یکشنبه 1 بهمن 1396
چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 19:00:15 چاپ

روحانی: تأسف‌بار است‎ ‌برجام توسط نااهلان سیاست از بین برود

نمی‌توان پذیرفت اسرائیل ملت‌ها را نصیحت کند | ادبیات زشت ترامپ در شأن سازمان‌ ملل نبود

سیاست > دولت - رئیس جمهور گفت: حقوق بشر و حقوق شهروندی، در کنار اسلامخواهی و عدالت جویی، از مهم ترین خواسته های مردم ایران در طول بیش از یکصد و پنجاه سال گذشته و به ویژه در انقلاب اسلامی سال 1357 بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: مایلم در آغاز سخنم انتخاب ریاست مجمع و همچنین دبیر کلّی جناب آقای گوتِرِش را، تبریک بگویم و برای ایشان در انجام مأموریت سنگینی که برعهده گرفته اند، آرزوی موفقیت نمایم. 

وی افزودک چهار ماه پیش در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بیش از 41 میلیون ایرانی یعنی 73 درصد واجدان شرایط، با حضور خود در پای صندوق‌های رای، یک بار دیگر به برنامه اینجانب برای اعتدال، و احترام به «حقوق بشر و حقوق شهروندی» در سیاست داخلی، و اتخاذ خط مشی «تعامل سازنده» در سیاست خارجی و پیشرفت در مسیر تحول اقتصادی اطمینان کردند. این رای حاصل بلوغ سیاسی - اجتماعی در جامعه‌ای بود که تنها چهار دهه است حکومتی مردم‌سالار و آزاد را تجربه می کند.

روحانی تاکید کرد: این رای صرفاً انتخاب یک رئیس جمهور نبود، بلکه یک سرمایه‌گذاری بزرگ سیاسی، از سوی مردمی بود که بزرگترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌روند

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: حقوق بشر و حقوق شهروندی، در کنار اسلامخواهی و عدالت جویی، از مهم ترین خواسته های مردم ایران در طول بیش از یکصد و پنجاه سال گذشته و به ویژه در انقلاب اسلامی سال 1357 بوده است. دولت من در دوره قبل، همزمان با پیشبرد مذاکرات هسته ای در عرصه خارجی، برای تدوین حقوق شهروندی در عرصه داخلی نیز تلاش نموده و «منشور حقوق شهروندی» را اعلام و برای اجرا ابلاغ نمود. تحقق این منشور در راستای خواسته های مردمی بود که 111 سال پیش، انقلاب مشروطیت و 39 سال پیش انقلاب اسلامی را، علیه رژیم های خودکامه و دیکتاتور، و به منظور دستیابی به حیثیت و کرامت والای انسانی و دستیابی به حقوق خود، رقم زدند.

وی گفت: در این بزرگ ترین تریبون بین‌­المللی، با صدای بلند اعلام می­کنم، که اعتدال منش و روش ملت بزرگ ایران است. اعتدال نه انزواطلبی است و نه استیلاجویی؛ اعتدال نه بی تفاوتی است و نه پرخاشگری.

روحانی خاطرنشان کرد: مشی اعتدال، مشی صلح است؛ اما صلحی عادلانه و جامع؛ نه صلح برای ملتی، و جنگ و درگیری برای ملتی دیگر. اعتدال، آزادی و مردم‌سالاری است؛ اما به صورتی شامل و فراگیر؛ نه حمایت ظاهری از آزادی در یک جا، و پشتیبانی از دیکتاتوری در جای دیگر. اعتدال، هم‌افزایی اندیشه ها است و نه رقص شمشیرها. بالاخره مشی اعتدال، زیبایی آفرین است. سلاح های مرگبار صادراتی زیبا نیست؛ صلح زیبا است، تحریم­های ظالمانه زیبا نیست، عدالت زیبا است.

