جمعه 7 اردیبهشت 1397
پنجشنبه 21 دی 1396 - 13:16:56 چاپ

کنایه علی مطهری به قالیباف و رئیسی/ سپاه وارد مباحث برجام نشود/ باید اعتراض را به رسمیت بشناسیم

این‌که روحانیت را مسئول توزیع مرغ و تخم‌مرغ و گوشت کنیم کار درستی نیست

سیاست > مجلس - نایب رئیس مجلس گفت: هر کسی یا هر نهادی که درآمدی دارد باید مالیات بدهد معنی ندارد که بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است.

به گزارش خبرآنلاین علی مطهری در ابتدای سخنان خود در کنگره حزب همبستگی در مورد وجود احزاب اظهار کرد: احزاب هم مزایا و هم معایبی دارد و البته مزایای آنها به معایب می‌چربد و بستگی به این دارد که ما با معایب حزب مبارزه کرده و آنها را رفع کنیم. هر حزبی یک اتاق فکر برای کشور است. حزب می‌تواند کادر مورد نیاز حکومت را ایجاد کند و از ورود افراد فرصت طلب به صحنه قدرت جلوگیری کند و نقش آگاهی بخشی به مردم و تسهیل کار مردم در زمان انتخابات را داشته باشد.

اهم اظهارات مطهری به نقل از خبرگزاری ها به شرح زیر است:

* مرحوم هاشمی جایی که احساس می‌کرد جامعه راه انحرافی را می‌رود ایستاد و آگاهی بخشی کرد و اجازه نداد این اتفاق بیفتد و در نهایت پیروز شد. بالاخره صحنه جامعه را برگرداند و عوض کرد و کاری کرد که جریان حاکم در سال ۹۲ کنار رفت.

* باید برداشت درست از اصل ولایت فقیه داشته باشیم. ولایت فقیه تعطیلی عقل نیست که یک نفر فکر می کند و بقیه عمل می کنند بلکه همه باید فکر کنند و همه عمل کنند و در نهایت حکم ولایت فقیه ملاک باشد؛ لذا جایی که خطایی رخ می دهد باید حرفمان را بزنیم. این نیست که صرفا ساکت باشیم و تملق و چاپلوسی کنیم.

* در روز ورود امام (ره) به ایران اعلام شده بود که قرار است مادر رضایی‌ها از کشته شدگان گروهک تروریستی منافقین به عنوان نماینده‌های شهدای ایران پیامی را قرائت کند. این خبر به گوش شهید مطهری رسید و ایشان گفت صلاح نیست این اتفاق بیفتد. منافقین در اینجا می‌خواهند از نام امام (ره) استفاده کنند. در کمیته استقبال از امام (ره) هم آقایان عسگر اولادی، ناطق نوری و کروبی هر سه نفر این را تعریف کردند که ما با پاریس تماس گرفتیم با مرحوم حاج احمدآقا و گفتیم که به صلاح نیست و نباید انجام شود قبول نمی‌کرد تا اینکه خود شهید مطهری تماس گرفت و با عتاب به مرحوم حاج احمد آقا گفت احمد مراقب باش بیت امام مثل بیت آیت‌الله بروجردی نشود. اگر این کار را کردید من با شما کاری ندارم. بعد از ۱۰، ۱۵ دقیقه تماس گرفتند و اعلام کردند که امام (ره) گفته‌اند هرچه مطهری می‌گوید عمل کنید. البته معلوم نیست که خود امام (ره) قبول کردند یا نظرات اطرافیان ایشان هم در آنجا موثر بوده است. در نهایت تهدیدی که شهید مطهری کرد باعث شد تا برنامه تغییر کند و بر همین اساس است که می‌گویم باید نگاهمان را به اصل ولایت فقیه اصلاح کنیم.

