+ A - چهارشنبه 18 مرداد 1391 - 22:26:00 چاپ
امتیاز به مطلب 17 نفر

مهلت ثبت نام دانشجویان انصرافی برای ادامه تحصیل تا 15 شهریور تمدید شد

دیگر خبرها - ایرنا نوشت:

مهلت ثبت نام بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی كه پیش از این 21 مردادماه تعیین شده بود تا 15 شهریورماه تمدید شد.
 

 

 

 

مدیركل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: از آنجا كه فراخوان مجدد ما برای ثبت نام دانشجویان انصرافی متقاضی بازگشت به تحصیل در مردادماه صورت گرفت و این ایام با تعطیلی تابستانه بسیاری از دانشگاه ها همزمان بود دانشجویانی كه برای گرفتن مدارك سوابق تحصیلی و بقیه امور مربوطه به دانشگاه ها مراجعه می كردند با مشكل مواجه شده و تقاضای تمدید مهلت ثبت نام داشتند.

'مجتبی بذرافشان مقدم' افزود: با تمدید صورت گرفته، متقاضیان تا 15 شهریورماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه خدمات آموزشی اداره كل امور دانشجویان داخل به نشانی http://www.msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx پس از مطالعه دستورالعمل و اطلاعیه های مربوطه درصورت داشتن شرایط لازم برای ثبت تقاضای خود اقدام كنند.

وی از ثبت تقاضای حدود سه هزار نفر از دانشجویان انصرافی متقاضی بازگشت به تحصیل در سامانه خدمات آموزشی از 7 مردادماه تاكنون خبر داد.

بذرافشان به اجرای ثبت نام آزمایشی ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی در زمستان سال 90 اشاره كرد و گفت: افرادی كه در فراخوان قبلی نیز ثبت نام كرده و شرایط لازم را برای بازگشت به تحصیل داشتند باید در فراخوان جدید نیز شركت كرده و ثبت نام خود را به انجام برسانند.

وی توضیح داد: در دستورالعمل جدید بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی، متقاضیان با معدل 10 به بالا و همچنین دانشجویانی كه سال ورود به دانشگاه آنها بعد از 1354 باشد می توانند درخواست بازگشت به تحصیل بدهند.

بذرافشان ادامه داد: تطبیق واحدهایی كه دانشجو در زمان تحصیل خود گذرانده به دوره جدیدی كه قرار است در آن ادامه تحصیل بدهد دراختیار دانشگاه مقصد است و چنانچه دانشگاه مقصد، این واحدها را قبول داشته باشد دانشجو نیازی به گذراندن مجدد آنها نخواهد داشت.

وی تصریح كرد با توجه به اینكه در دستورالعمل های جدید، دانشجویان انصرافی از دهه 50 و 60 نیز می توانند تقاضای بازگشت به تحصیل بدهند و در این مدت، بسیاری از سرفصل ها و منابع درسی تغییرات اساسی داشته است ضوابطی برای معادل سازی واحدهای درسی درنظر گرفته شده است.

مدیركل امور دانشجویان داخل درمورد زمان آغاز به تحصیل مجدد این دسته از دانشجویان نیز گفت: با توجه به تمدید مهلت ثبت نام، امكان تحصیل این دانشجویان در ترم مهر وجود ندارد و كلاس درس آنها از بهمن ماه آغاز خواهد شد.

براساس دستورالعمل بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی، امكان ادامه تحصیل دانشجویان منصرف از تحصیل دانشگاه های دولتی در مقاطع كاردانی، كارشناسی ناپیوسته و پیوسته كه دارای شرایط لازم هستند در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی غیردولتی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی كاربردی فراهم خواهد شد.

به گفته مدیركل امور دانشجویان داخل، دانشجویان انصرافی نمی توانند برای همان دانشگاه هایی كه قبلا در آنها تحصیل می كردند تقاضای ادامه تحصیل بدهند و باید در تقاضانامه خود دانشگاههای پیام نور، جامع علمی كاربردی، موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی را به ترتیب اولویت برای ادامه تحصیل انتخاب كنند.

بذرافشان تاكید كرد: امكان تغییر رشته نیز برای دانشجویان انصرافی متقاضی بازگشت به تحصیل وجود ندارد و باید در همان رشته قبلی خود ادامه تحصیل دهند.

وی نداشتن هیچگونه مشكل نظام وظیفه برای داوطلبان مرد، عدم اخراج آموزشی و یا انضباطی توسط دانشگاه محل تحصیل و عدم صدور و اخذ مدرك حتی پایین تر از مقطع تحصیلی كه پذیرفته شده اند را به عنوان دیگر شرایط ادامه تحصیل متقاضیان انصرافی ذكر كرد.

301301

کلید واژه ها: آموزش عالی -
ارسال نظر:
  • 0/700
  • قوانین ارسال نظر
نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.
Copyright © 2011 khabaronline, All rights reserved