پنج شنبه 26 مهر 1397

تقدسی، احسان

دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین الملل دانشگاه آزاد واحد کرج / فعالیت رسانه ای از سال 1381 / سابقه خبرنگاری در روزنامه های ایران،جوان، سرمایه، همشهری. دبیر بین‌الملل خبرگزاری برنا. دبیر سیاسی روزنامه تهران امروز / سردبیری سایت های ایران دیپلماتیک، شفاف، جوان آنلاین، هشت صبح
 • چندخطی درباره مدیران زن

  - چندوقتی است رسانه ها به غلط حساسیت شدیدی به انتصاب مدیران زن پیدا کرده اند و مدیران دولتی هم با اطلاع از این حساسیت برای افزایش محبوبیت خود گاهی سرکیسه را شل کرده و یکی از صدها پست فرمایشی و فرمالیته را با تبلیغات به بانویی می سپارند و فریاد حقوق زنان سر می دهند.

 • چرا روز خوش اصولگرایان خراب شد؟

  - از همان روز مرداد 1285 شمسی که مظفرالدین شاه قاجار فرمان تشکیل اولین مجلس در ایران را امضا کرد، ایرانیان ولو با حد و اندازه های خود سیاست ورزی را آغاز کردند.

 • امسال تحریم کردید؛ سال دیگر چه می کنید؟

  - نمایشگاه مطبوعات سال جاری دیروز به کار خود پایان داد و فقط خاطره ای از آن در تاریخ ماند. برای اولین بار در تاریخ طیفی از رسانه ها نمایشگاه مطبوعاتی را که برگزار کننده آن نظام جمهوری اسلامی است، تحریم کردند. اتفاقی که درباره آن چند نکته گفتنی است:

 • چرا احمدی نژاد ناراحت بازداشت یارانش نیست؟

  - احمدی نژاد نگران از جدایی یارانش نیست. وی سیاستمدار باهوشی است و بهتر از هرکس می داند گاهی برای رسیدن به منافعی بالاتر باید از برخی گذشت و برخی را قربانی کرد و پای دار برخی هم کف زد.

 • سرافراز کدام مسیر را انتخاب می کند؟

  - سرافراز در این راه دو مسیر را می تواند طی کند. مسیر اول همان است که ضرغامی رفت و تریبون بی چالشی را در اختیار مسئوولین قرارداد و نتیجه اش تمسخر مردم بود. راه دوم افزایش برنامه های اینچنینی و پاسخگوکردن مسئوولین و گرفتن تریبون تبلیغ انتخاباتی از آنان است. راهی که خیر و صلاح مملکت و انقلاب و مردم در آن است.

 • میراث آیت الله

  - در روزگاری که «سیاست ورزی» در نگاه بسیاری به معنای گذشتن از مرزهای حقیقت، نادیده گرفتن مصلحت جامعه و برتری دادن تمایلات حزبی و شخصی بر همه چیز تلقی می شود، بروز و ظهور پدیده هایی چون آیت الله مهدوی کنی همچون ستاره ای در شب راهگشاست.

 • اگر مویی از سر شیخ نمر کم شود...

  - حکم اعدام شیخ نمر اگر اجرا شود آخرین «عملیات انتحاری» آل سعود در تخریب روابط ایران و عربستان خواهد بود. با توجه به حساسیت شدید حوزه های علمیه و مراجع بعید است در صورت اجرای حکم این مجتهد شیعه عربستانی تا سال هاغ دیپلمات های ایرانی بتوانند سخنی از بهبود رابطه با عربستان برزبان آورند یا پاسخی مثبت به سیگنال های ارسالی از سوی ریاض بدهند.

آرشیو ماهانه