* زمانی هم که امام (ره) حکم لاهوتی را نوشته بودند شهید مطهری با ایشان صحبت می‌کند و می گوید آقای لاهوتی انقلابی است اما در دو سالی که در زندان بوده گرایش به مجاهدین پیدا کرده است. بنابراین حکم را پس گرفته و گفتند چه کسی مناسب است و ایشان مهدوی کنی را انتخاب می‌کند و حتی خود آقای مهدوی کنی می گوید که بنده نامه خودم را با دست خط شهید مطهری و امضای امام دارم.

* نامه‌ای که هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ به رهبری نوشتند به نظرم سند افتخاری است که ایشان تاکید کردند اگر از اینجا جلویش را نگیریم نمی‌توانیم کاری کنیم.

*در شرایط امروز و بعد از حوادث اخیر مجلس و دولت نباید حالت انفعال پیدا کنند؛ اگر لازم است فعلا قیمت بنزین افزایش یابد و از این منبع اصلاحات اقتصادی انجام شود. این طور نباشد که بعد از چند تا شلوغی همه بگویند بنزین افزایش پیدا نمی‌کند و یارانه کسی قطع نمی‌شود.

*در حال حاضر در مجلس و دولت فضای خوبی حاکم نیست. انفعالی عمل می‌کنند در مجلس هم گفتم یکی از آفت‌های این مسئله این است که ممکن است عده‌ای تصور کنند با دو تظاهرات می‌توانند تصمیمات را تغییر دهند.

* اگر به تبلیغات زمان انتخابات برگردیم متوجه می‌شویم در آن زمان هم رفتاری که آقای قالیباف با آقای روحانی داشت و کمتر از آن رفتاری که آقای رئیسی داشت در روح و روان مردم تاثیر خود را برجای گذاشته است؛ اینکه بگوییم این ۳۰۰۰ میلیارد یا ۸۰۰۰ میلیارد را چه کسی برد یا چه کسی خورد شاید درست نباشد و ممکن است خیلی از این موارد و اختلاس‌هایی که نام برده می‌شود، معوقات بانکی باشد؛ در واقع دزدی نشده اختلاسی نشده باید بروند پول را برگردانند.

* امروز یک گام پا را فراتر گذاشته‌ایم. سال ۸۸ کسی جرات نمی‌کرد، اما امروز می بینیم هم اصولگریان و اهم اصلاح‌طلبان حق اعتراض را قبول دارند اما اصلاح‌طلبان همان موقع هم می‌گفتند.

*باید اعتراض را در جمهوری اسلامی به رسمیت بشناسیم و این به معنی براندازی و مخالفت با ولایت فقیه نیست. ما هم مانند بقیه کشورها باید اجازه دهیم مردم در یک فضا و مکان مناسب کار خود را انجام دهند. نباید از شعار دادن مردم و توهین مردم به مقامات بترسیم.

* امام جوانان مشروب خور را به تظاهرات شاه کشاند و کم کم اینها متحول شدند؛ تحولات روحی پیدا کردند و حتی به جبهه‌ها رفتند. آن قدر مردم را دسته بندی و خط کشی نکنیم.

*در این اعتراضات شاهد عدم حضور معترضان ۸۸ بودیم، شعارهایی از صنف شعار ۸۸ نداشتیم و به این دلیل است که اتهاماتی که می زنند که برانداز و غیرانقلاب هستند غلط است. باید نگاهشان را به معرتضان ۸۸ تغییر دهند.

*شهید مطهری یک اصل کلی را مطرح کرده‌اند که روحانیون نباید پست اجرایی دولتی بگیرند مگر در شرایط اضطرار. اینکه روحانیت را مسئول توزیع مرغ و تخم مرغ و گوشت کنیم کار درستی نیست روحانیت باید به کار خودش بپردازد. یادم است که مرحوم هاشمی رفسنجانی مخالفت می کرد که اگر ما نپذیریم به جای ما داریوش فروهر برود؟ البته مرحوم هاشمی فرد استثنایی بود که مغز اقتصادی و قدرت مدیریت اقتصادی داشت اما به طور کلی نظر شهید مطهری بر این بود که روحانیت شیعه نباید دولتی شود آنها باید در کنار مردم باشند.