رئیس جمهور با تاکید براینکه رویکرد ما صلح‌خواهی و حمایت از حقوق ملت‌هاست، افزود: ما ظلم را نمی‌پسندیم و از مظلوم دفاع می‌کنیم. ما تهدید نمی‌کنیم و تهدید را از جانب هیچ کس نمی‌پذیریم. زبان ما زبان کرامت است و زبان تهدید را برنمی‌تابیم. ما اهل مذاکره‌ایم، اما از موضع برابر و احترام متقابل و با رویکرد برد-برد.در دنیای امروز صلح، امنیت، ثبات و پیشرفت کشورها در هم تنیده شده‌اند.

روحانی تاکید کرد: نمی‌شود مردم فلسطین توسط رژیمی شرور و نژادپرست از کمترین حقوق انسانی محروم باشند و غاصبان این سرزمین در امنیت. نمی‌شود یمن، سوریه، عراق، بحرین، افغانستان، میانمار و در بسیاری مناطق دیگر در فقر و جنگ و درگیری زندگی کنند و عده‌ای گمان کنند که می‌توانند امنیت و رفاه و توسعه بلندمدت در کشورهای خود داشته ‌باشند.

رئیس جمهور گفت: ایران از گذشته، پرچم دار تسامح در حق ادیان و اقوام مختلف بوده است. ما همان ملتی هستیم که یهودیان را از رنج اسارت بابلی نجات دادیم؛ ارمنیان مسیحی را با آغوش باز در میان خویش پذیرفتیم و در میان خود یک «قارۀ فرهنگی» و تنوعی کم نظیر از اقوام و ادیان را جای داده‌­ایم. این همان ایران است که همواره از مظلومان دفاع کرده است. ‌قرنها پیش مدافع حقوق یهودیان و اکنون مدافع حقوق فلسطینیان است. ایران همان ایران حق‌جو و آرامش طلب است.

روحانی با بیان اینکه ما امروز در صف مقدم مبارزه با تروریزم و تندروی مذهبی در خاورمیانه قرار داریم، افزود: نه از موضع فرقه‌ای و قومی، که از موضعی انسانی، اخلاقی و استراتژیک. ایران نه ­می­‌خواهد امپراتوری تاریخی‌اش را احیا کند و نه می­‌خواهد، مذهب رسمی‌­اش را حاکم کند و نه می­‌خواهد انقلابش را با زور سرنیزه صادر کند.

رئیس جمهور گفت: ما به استواری فرهنگ­مان، حقیقت مذهب­مان و اصالت انقلابمان آن قدر باور داریم که، هرگز نمی‌خواهیم آنها را چونان اهداف استعماری جدید بر کولۀ سربازان صادر کنیم. ما برای ترویج فرهنگ و تمدن و مذهب و انقلابمان، در قلبها وارد می­شویم و با عقلها سخن می­گوئیم. شعر می‌خوانیم و با حکمت سخن می­گوئیم. سفیران ما، شاعران و عارفان و حکیمان­مان هستند.ما با مولوی تا این سوی اقیانوس اطلس را در نوردیده‌­ایم. ما با سعدی در دل آسیا نفوذ کرده‌­ایم­. ما با حافظ جهان را فتح کرده ایم پس چه نیازی دیگر، به فتح جدید داریم؟صدای اعتدال از طرف ملتی است که نه فقط در بیان، که در عمل به آنها پایبند بوده است.

روحانی با بیان اینکه برجام، بهترین نشانه صدق ادعای ما است، گفت: برجام حاصل بیش از دو سال مذاکرات فشرده است که نتیجة آن، مورد حمایت شورای امنیت ملل متحد، و جامعه جهانی قرار گرفت و به صورت بخشی از قطعنامه 2231 شورای امنیت در آمد. برجام متعلق به یک یا دو کشور نیست، برجام سند شورای امنیت، و متعلق به کل جامعه بین‌المللی است.

وی گفت: برجام ایجاد یک تعامل نو در مناسبات جدید جهانی است. تعاملی مبتنی بر مشارکت و سازندگی دوجانبه، میان ما و جهان. ما درهای تعامل و همکاری را گشودیم. ما دهها قرارداد توسعه با دولتهای توسعه یافته شرق و غرب بستیم. متاسفانه برخی خود را از این امکان تازه محروم کردند. به خود تحریمی دست زدند و حال با احساس غبن، فکر می­کنند فریب خورده ­اند. در حالیکه ما نه فریب خورده‌ایم و نه کسی را فریب داده­ ایم.ما سطح برنامة هسته­ای خود را، خود تعیین کرده­ ایم.

