چهارشنبه 4 بهمن 1396

زائری، محمدرضا

.
 • آیا باید عذرخواهی کنم؟

  - چیزی در باره خطبه های نماز جمعه این هفته تهران نوشته ام و حالا دچار تردید شده ام که آیا باید عذرخواهی کنم؟ آیا شتابزده حکم کرده ام؟ آیا انصاف را فرونهاده ام؟

 • ویژگی‌های بارز حسین انتظامی و تجربه موفق معاونت مطبوعاتی

  - دکتر حسین انتظامی پس از تجربه ای بسیار موفق مسؤولیت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را واگذار می کند.

 • درباره بلاهت آشکار و دروغ‌گویی مسئول نادان/ آیا جادهٔ شیراز در دست تعمیر است!؟

  - آن مسئول نادان که اعلام می‌کند جاده‌های شیراز به دلیل تعمیرات بسته است! آیا نمی‌فهمد با این بلاهت آشکار و دروغ‌گویی مسخره به خاطر یک موضوع بی‌اهمیت در واقع دارد به شکل غیرمستقیم به مردم اعلام می‌کند که بقیه حرف‌های‌مان را هم باور نکنید؟

 • پشت‌صحنه حمله به روحانیت!

  - شکل‌گیری مبارزه اسلامی در مقابل نظام طاغوت و پیروزی انقلاب در دهه های گذشته بزرگ‌ترین تهدید و چالش را برای جریان استکبار جهانی فراهم ساخت.

 • مثالی در شرح رابطه شرع و اخلاق!

  - همیشه پرسش از رابطه دین داری و اخلاق یا نقش و جایگاه فقه در برابر رفتار صحیح انسانی مطرح بوده و خواهد بود.

 • این‌جا با خون دادن و عاشورا آفریدن مشکل حل نمی‌شود، بلکه عقل و برنامه‌ریزی می‌خواهد!

  - پس از بازنشر ویدئوی گشت ارشاد که به بهانه آن چیزی درباره حجاب نوشته بودم برخی دوستان پاسخ‌ها و یادداشت‌هایی منتشر کردند که شاید لازم بود من نیز در مقابل توضیحاتی بدهم.

 • این نمایندگان مجلس، عصاره فضایل ملت‌اند؟!

  - نمایندگان مجلس عصاره فضایل ملت هستند دیگر!

 • من دکتر نیستم!

  - روزی که سال‌ها پیش، برای شرکت در آزمون سراسری شرکت کردم، می‌دانستم آینده من طلبگی و حوزه است، اما نمی‌خواستم کسی فکر کند از سر ناچاری و ناتوانی به حوزه رفته‌ام و به همین خاطر در آزمون کنکور شرکت کردم و با رتبه دو رقمی در دانشگاه تهران قبول شدم و البته غیر از آن چهار فرصت دیگر دانشگاهی (از دانشگاه امام صادق علیه السلام تا دانشگاه علوم قضایی) به دست آوردم اما ترجیح دادم کوچک‌ترین شاگرد حوزه علمی و فکری جعفری باشم.

 • از همین شیر آب و کلید برق شروع می‌شود!

  - سالها پیش روزی از آمریکایی تازه مسلمان شده ای که به من انگلیسی درس می داد پرسیدم :"اشتباهات و ایرادهای ما روحانی ها در تبلیغ دین برای غیر مسلمان ها چیست"؟ و بیشتر به دنبال این بودم که تفاوت های اساسی منطق ذهنی و نوع تفکر یک مسلمان شرقی با یک شخص غربی را بفهمم.

 • چند کلمه درددل

  - ظاهرا گسترش رسانه‌ها و توسعه ارتباطات انسانی نه تنها موجب نزدیک شدن دیدگاه‌ها و افزایش مفاهمه نشده بلکه برعکس به سوءتفاهم‌ها و بدبینی‌ها افزوده است! در تاریخ زندگی بشر هیچ‌گاه این قدر فرصت و زمینه ارتباط و تفاهم به وجود نیامده، اما به همین نسبت هم هیچ‌گاه این قدر سوءتفاهم و بدفهمی و اختلال در انتقال مقصود و منظور میان انسان‌ها وجود نداشته است!

x