* امام به شدت هشدار می داد که نظامیان باید از سیاست خارج شوند. یکبار یکی از فرماندهان سپاه درباره اتفاقی در مجلس اظهار نظر کرده بود. امام با تندی گفت به سپاه چه مربوط که در مجلس چه می‌گذرد؟ لذا مصلحت کشور، سپاه و سایر نظامیان اقتضا می کند که وارد سیاست نشوند. معنی ندارد که سپاه در مورد انتخابات، سیاست خارجی، برجام یا اینکه مذاکره کنیم یا نه وارد شود. مصلحت نظامی‌ها چنین اقتضایی را ندارد. اما متاسفانه امروز نظامی‌ها وارد سیاست شده و عملکرد حزبی دارند.

مطهری در ادامه اظهار کرد: مسئله دیگر تعیین تکلیف نهادهای زیر مجموعه رهبری از قبیل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان است که اینها بعد از سرنگونی حکومت شاه و تعیین تکلیف اموال به طور موقت ایجاد شدند، اما امروز به شکل کارتل و تراست‌های اقتصادی در آمدند و بخشی از اقتصاد کشورند و باید اصلاح شوند؛ جز این راه، راه دیگری نداریم، هر کسی یا هر نهادی که درآمدی دارد باید مالیات بدهد معنی ندارد که بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است.

اعتراض‌های اخیر ریشه در تخریب دولت در بعضی تریبون‌های رسمی داشت

همچنین ایلنا نوشت:

محمد سالاری صبح امروز در پنجمین کنگره حزب همبستگی ایران اسلامی به روند تاسیس این حزب اصلاح طلب اشاره کرد و گفت: حزب همبستگی از نخستین احزاب اصلاح‌طلبی بود که پس از پیروزی گفتمان اصلاحات در سال ۷۷ از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب مجوز گرفت و پا به عرصه فعالیت سیاسی و حزبی گذاشت و در فرایند سیاسی اصلاح‌طلبان و بحث توسعه سیاسی کشور از جمله رعایت و حفظ حریم خصوصی و گسترش آزادی خواهی و نهادینه کردن فرهنگ تحزب تلاش کرد.

قائم مقام دبیرکل حزب همبستگی به فعالیت‌های این مجموعه سیاسی در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: حزب همبستگی در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب که به مشی اصلاح طلبی باور دارد در انتخابات‌های گذشته به ویژه سال ۹۲ و ۹۶ تلاش بسیاری برای عدم تسلط پوپولیسم بر امور کشور انجام داد و ضمن حمایت از دولت روحانی و پیگیری وعده‌های رییس جمهور، بر تحقق مطالبات مردم تاکید دارد و حمایت مطالبه محور را سر لوحه قرار می‌دهد.

عضو شورای شهر تهران افزود: پنجمین کنگره حزب همبستگی را در شرایطی برگزار می‌کنیم که شرایط متفاوتی در داخل و صحنه بین الملل شاهد هستیم. در صحنه داخلی در اولین سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی به عنوان یکی ارکان نظام و مرد صبور انقلاب قرار داریم. بزرگ مردی که در سالهای قبل و پس از پیروزی انقلاب مورد هجمه‌های دشمنان انقلاب و افراطیون و متحجرین قرار گرفت و سیر تهمت و تخریب را برای انقلاب و توسعه کشور را به جان خرید و مدبرانه در برابر تندروی‌ها ایستاد.

وی به مراسم تشییع با شکوه آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت تبلور خواسته ایشان در انتخابات ۹۶ و ادامه دولت تدبیر امید، قدر‌شناسی مردم کشور در برابر یکی از تاثیر گذار‌ترین شخصیت‌های معاصر بود. هرچند که این پیروزی بیشتر با تدبیر و جریان اصلاحات و نقش بی‌بدلیل سید محمد خاتمی حادث شد و جایگاه گفتمان اصلاح طلبی در میان مردم را به نمایش گذاشت.

