چهارشنبه 4 بهمن 1396

مدنی، کاوه

استاد آنالیز سیستم و سیاست مرکز سیاست محیط زیست امپریال کالج لندن، چهره نوین مهندسی عمران سال 2012 به انتخاب انجمن مهندسین عمران آمریکا و دانشمند برجسته جوان علوم زمین در سال 2016 به ، انتخاب اتحادیه علوم زمین اروپا، نگارنده بیش از ١٧٠ مقاله پژوهشی و تخصصی و ٣ کتاب در زمینه های مدیریت منابع آب، محیط زیست و انرژی، توسعه پایدار و...
 • تخم خروس و باروری ابرها

  - گویند که مرغداری زیرک و فرصت طلب پس از دیدن افزایش قیمت تخم مرغ در هفته های اخیر به میان مرغان رفته و با زدن گردن یکی از مرغان کم کار، به سایر مرغان هشدار می دهد که اگر از فردا کمتر از سه تخم بگذارید، به سرنوشت مرغ کم کار نگون بخت دچار خواهید شد.

 • مرد چاق پولدار و مدیریت آب در ایران

  - مردی پولدار که در دوران جوانی به پرخوری و خوشگذرانی معروف بود و به دو پاکت سیگار کشیدن در روز افتخار می کرد، در میانسالی دچار مشکلات جسمی شد. یکسره عرق می ریخت، پس از چند قدم راه رفتن به نفس نفس می افتاد و تپش قلب و درد قفسه سینه اش دائمی شده بود.

 • واکنش معاون سازمان محیط زیست به ناسزاهای کاربران فضای مجازی

  - کاوه مدنی، معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت از محیط زیست در یادداشتی با عنوان «ناسزا بگو قهرمان تا با ناسزایت میهن خویش کنیم آباد» به ناسزاهایی که در روزهای گذشته در صفحات شخصی‌اش در فضای مجازی انجام شده است،‌واکنش نشان داد

 • خطر فراگیرشدن اصل «بهترین دفاع حمله است»

  - انتقاد سازنده، یکی از ملزومات جامعه ای پویا و سالم است اما اگر همه افراد منتقد باشند و توپ را از زمینی به زمین دیگر بیاندازند، وضعیت تنها بدتر و بدتر می شود.

 • سرود محیط زیست را با هم بخوانیم

  - همه خسته‌ایم، دل‌ها پر از غم و شکسته است، بی‌اعتمادی بی‌داد می‌کند و تنها ناامیدانه فریاد می‌زنیم تا شاید کسی صدایمان را بشنود.

 • سوالی گمراه‌کننده در مدیریت آب و کشاورزی

  - «کدام را نجات دهیم: آب یا کشاورزی؟» این سؤال یکی از گمراه کننده ترین سؤالهای طرح شده در فضای مدیریت و سیاستگذاری منابع آب و کشاورزی ایران است.

 • این‌جا بنگلادش نیست، وضعیت بغرنج مردم تگزاس را می‌بینید

  - اشتباه نکنید؛ این تصاویر مربوط به بنگلادش و پاکستان و هائیتی نیستند. این عکس‌ها نمایانگر وضعیت بغرنج مردم ساکن شهر هوستون (هیوستون) ایالت تگزاس آمریکا در مواجهه با توفان بی‌سابقه هاروی و سیل ناشی از آن در چند روز اخیر هستند و به ما یادآوری می‌کنند که: «در تعامل با طبیعت مهم نیست چقدر از لحاظ علم و تکنولوژی پیشرفته و از لحاظ اقتصادی پرتوان باشی. اگر یاد نگیری فرزند طبیعت و در صلح و تعامل با آن باشی، طبیعت به تو خواهد آموخت که تقابل با طبیعت محکوم به شکست است و تو هیچ‌گاه نخواهی توانست فرمانده طبیعت باشی.»

 • گزینه‌های نهایی وزارت نیرو مشخص شدند؛ به اندازه سدهای ایران!

  - پس از رفتن چیت‌چیان از وزارت نیرو و عدم موفقیت بیطرف در بالا رفتن از دیوار آرای مجلس دهم برای بازگشت مجدد به وزارت نیرو، گمانه‌زنی‌ها و رایزنی‌ها در مورد انتخاب وزیر نیروی دولت دوازدهم به طور جدی در جریان است.

 • رأی نیاوردن بیطرف را جدی بگیرید

  - در حالی که میزان فعالیت و مطالبات سمن‌ها و فعالان محیط‌‌زیستی مخالف بیطرف طی چند هفته اخیر شدت گرفته بود، بسیاری از متولیان دولتی آب با فراغ بال مشغول مصاحبه‌ها و انتشار بیانیه‌های مختلف در حمایت از این وزیر سابق نیرو به عنوان تنها منجی اصلح آب ایران بودند که از قافله جا نمانند و موقعیت کنونی خود را تثبیت کنند.

 • نهضت خرافات آب و محیط زیست ایران

  - چند روزی است که خبری با عنوان "ایران خشک خواهد شد" در فضای مجازی دست به دست می شود و حتی این خبر در کانالهای نسبتا معتبر آبی و محیط زیستی، از جمله کانال سازمان محیط زیست، به اشتراک گذاشته شده است.

x