شنبه 30 دی 1396

فیاضی، سید جلال

متولد 37، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، نویسنده و روزنامه نگار/ سوابق:مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم،مدیرعامل موسسه فرهنگی قدس، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه های قدس و شهرآرا، تاسیس خبرگزاری برنا و ماهنامه زائر، عضو هیات موسس انجمن روزنامه نگاران مسلمان ایران، رییس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد
 • به احترام مرد اخلاق و رسانه

  - دکترحسین انتظامی پس از چهارسال، سکان معاونت مطبوعاتی را به یکی دیگر از اهالی رسانه سپرد .

 • ترامپوتراپی

  - ۱- مردم آمریکا که در یک انتخابات ضعیف و جنجالی، کاخ سفید آسیب‌دیده از سیاست‌های دیکتاتورمآبانه و مداخله‌جویانه دولن‌های خود را به کلینیک «ترامپوتراپی» سپرده‌اند اکنون در فاصله کمتر از یک سال خود را با رئیس‌جمهوری مواجه می‌بینند که با سیاست‌های خام خود نه تنها دولت بیمار کاخ سفید را بهبود نبخشیده، بلکه آمریکا را به اتاق «ایزوله» انزوای بین‌المللی روانه ساخته است.

 • صلاحیت صالحی

  - آقای سیدعباس صالحی را بیش از سی سال است می‌شناسم. بهتر است بگویم آیت‌الله دکتر سید عباس صالحی را!

 • ساختارهای پلاسکویی ایران

  - سرانجام ساختمان 53 ساله ویران شده پلاسکو آخرین شهید ایثارگر ناجی خود را از آغوش گداخته خویش رها کرد و عملیات آوار برداری از این فاجعه با کوشش وتلاش قابل تقدیر مسئولان ودستگاههای ذیربط به پایان رسید .

 • انقلابی اخلاق‌مدار

  - سرانجام قلب مهربان ،صمیمی و آرام مرد روزهای سخت انقلاب ناگهان از تپش ایستادوقلوب میلیون‌ها انسان در ایران و سراسر جهان را در غمی سخت و جانکاه فروبرد.نه‌تنها عاشقان و دوستان هاشمی در غم هجران او از عمق جان گریستند، بلکه منتقدان منصف او هم نتوانستند جلوی اشک‌های غمگنانه خود را حتی در برابر دوربین‌های تلویزیونی بگیرندومن فکر می‌کنم حتی برخی مخالفان و دشمنان هاشمی هم نتوانستند اشک‌های ناخواسته خود را بر گونه‌هایشان پنهان سازند.

 • ۸ خرداد؛ منافع ملی یا وزن کشی سیاسی؟

  - پس از انتخابات 7 اسفند وتحلیل ها وارزیابی ها و گاه رجزخوانی های دو جریان سیاسی کشور،درروز 8خرداد نخستین رویداد پساانتخاباتی پارلمان کشور با برگزاری مراسم افتتاحیه مجلس دهم وانتخاب رئیس وهیات رئیسه آن رقم خواهد خورد . این رویداد هم می تواند از منظر منافع ملی تحلیل شود وهم به عنوان یک وزن کشی سیاسی مورد توجه صاحبنظران وتحلیلگران قرار گیرد .اما بنظر میرسد تحلیل این رویداد از منظر منافع ملی به صواب نزدیکتر باشد ونگارنده تلاش می کند از این منظر به این پدیده بنگرد :

 • قهر طبیعت پس از قهر با طبیعت

  - سال‌هاست که ما با طبیعت قهر کرده‌ایم؛ بی‌رحمانه به جان جنگل‌های‌مان افتاده و هزاران هکتار از درختان سرسبز جنگل‌های شمال کشورمان را نابود کرده‌ایم.

 • بداخلاقی های پساانتخاباتی

  - هنوز شیرینی حماسه انتخابات 7 اسفند در کام ملت ایران شور و نشاط می آفریند و چند روزی از آن افتخار بزرگ سپری نشده است که بداخلاقیهای پساانتخاباتی دو جریان رقیب تلخکامی مرم را هدف گذاری کرده است و نتیجه انتخابات را مستمسک توهین و اهانت قرارداده اند. یک چهره اصلاح طلب شهرستانی ها را توسعه نیافته می داند و یک روحانی اصولگرا مردم تهران را ضد ولایت فقیه و اهل کوفه و اصحاب یزید می خواند! یک سایت نزدیک به جبهه پایداری به مردم تهران-که مرکز خیزش های انقلابی ودیار مردم فداکار ومومن است - اهانت می کند و می نویسد: «تهران به عنوان شهر طلاق و اعتیاد و جرم طبیعی است به اصلاح طلبان رای بدهد» و رسانه ها ودر شبکه های اجتماعی منتسب به دو جریان روند توهین واهانت به زشت ترین شکل ممکن ادامه دارد!

 • داستان پاریس!

  - اکنون داستان پاریس نسخه دیگری از حکایت بوستون است که این بار دامان بزرگترین متحد آمریکا در حمایت از تروریستها را گرفته است.

 • حیرانم از نوشدارو ها ...

  - روزی که خبر زمین خواری گسترده در گردنه حیران رسانه ای شد بسیاری از مردم با شگفتی به تصاویر رسانه ملی خیره شدند که این همه ویلا یک شبه ساخته نمی شود و چگونه است که سالها زمین خواری و ویلا سازی در این منطقه جریان داشته است و حال ناگهان قصه " زمین خواری در گردنه حیران " رسانه ای می شود و مسوولان نسبت به آن هشدار می دهند و برای مقابله با آن ستاد بحران تشکیل می شود ؟ اکنون این پرسش بی پاسخ ذهن مردم را مشغول کرده است که چرا « نوشدارو پس از مرگ سهراب » ؟

x