سالاری افزود: نتایج انتخابات سال ۹۶ خیلی زود با واکنش شکست خوردگان از مردم مواجه شد و موج تخریب از سیاه نمایی‌ها و القای نا‌کارآمدی دولت در حل مشکلات کشور با حمایت بی‌چون و چرا در برخی از تریبون‌های رسمی صورت گرفت و بخش عمده‌ای از اعتراض‌های چند روز اخیر ریشه در چنین طرح‌هایی داشته است.

وی افزود در حوادث اخیرآنچه مورد اهمیت است باور مطالبات به حق مردم به ویژه در زمینه معیشت است. مشکلاتی که البته محدود کردن آن صرفا به دولت روحانی، انتقام گیری فرصت طلبانه است اما این مشکلات نافی مسئولیت دولت و کابینه برای تحقق شعارهایی انتخاباتی نیست.

 

29214

39 دیدگاه
 • احمدی
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 13:47:17
  پاسخ
  118 31

  رحمت خدا بر پدر ومادراقای مطهری که بدون ترس وهرگونه تملق وچاپلوسی حرف حق که همان حرف دل مردم است را می گوید وجز ازخدا از هیچکس واهمه ندارد .از زاده شهید والا مقام مطهری هم انتطاری جز این نیست .

  • بی نام
   جمعه 22 دی 1396 - 01:58:59
   19 52

   جالبه تا زمانی که آقای رییسی برای ریاست جمهوری نامزد نشده بود کسی حرف از مالیات آستان قدس نمیزد ولی از زمان انتخابات...

  • بی نام
   جمعه 22 دی 1396 - 11:40:54
   42 13

   بترس ازآدمی که اصولگراواردشدوالان اصلاح طلب شده.اینهافقط رگ خواب مردم روبلدند.والابه لحاظ کارایی وعملکردصفرند

 • رضا
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 13:59:52
  پاسخ
  104 33

  آخه تو کی هستی .... جز اسمه اون بزرگوار دیگه چی داری شما هر چی دارین از مردم دارین ، بعد می گی نباید از مردم بترسیم /// به کجا رسیدیم که اونایی که عنوان خدمت گذار به مردم رو دارن اینقدر پر رو شدن .... می دونی ماهی 1 ملیون تومان حقوق یعنی چی "؟ اشرافیت از وجودتون می باره ... //// .. ادمین بچاپ .

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:17:42
   68 3

   این یه نمونه از روحیات پرخشم مردمه گرونی ملت رو بیچاره کرده

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 14:10:16
  پاسخ
  170 22

  با نظر آقای مطهری اکثریت باتفاق مردم موافق هستند ، چرا آستان قدس رضوی نباید مالیات بدهد ؟ اگر آستان قدس واقعا بمردم خدمت میکرد هیچوقت سرمایه دار و ملاک بزرگ مملکت نمیشد

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 14:45:52
  پاسخ
  98 11

  و ایضا یکی جلوی اظهار نظرهای دشمن شاد کن جناب سردار رضایی در مورد اعتراضات رو بگیره. چقدر امام خوب گفتن که نظامیها نباید در سیاست دخالت کنن.

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 14:51:21
  پاسخ
  12 75

  ""مرحوم هاشمی جایی که احساس می‌کرد جامعه راه انحرافی را می‌رود ایستاد و آگاهی بخشی کرد و اجازه نداد این اتفاق بیفتد و در نهایت پیروز شد. بالاخره صحنه جامعه را برگرداند و عوض کرد و کاری کرد که جریان حاکم در سال ۹۲ کنار رفت.""" با کمک آمریکا و انگلیس و تحریم ها و رسانه های آنها،

 • سهراب سامی نژاد
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 15:12:20
  پاسخ
  34 16

