چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397

فیلم | روحانی: خیلی‌ها می‌گویند پس چه‌شد؟ فلانی وعده‌هایش را فراموش کرد!

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در مراسم بهره برداری از چند طرح زیر بنایی در استان آذربایجان شرقی گفت: خیلی‌ها می‌گویند پس چه شد؟ فلانی وعده‌هایش را فراموش کرد. والله بالله این‌چنین نیست. در زمان انتخابات هم دنبال رأی نبودم. آنچه فکر می‌کردم حق است می‌گفتم.

فیلم | روایتی از روزهای اقامت و لحظه دستگیری مرتضوی در شمال

فیلم - روایت یک شاهد عینی از روزهای اقامت و لحظه دستگیری سعید مرتضوی در روستای سرخرود مازندران را در ویدئوی زیر ببینید و بشنوید.

فیلم | بقایای تجهیزات نظامی آمریکا در صحرای طبس

فیلم - امروز پنجم اردیبهشت سالروز شکست امریکا در صحرای طبس است. در سال 59 پس از آنکه نیروهای آمریکایی در سفارتخانه آمریکا به اتهام جاسوسی دستگیر شدند، آمریکا از هر فرصتی برای آزادی آنها استفاده می‌کرد تا اینکه به این بهانه عملیاتی در صحرای طبس طراحی شد. در این حمله قرار بود نظامیان آمریکا با هدایت نیروهای تصفیه شده ارتش ایران با هلی کوپتر عازم ورزشگاه امجدیه تهران شوند و پس از آزادسازی گروگان ها سایر اهداف خود نظیر بمباران بیت امام در جماران، بمباران مرکز نگهداری مهمات، سپاه، حزب جمهوری و... را اجرا کنند. اما چند متر مانده تا فرود، در صحرای طبس طوفانی در گرفت. دستگاه هیدرولیک یکی از بالگردها از کار افتاد، دو بالگرد دیگر هم به دلیل دید بسیار کم با یکدیگر اصابت کردند و آتش گرفتند. در نتیجه عملیات آمریکا با شکست مواجه شد.

آخرین مطالب