وی گفت: ما بازدارندگی هسته ­ای را نه از سلاح هسته­ ای که از دانش و مهمتر از آن از مقاومت ملت خود بدست آورده ­ایم. این هنر و تکنیک ماست. آنها می­خواستند سلاح نداشتۀ اتمی را از ایران، سلب کنند،و البته ما از سلب چیزی که نداشتیم و مدعی آن هم نبودیم، ابایی نداشتیم و نداریم. نمی توان پذیرفت رژیم غاصب صهیونیستی که با سلاح هسته ای اش منطقه و جهان را تهدید می کند و متعهد به هیچ مقررات و نظارت بین المللی نیست، ملت های صلح طلب را نصیحت کند.

روحانی اظهار داشت: تنها یک لحظه تصور کنید که منطقة خاورمیانه بدون برجام، در چه وضعیتی قرار داشت. تصور کنید اگر در کنار جنگ‌های داخلی، تروریسم تکفیری، بحران های انسانی، و وضعیت‌های پیچیده سیاسی­ ­ـ اجتماعی در غرب آسیا، یک بحران ساختگی هسته‌ای نیز در این منطقه وجود می‌داشت؛ چه می ­شد؟

وی تاکدی کرد: به صراحت اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری نخواهد بود که برجام را نقض ­کند ولی در مواجهة با نقض آن عکس العمل متناسب و قاطع خواهد داشت. اگر این توافق به دست «نااهلان عرصه سیاست» از بین برود، مایه تأسف خواهد بود و دنیا فرصت بزرگی را از دست خواهد داد؛ اما چنین اقدامی هرگز قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را در مسیر پیشرفت و تعالی خود متوقف نماید.

روحانی گفت: دولت جدید آمریکا با پیمان شکنی و نقض تعهدات بین المللی، فقط اعتبار جهانی خود را می‌شکند و اعتماد دولت‌ها و ملت‌ها نسبت به هر گونه مذاکره و تعهدات آینده خود را از دست می‌دهد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مبتکر اتحاد جهانی برای مقابله با خشونت و افراطی‌گری است و گفتگو و مذاکره بر مبنای برد-برد را تنها مسیر حل و فصل بحران‌های جهانی و منطقه‌ای می‌داند، خاطرنشان کرد: تعمیق پیوندها با کشورهای همسایه و منطقه، و افزایش سطح همکاری با کشورهای دوست، انتخابِ آگاهانه ما است و عبور از تهدیدات خطرناک و تحولات پیچیده دوران گذار فعلی جز با افزایش تماس‌ها و مراودات و نهادینه کردن گفتگو از سوی دولت‌ها و ملت‌ها امکان‌پذیر نیست.

رئیس جمهور گفت: ادبیات جاهلانه، زشت، کینه توزانه و مشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران دیروز در این مجمع محترم شنیده شد، نه تنها در شأن سازمان ملل نبود بلکه در تقابل با خواسته امروز ملت‌ها از این اجلاس -یعنی اتحاد دولت‌ها برای مقابله با جنگ و تروریسم - قرار داشت.

وی گفت: در همین جا اعلام می کنم که توان دفاعی جمهوری اسلامی ایران، از جمله توانمندی های موشکی، تنها جنبه دفاعی و بازدارندگی داشته و برای حفظ صلح و ثبات در منطقه، و جلوگیری از ماجراجویی بیخردان هدف گذاری شده است. مردم شهرهای مختلف ما در جنگ تحمیلی هشت ساله قربانی موشک های دوربرد رژیم صدام بودند و ما هرگز اجازه تکرار چنین جاه طلبی های فاجعه بار را نخواهیم داد.