  بادرودبه اقای مطهری واقای صادقی که خوشبختانه اززیردست وذره بین نظارت استصوابی دررفتندوتاکنون بالنسبه توانستندنمایندگی مردم درمجلس بوده وازنان قرض دادن به قدرت مداران که امری ساری وجاری درکشورشده مبراهستند.اقای مطهری درموردانتقادواظهارنظردرکشورفرمودیدکه:ولایت فقیه تعطیلی عقل نیست که یک نفر فکر می کند و بقیه عمل می کنند بلکه همه باید فکر کنند و همه عمل کنند و در نهایت حکم ولایت فقیه ملاک باشد؛ لذا جایی که خطایی رخ می دهد باید حرفمان را بزنیم. این نیست که صرفا ساکت باشیم و تملق و چاپلوسی کنیم.خوب معناومفهوم این فرمایش شما درنهایت همان تعطیلی عقل است

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 15:56:50
  پاسخ
  99 6

  اقای غلامحسین غیب پرور قصد دارد بسیج را در قالب طرحی به مدارس بفرستد خواهش مند است بگویید سپاه را بمدارس هم نفرستند

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 17:30:12
  پاسخ
  33 3

  موافقم

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:18:34
   22 2

   خودت یه زمانی انتقاد نمیکردی از هاشمی

 • سهيل گچ پز
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:00:21
  پاسخ
  77 4

  لطفا اينقد اعتراضات مردمو به سياه نمايي مخالفان دولت محدود نكنيد بخدا قسم مردم به خيلي از سياستهاي كلي نظام از قبيل اقتصادي اجتماعي فرهنگي و انحصار كشور در اختيار يك نگاه معترضن هركس وجدان بيداري داره و واقعا خلاف اين فكر ميكنه خب تلاش كنه يه رفراندوم برگزار شه تا معلوم شه اين حرفها چقد كارشناسيه

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:11:10
   59 6

   باور نمیکنند مردم خشم دارن از این وضعیت

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:11:27
   6 37

   رفراندوم چی هست اصلا دلت خوشه

 • سعيد پيرخاني
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:04:31
  پاسخ
  54 1

  فرمايش اقاي مطهري درست اما ناقص است اعتراض بايد شنيده شود ولي از اون مهمتر بايد بهش توجه شود من از ايشون كه وجدان بيداري دارن ميپرسم ايا مردم تو همين انتخابات پيامهاي مختلفي واسه تغيير بعضي سياستهاي كلي ندادن؟؟ خب بفرمايند ايا كوچكترين اهميتي بنظرات اكثريت شده؟ خود رييس جمهور حتي تو مساله فضاي مجازي علنا پيام ميده انچه اجرا ميشه مخالف نظرشه پس مردم به چي بايد اميدوار بمونن؟؟

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:09:37
   29 16

   روحانی گولمون زد یعنی؟

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 18:14:56
  پاسخ
  13 15

  درورد بر تو

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:17:49
   14 22

   بهترین نماینده

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 19:19:07
  پاسخ
  33 4

  شما كه شجاعتتون مورد قبول دوست و دشمنه در ادامه بفرماييد كه بعد از تحمل صداي مخالف اعمال نظر معترضين هم مهمه بنظرم بخش مهمي از خشم بروز كرده برميگرده به اينكه جناب روحاني بعد از گرفتن راي اپوزيسيون كاملا به خواسته هاي اين قشر بي توجهي كرد در سه شهر گردهمايي هاي انتخاباتيشون حضور داشتم ببينيد چقد از مطالبات عموم طرفدارانشون حتي به عملي شدن نزديك شده اونوقت تحليل اين مسائل در كنار وضعيت بد اقتصادي زياد پيچيده نيس

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:08:58
   14 6

   لایک

  • بی نام
   جمعه 22 دی 1396 - 11:18:33
   4 8

   اونوقت دقیقا میشه بفرمایید چه خواسته‌ و مطالبه‌ای بوده که تو کمتر از 6 ماه باید عملی می‌شده؟

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 20:50:09
  پاسخ
  38 3

  یارانه ها اگه قرار است قطع بشه قیمتها رو برکردونید به همون موقع که اینقد تورم با خودش اورد

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:09:20
   16 5

   بخدا بهتر بود وضعیتمون

 • کمال
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 22:06:50
  پاسخ
  50 1

  باید اعتراض و شعار مردم را به رسمیت شناخت.....

