جمعه 31 فروردین 1397

سلیمی نمین، عباس

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، مدیر مسئول سابق کیهان هوایی به مدت ۱۳ سال پژوهشگر و روزنامه‌نگار
 • اقناع حداکثری را مقدم بداریم

  - زمانی که جامعه از بسته بودن رهایی می‏یابد و هر روز تمایل به حرکت در فضای بازتری نسبت به گذشته پیدا می‏کند همه سلایق و گرایش‏های موجود در آن به خود حق می‏دهند تا دیدگاه‏هایشان را ترویج کنند و بعضاً به هر نحو مقتضی حاکم سازند.

 • کار مدیران

  - کار مدیران هر صبحگاه با مطالعه پوشه ‏ای آغاز می‏ شود که ظاهراً با هدف آگاه ‏سازی آنان(البته به صورت فشرده)از روند امور سیاسی کشور توسط مشاوران تهیه می‏ شود. عمده حجم این محصول فرهنگی به روز کننده!! را بریده یا خلاصه انتقادات اصولی یا غیراصولی نیروهای طیف رقیب تشکیل می‏دهد.

 • اقناع حداکثری را مقدم بداریم

  - زمانی که جامعه از بسته بودن رهایی می‏یابد و هر روز تمایل به حرکت در فضای بازتری نسبت به گذشته پیدا می‏کند همه سلایق و گرایش‏های موجود در آن به خود حق می‏دهند تا دیدگاه‏هایشان را ترویج کنند و بعضاً به هر نحو مقتضی حاکم سازند.

 • گناه این "ابراهیم" نیر بت شکنی است

  - کمتر در تاریخ مکتوب یا به تصویر در آمده، قساوت و خشونت کشورهای سردمدار سرمایه‏داری، در معرض قضاوت در آمده است.چنین رویه‏ ای آیا به این دلیل است که آنان بدون تجاوز به حقوق دیگران به ثروت‏ های نجومی دست یافته اند یا این‏که به‏ ویژه در قرون اخیر بخش اعظم اعمال ضدانسانی برای تسلط بر داشته‏های دیگر ملت‏ها به صورت نیابتی صورت گرفته است؟

 • دفاعیه علیه اظهارات جدید احمد منتظری درباره حاج سید احمد خمینی

  - در آستانه بیست و سومین سالگرد رحلت حجت الاسلام سید احمد خمینی(اسفند1373)، طرح ادعاهایی از سوی آقای احمد منتظری علیه این فرزند سفر کرده امام خمینی(ره) یک بار دیگر شیوه و روش تخریب‏ها در خاطرات تنظیمی برای آیت‏الله منتظری را زنده ساخت...

 • حماسه جبران همه ضعف‌ها

  - یکی از شاخص‏های ارزیابی قابلیت سیاست‏مداران را می‏بایست زمان سنجی، قالب‏سنجی و مکان سنجی آنان دانست. این مسئله، هم در سیاست داخلی و هم در سیاست خارجی نقش قابل توجهی ایفا می‏کند.

 • بن‌بست‌نشینی

  - خواهران و برادران عزیز طلبه و دانشجوی عدالت‌طلب حامی بست‌نشینی با سلام، عدالت‌خواهی شما که در مکتوبتان شاخص است ستودنی، اما دنباله‌روی از گروه‌ها و جریانات سیاسی آزموده شده برای نیل به این منظور قابل تأمل است...

 • پاسخ سلیمی‌نمین به یادداشت «انتخاب» درباره «کاخ مرمر»

  - در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۶ مطلبی بدون امضا در نقد یادداشتی از اینجانب بر روی سایت این پایگاه خبری قرار گرفت. خواهشمند است طبق قانون توضیحات ذیل را در معرض قضاوت کاربران معزز خویش قرار دهید.

 • هنرمند را بدون چشمداشت ارج نهیم

  - هنرمندان عموماً شخصیت‌هایی بسیار عاطفی و احساسی‌اند و این ویژگی در خلق آثار هنری توسط آنان نقش بسیار مهمی دارد. در این میان هنرمند متعهد با درک و هضم مسائل جامعه به همان میزان سعی در بارورسازی قدرت تدبر خویش برای مقابله با ناهنجاری‌ها و تقویت هنجارها دارد و به دلیل همین لطافت روحی، کشاندن این قشر به عرصه رقابت‌های حزبی و گروهی هم ظلم به هنرمند متعهد و هم جامعه است، زیرا کشش سیاست‌ورزی به حرفه‌ای شدن و پیوندش با صاحبان مهارت‌های "دور از دسترس ساختن حقیقت" ، تشخیص ترفندهای پیچیده رقابت برای قدرت را مشکل می‌سازد.

 • چنین سیاست‌مدارانی آیا شایسته اعتمادند؟

  - «فردی که برای عدم پذیرش شکست خود در سال ۸۴ حتی آقای خاتمی را که بیشترین حمایت‌ها را از او به عمل آورد متهم به خیانت در آرای مردم می‌کند، آیا شایسته اعتماد است؟»

آرشیو ماهانه
x