون توضیحات ذیل را در معرض قضاوت کاربران معزز خویش قرار دهید.