وی گفت: بی ثباتی و خشونت‌ورزی در منطقه ما با مداخله نظامی قدرت‌های فرامنطقه‌ای تشدید شد؛ همان قدرت‌هایی که اکنون با هدف مداخله بیشتر و فروش سلاح‌های مرگبارشان ایران را به ایجاد ناامنی متهم می‌کنند. من به صراحت اعلام می‌کنم که مداخله خارجی و تعیین تکلیف برای مردم منطقه نتیجه‌ای جز تداوم و گسترش بحران برجای نخواهد گذاشت. بحران‌های سوریه، یمن و بحرین راه حل نظامی ندارند و تنها از طریق توقف خشونت، و پذیرش رای و نظر مردم پایان پذیر است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت آمریکا باید برای مردم خود توضیح دهد که چرا با صرف صدها میلیارد دلار از دارایی‌های ملت خود و ملت‌های منطقه به جای آن‌که به ثبات و امنیت کمک کند موجب قتل و فقر و ویرانی و رشد تروریسم و افراطی‌گری شده است.اقتصاد ایران در چهار سال اخیر به خوبی نشان داد که از ظرفیتهای کم نظیر رشد و توسعه برخوردار است.

روحانی گفت: تحریم های اقتصادی نه تنها مایه توقف ایران نشد ، بلکه عزم ملی را بر تقویت تولید ملی راسخ تر کرد. دستیابی به بالاترین نرخ رشد جهانی در سال گذشته نیز نشان داد که اقتصاد ایران می تواند با پتانسیل رشد یک تریلیون دلاری در بیست سال پیش رو ، امیدبخش ترین اقتصاد نوظهور جهان شود. سیاست راهبردی ما برای تحقق این رشد پایدار و متوازن، تعامل گسترده با جهان است. باور ما این است که توسعه و امنیت، دست در دست هم ارتقاء می یابد و منافع مشترک ، می تواند ضامن امنیت منطقه ای و جهانی شود.

وی گفت: ایران با برخورداری از بزرگترین ذخائر گاز و نفت در جهان، آمادگی دارد که در یک همکاری بلندمدت، به امنیت انرژی جهانی کمک کند و با سرمایه گذاری مشترک در زیرساخت های حمل و نقل دریائی ، ریلی و جاده ای، ظرفیت کریدورهای ترانزیت بین المللی را ارتقاء بخشد. تقویت زیرساخت های اقتصادی در حوزه های گاز رسانی، شبکه های برق، و ارتباطات ریلی و جاده ای ، امکان تولید ارزان با دسترسی به بازار بزرگ ملی و منطقه ای را برای پروژه های متنوع صنعتی فراهم کرده است. اینک با فراهم آمدن فضای حقوقی مساعد، هیأت های متعدد سرمایه گذاران خارجی به ایران گسیل شده اند که به امضای روزافزون قراردادهای بزرگ سرمایه گذاری مشترک و تأمین مالی در حوزه های مختلف منجر شده است.

رئیس دولت دوازدهم اظهار داشت: سیاست دولت در ایران بر آن است که با بهبود مستمر فضای کسب و کار ، حمایت از حقوق مالکیت فکری، اصلاح مداوم قواعد حکمرانی شرکتها و مبارزه جدی با پولشوئی، فضای حقوقی مساعد برای سرمایه گذاری در شرکتهای دانش بنیان و حوزه های مختلف فنی و اقتصادی را بیش از پیش فراهم نماید.

وی گفت: عزم ملت ایران بر ساختن ایرانی آزاد و پیشرو، و مشارکت در توسعه منطقه ای امن و آرام، بر مبنای اخلاق و احترام به حقوق بین الملل جدی است و در این راه ، از مشارکت و همکاری همه سرمایه گذاران و صاحبان اندیشه و ابتکار در سراسر جهان استقبال می کند. من در این جایگاه جهانی ، به سخنگوئی از ملت مهمان نواز ایران، از همه آنها که صلح و امنیت و پیشرفت را در سایه مشارکت و همکاری ملتها جستجو می کنند، برای سفر به ایران و مشارکت در این آینده پرامید، دعوت می کنم.

