تیتر سه زیرسرویس

 • ابتکار: حضور زنان در ورزشگاه‌ها اختلافات را کاهش می دهد

  ابتکار: حضور زنان در ورزشگاه‌ها اختلافات را کاهش می دهد

  ایرنا نوشت: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: فراهم کردن زمینه برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها علاوه بر اینکه گامی مهم در چارچوب موازین شرعی و مقررات و ضوابط فرهنگی است، افزایش دهنده نشاط و کاهش دهنده اختلافات است.

 • بهزیستی: ۵ هزار دانشجو نابینا داریم

  بهزیستی: ۵ هزار دانشجو نابینا داریم

  ایسنا نوشت: مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۵ هزار نفر دانشجو از نابینایان هستند و تا زمانی که افراد خود را باور نداشته باشند نمی‌توان شاهد پیشرفت بود، اگر می‌بینم که بسیاری از روشندلان و معلولان به پیشرفت‌های خوبی رسیدند، نتیجه خودباوری است.

 • تجمع خانواده‌های شهدای پلاسکو در مقابل شهرداری تهران/ عکس

  تجمع خانواده‌های شهدای پلاسکو در مقابل شهرداری تهران/ عکس

  فارس نوشت: خانواده شهدای حادثه پلاسکو امروز روبروی شهرداری دست به تجمع زدند.

 • دستگاهی که معتادان را از مرگ نجات می‌دهد

  دستگاهی که معتادان را از مرگ نجات می‌دهد

  ایسنا نوشت: محققان دانشگاه "نورث وسترن" یک دستگاه جدید برای مصرف‌کنندگان مواد مخدر ساخته‌اند که با تشخیص مصرف بیش از حد و اوردوز می‌تواند جان افراد را نجات دهد.

 • آیا بروز نابینایی قابل پیشگیری است؟

  آیا بروز نابینایی قابل پیشگیری است؟

  تسنیم‌ نوشت: رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نقش مهم پیشگیری از معلولیت‌ها گفت: امروز ۸۰ درصد از مسائلی که باعث بروز نابینایی و کم‌بینایی می‌شوند قابل پیشگیری است و ۹۰ درصد معلولیت‌ها در کشورهای در حال توسعه رخ می‌دهد.

 • چند نفر در ایران نابینای مطلقند؟

  چند نفر در ایران نابینای مطلقند؟

  همزمان با روزجهانی نابینایان (عصای سفید ) رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تقریبا ۲۵۳ میلیون نفردر دنیا دچاراختلال نابینایی هستند گفت: تقریبا ۳۶ میلیون نفرازاین افراد نابینای مطلق هستند که ازاین تعداد ۱۸۹ هزار نفر در کشورما وجود دارد که دربهزیستی پرونده اختلال بینایی دارند.

 • دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر: ریختن معتادان به دریا تفکر نادرستی است

  دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر: ریختن معتادان به دریا تفکر نادرستی است

  ایسنا نوشت: دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که اقدامات مقابله‌ای هیچ منافاتی با امور پیشگیری و درمان نداشته و این طور نیست که تمرکز در یک مورد سبب بی‌توجهی یا کنار گذاشتن موارد دیگر شود.

 • چرا گل در کانادا آزاد شد؟

  چرا گل در کانادا آزاد شد؟

  طرفدارانش می‌گویند اعتیاد ندارد. جمله معروف‌شان این است که هرچیزی را بیش از حد مصرف کنی به تو آسیب می‌زند. فرق نمی‌کند شیرینی باشد، چربی باشد، حتی قرص مولتی ویتامین باشد یا گل! اما به این موضوع اشاره‌ای نمی‌کنند که مصرف هر چیزی لزوما اعتیادآور نیست.

 • درآمد روزانه ۵۰ تا ۸۰ هزار تومانی زباله‌گردها

  درآمد روزانه ۵۰ تا ۸۰ هزار تومانی زباله‌گردها

  ایسنا نوشت: عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و مجری طرح مطالعاتی زباله گردی صنعت زباله‌گردی را پرسود دانست و با بیان اینکه ثروت زیادی در حوزه پسماند جابه‌جا می‌شود اظهارکرد: افرادی که به عنوان زباله‌گرد کار می‌کنند عمدتا مرد هستند، با انواع بیماری‌ها مواجهند و درآمد روزانه آنان بین ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان است.

 • مبلغ پرداختی یارانه‌ها به مراکز نگهداری شبانه‌روزی بهزیستی چقدر است؟

  مبلغ پرداختی یارانه‌ها به مراکز نگهداری شبانه‌روزی بهزیستی چقدر است؟

  ایسنا نوشت: رئیس سازمان بهزیستی کشور سلامتی، صداقت و کارآمدی را سه معیار اصلی انتخاب مدیران شایسته برشمرد وگفت: در روزهای آتی سامانه دیده‌بان را مستقر می‌کنیم؛ بطوری که تمامی افراد در سراسر کشور هرگونه مسئله و مشکلی را در ۴۴ هزار مرکز تحت پوشش بهزیستی ببینند و این مهم نیاز به پیگیری داشته باشد در این سامانه ثبت‌ می‌کنند و پس از پیگیری نتیجه به آنها اعلام خواهد شد.