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:09:10
   35 1

   متاسفانه با وجود تاکید قانون اساسی این حق مردم رایت نمیشه

  • بی نام
   جمعه 22 دی 1396 - 03:38:12
   5 4

   بی نام دوم رعایت منظورته احتمالا نه رایت. اون کپی رایت هست

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:08:52
  پاسخ
  21 10

  نامه‌ای که هاشمی رفسنجانی در سال ۸۸ به رهبری نوشتند به نظرم سند افتخاری است که ایشان تاکید کردند اگر از اینجا جلویش را نگیریم نمی‌توانیم کاری کنیم.

  • بی نام
   پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:17:59
   25 8

   ولی چقدر تهمت زدن به مرحوم

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:10:09
  پاسخ
  17 11

  باید اعتراض را در جمهوری اسلامی به رسمیت بشناسیم و این به معنی براندازی و مخالفت با ولایت فقیه نیست. ما هم مانند بقیه کشورها باید اجازه دهیم مردم در یک فضا و مکان مناسب کار خود را انجام دهند. نباید از شعار دادن مردم و توهین مردم به مقامات بترسیم.

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:10:36
  پاسخ
  41 2

  : مسئله دیگر تعیین تکلیف نهادهای زیر مجموعه رهبری از قبیل ستاد اجرایی فرمان امام ره و بنیاد مستضعفان است که اینها بعد از سرنگونی حکومت شاه و تعیین تکلیف اموال به طور موقت ایجاد شدند، اما امروز به شکل کارتل و تراست‌های اقتصادی در آمدند و بخشی از اقتصاد کشورند و باید اصلاح شوند؛ جز این راه، راه دیگری نداریم، هر کسی یا هر نهادی که درآمدی دارد باید مالیات بدهد معنی ندارد که بگوییم آستان قدس معاف از مالیات است.

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:11:15
  پاسخ
  29 2

  لعنت به گرونی

  • بی نام
   جمعه 22 دی 1396 - 01:33:37
   13 1

   امروز تخم مرغ شانه ای 12600 گرفتم از فروشگاه زنجیره ای اندازه تخم کفتر بود.

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:18:07
  پاسخ
  19 24

  اقای مطهری درود بر شما

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:18:21
  پاسخ
  37 5

  متاسفم بقیه نماینده ها انقدر شجاع نیستن که حق مردم دفاع کننند

 • بی نام
  پنجشنبه 21 دی 1396 - 23:53:52
  پاسخ
  4 5

  اصن فقط اصلاحات خوبه. حتی اگه اشتباه باشه. حتی اگه دروغ باشه. بد باشه. شعار خالی باشه.

 • بی نام
  جمعه 22 دی 1396 - 00:22:04
  پاسخ
  16 1

  آنانکه زمستان را از پشت پنجره‌‌ دیده‌اند و گرسنگی را هم فقط در کتابها‌ ‌خواندند ، نخواهند توانست که نمایندگانی شایسته برای دفاع از حقوق مردم باشند. شهید بهشتی

 • بی نام
  جمعه 22 دی 1396 - 00:30:07
  پاسخ
  5 20

  سلام ودرود, اقای مطهری شما اشتباهی به مجلس رفته اید لطفا برگردید و بین مردم مستضعف بگردید و اقتصاد مردم وجوانان را ببینید بعد پیشنهاد گرتنی بنزین را بدهید , اقای مطهرامام فرمود اگر سپاه نبود کشور هم نبود , خوبه از امام و پدر بزرگوارتان وملت مستضعف خجالت بکشین

 • بی نام
  جمعه 22 دی 1396 - 02:07:41
  پاسخ
  6 6

  ادله ایشان در باره آقای هاشمی و مسائل مطروحه دیگر کاملاً دم دستی و ناآگانه است. یک آدم بیسواد و نا آشنا با سیاست بهتر از ايشون مسائل را تحلیل میکنه.

ارسال دیدگاه

قوانین ارسال نظر
 • خبرآنلاین نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند
 • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید
 • اگرچه تلاش می‌شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می‌شوند
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.

0/700