وی گفت: ما می‌توانیم با باور به تصمیم چهار سال قبل خود در این مجمع عمومی، برای ایجاد جهانی عاری از خشونت و افراط، گفتمان تحمیل، یکجانبه گرایی، ارعاب و جنگ را به منطق گفتگو، هم‌افزایی و صلح تبدیل کنیم؛ تا صدای اعتدال، تنها صدای غالب در جهان باشد.

از توجه شما متشکرم.

 2929

کلید واژه‌ها : حسن روحانی - سازمان ملل -
30 دیدگاه
 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 19:21:04
  پاسخ
  17 4

  سعدی و مولوی مربوط بدولتهای گذشته هستن. شما برای ایران چه کردید؟ چه گلی بسر این مملکت زدید؟

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:51:15
   3 6

   عرق ملی داشته باش

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:54:48
   8 2

   فقط اون گاف نجف زاده مولوی و مولانا و سعدی

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 19:39:58
  پاسخ
  4 14

  کل سخنرانی عالی بود. خیلی دشوار است که شخصی در مدت کوتاه بتواند جوابی به تمام هراس هایی که استکبار مدام در دنیا ایجاد می کند بدهد که آقای روحانی از پس آن برآمد. در مورد برجام هم حق با ایشان است چون نقض آن راه جدیدی به سوی جنگ در دنیا باز خواهد کرد که ما در انتخابات بطور مشخص گفتیم که به عقب برنمی گردیم.

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 18:02:19
   2 9

   موافقم که اروم و شمرده حرف زدنش خودش یه پوئن مثبت بود

 • محمد
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 19:57:23
  پاسخ
  4 17

  آفرین بر رییس جمهور شجاع.محبوب و خردمند ایران که با سخنان حکیمانه خود باعث اعتلای بیش از پیش نام بلند ایران در مجامع جهانی و بین المللی شد. درود بر تو روحانی.

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 20:00:27
  پاسخ
  4 14

  صحتهايي كاملا سنجيده و از موضع اقتدار در محضر همه كشورهاي دنيا

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 20:17:34
  پاسخ
  5 10

  فقط سخنرانی خوبی بود.

 • رویا
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 20:18:59
  پاسخ
  3 15

  دم رئیس جمهورمون گرم

 • شمس تبریزی
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 20:28:43
  پاسخ
  11 2

  «وی افزودک چهار ماه پیش در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بیش از 41 میلیون ایرانی یعنی 73 درصد واجدان شرایط، با حضور خود در پای صندوق‌های رای، یک بار دیگر به برنامه اینجانب برای اعتدال، و احترام به «حقوق بشر و حقوق شهروندی» در سیاست داخلی، و اتخاذ خط مشی «تعامل سازنده» در سیاست خارجی و پیشرفت در مسیر تحول اقتصادی اطمینان کردند». آقای روحانی، کجا 73 درصد واجدان شرایط به برنامه شما رای دادند؟

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:56:32
   2 13

   تنها یک لحظه تصور کنید که منطقة خاورمیانه بدون برجام، در چه وضعیتی قرار داشت.

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 20:56:28
  پاسخ
  2 2

  آیا بهتر نبود که برخی از عزیزانی که روی موشک ها پیام محو اسراییل از صفحه روزگار را نوشتند همراه با خود به مجمع عمومی سازمان ملل ببرد و از انها بخواهد طی سخنانی شفاف مواضع مقتدرانه خود را با تریبون های بین المللی و رسانه ها مطرح کنند.

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 21:02:56
  پاسخ
  4 0

  اقتصاد ایران می تواند با پتانسیل رشد یک تریلیون دلاری در بیست سال پیش رو ، امیدبخش ترین اقتصاد نوظهور جهان شود؟ عجب فرمایشی است. آیا کسی وجود دارد که توضیح دهدکه با 800 میلیارد دلارپول درآمد نفتی بی منت و در دست و جیب خودمان طی هشت ساله 84 تا 92 چه رشد و توسعه ی مشعشعی کردیم که حال ارزوی سرمایه گذاری برای دستیابی به رشد 1000 میلیاردی در بیست سال پیش رو را داشته باشیم؟...

 • بی نام
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 21:15:23
  پاسخ
  7 2

  اصولا" هنر انشا نویسی و سخنرانی جذاب، ترسیم دورنمای رویایی، تعیین اهداف متعالی،و وعده پروژه های بزرگ و زیر بنایی نزد ما ایرانیان است و بس. فقط کمی در پیاده سازی و عملی کردن انها انحراف معیار داریم و چولگی و اعوجاج از اهداف اولیه و گاهی هم تناقض...

 • فرهاد
  چهارشنبه 29 شهریور 1396 - 22:12:29
  پاسخ
  5 10

  «ما با مولوی تا این سوی اقیانوس اطلس را در نوردیده‌­ایم. ما با سعدی در دل آسیا نفوذ کرده‌­ایم­. ما با حافظ جهان را فتح کرده ایم پس چه نیازی دیگر، به فتح جدید داریم؟» عالی بود. درود بر روحانی. شاهکار بود این بند.

 • بی نام
  پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 03:35:17
  پاسخ
  12 2

  چرا دو سوم صندلی های صحن مجمع عمومی خالیه؟ متاسفم.

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:51:23
   3 1

   مگه همیشه پره

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:52:02
   2 0

   مگه قراره همه بشینن گوش بدن این چه استدالیل بود

 • آرشيا آ آ
  پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 04:50:49
  پاسخ
  3 5

  با سلام ، متعصفانه حاج حسن روحاني خيلي شُل اومد ، قوانين سياست ميگه تو اين جور مواقع ٢ تا خوردي ١ دونه محكم بزن كه هم تو ديد عموم مظلوم واقع بشي و هم بعدا پيش خودت شرمنده نباشي

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:51:46
   4 0

   این روش احمدی نژاده داداش

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:54:57
   3 1

   اقا باید دیپلماتیک حرف زد نه شانتاجی

 • بی نام
  پنجشنبه 30 شهریور 1396 - 06:38:18
  پاسخ
  5 11

  احسنت بر رئیس جمهور فهیم فرهیخته و اعتدال گرا . عجب سخنرانی وزین و تاثیرگذاری ... پوزه ی ترامپ دیوانه و نتانیاهو ی جنایتکار رو با سخنان سنجیده به خاک مالوند .

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:51:32
   2 6

   لایک

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:55:11
   0 1

   به نظرم باید جدی تر به فکر برجام بود بعیده ادامه پیدا کنه

 • بی نام
  جمعه 31 شهریور 1396 - 17:55:20
  پاسخ
  2 3

  امروز ولی این عربا تا تونستن ایران رو زدن

  • بی نام
   جمعه 31 شهریور 1396 - 17:57:45
   2 2

   عرب که مهم نیست

 • بی نام
  جمعه 31 شهریور 1396 - 17:55:28
  پاسخ
  19 3

  آقای روحانی من ناامیدم از رای به شما

 • بی نام
  جمعه 31 شهریور 1396 - 17:56:18
  پاسخ
  2 2

  ما می‌توانیم با باور به تصمیم چهار سال قبل خود در این مجمع عمومی، برای ایجاد جهانی عاری از خشونت و افراط، گفتمان تحمیل، یکجانبه گرایی، ارعاب و جنگ را به منطق گفتگو، هم‌افزایی و صلح تبدیل کنیم؛ تا صدای اعتدال، تنها صدای غالب در جهان باشد.

 • بی نام
  جمعه 31 شهریور 1396 - 17:56:45
  پاسخ
  3 10

  دولت آمریکا باید برای مردم خود توضیح دهد که چرا با صرف صدها میلیارد دلار از دارایی‌های ملت خود و ملت‌های منطقه به جای آن‌که به ثبات و امنیت کمک کند موجب قتل و فقر و ویرانی و رشد تروریسم و افراطی‌گری شده است.اقتصاد ایران در چهار سال اخیر به خوبی نشان داد که از ظرفیتهای کم نظیر رشد و توسعه برخوردار است.

 • بی نام
  جمعه 31 شهریور 1396 - 18:02:24
  پاسخ
  2 11

  لایک به روحانی بزرگ

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700

x