تیتر سه زیرسرویس

 • افزایش بازدهی مدیران جنوبی با برگزاری آنلاین جلسات استانی

  افزایش بازدهی مدیران جنوبی با برگزاری آنلاین جلسات استانی

  دریافت نظر کارشناسان و رایزنی با آنها یکی از حیاتی‌ترین فعالیت‌های یک بنگاه اقتصادی است در این زمینه فناوری ویدیوکنفرانس می‌تواند خدمت بزرگی را به بنگاه‌های اقتصادی عرضه کند.جنوب استان منطقه‌ای وسیع است که ادارات کل زیادی را در خود جای داده اما این مدیران مجبور هستند تا هر هفته چندروز را برای شرکت در جلسات به مرکز استان بروند که باعث از بین رفتن یک روز کاری می‌شود واکثر این مدیران خواستار برگزاری جلسات به شکل ویدیوکنفرانس هستند تا در کاهش اتلاف وقت و هزینه موثر باشد.

 • حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر مطرح کرد: تکلیف گل‌گهر زودتر مشخص شود

  حسن‌پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر گفت: وضعیت مدیریتی گل‌گهر باید هر چه زودتر از سوی مسوولان وزارت صمت و سهامداران این شرکت تعیین تکلیف شود چراکه تداوم وضع بلاتکلیفی به ضرر گل‌گهر است.

 • اجرای پیاده‌راه‌های سلامت در برخی خیابان‌های محدوده منطقه ۲ کرمان

  اجرای پیاده‌راه‌های سلامت در برخی خیابان‌های محدوده منطقه ۲ کرمان

  شهردار منطقه دو کرمان، صبح امروز به مناسبت ۲۹ دی ماه، «روز هوای پاک» به همراه تعدادی از معاونان و کارشناسان این منطقه، بدون استفاده از خودرو از برخی پروژه‌های عمرانی و خدمات شهری بازدید کرد.

 • حفاظت از منابع طبیعی اولویت هزاره سوم خواهد بود

  حفاظت از منابع طبیعی اولویت هزاره سوم خواهد بود

  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: طی ۵۰ سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار هکتار بیابانزدایی در استان انجام شده است.

 • گرانی ارز از دیوار مسکن جیرفتی‌ها بالا رفت

  گرانی ارز از دیوار مسکن جیرفتی‌ها بالا رفت

  یکی از بازارهایی که از همان پاییز و زمستان سال گذشته پابه‌پای نرخ دلار پیش رفت بازار مسکن بود. هر چه دلار گرانتر ،مسکن هم گرانتر شد تامین مسکن برای مردم بر اساس قانون برعهده دولت قرار داده شده است. اما هیچ گاه برنامه‌ای پایدار و منسجم برای تولید و تامین مسکن در کشور اجرا نشده و هر دولتی برنامه‌ای متفاوت برای این بخش مهم از اقتصاد داشته است. گرانی زمین ،ملک واجاره‌بها در جیرفت خانواده‌های زیادی را نگران کرده است .افزایش بیش از ۴۰ درصد اجاره‌خانه‌ها مستاجران زیادی را در بدر کرده است.

 • رشد ۶۰ برابری شاخص بهره‌مندی آب روستایی استان کرمان

  رشد ۶۰ برابری شاخص بهره‌مندی آب روستایی استان کرمان

  روستاهای استان کرمان مجموعا شاخص ۶۴.۱ درصدی بهره مندی از آب شرب سالم را تجربه می کنند.

 • معرفی جنگل‌کاری مشارکتی علی‌آباد مظفری شهداد به‌عنوان یک سایت الگویی-آموزشی

  معرفی جنگل‌کاری مشارکتی علی‌آباد مظفری شهداد به‌عنوان یک سایت الگویی-آموزشی

  جنگل کاری مشارکتی علی آباد مظفری شهداد در سطحی معادل ۱۳۴ هکتار که کشت نهال های گز آن از سال ۹۱ با کمک مردم بومی منطقه آغاز شد در نشست مشترک کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، مروجان و کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی بعنوان سایت الگویی – آموزشی معرفی شد.

 • اصناف آلاینده کرمان در انتظار زمیـن مناسب

  اصناف آلاینده کرمان در انتظار زمیـن مناسب

  این روزها که شهر کرمان بیشتر از روز قبل گرفتار شلوغی و افزایش خودرو ها شده ، اصناف آلاینده تبدیل به معضلی در تردد مردم شده اند اما هنوز نهادهای مربوطه نتوانستند در جهت ساماندهی آن ها کاری انجام دهند.

 • دوئل پلنگ ایرانی با قلعه‌گنجی‌ها

  دوئل پلنگ ایرانی با قلعه‌گنجی‌ها

  پلنگ ایرانی از حیوانات کمیابی است که رو به انقراض است و از این رو محیط‌زیست در نگهداری این گونه کمیاب دقت و تلاش زیادی دارد. شهرستان قلعه‌گنج نیز میزبان این گربه‌سان است. در چند روز گذشته مردم برخی از روستاهای این شهرستان خبر از حمله پلنگ به دام‌هایشان دادند و برخی منابع نیز عنوان کرده‌اند حمزه نماینده مردم در مجلس گفته در صورت پرداخت‌نشدن غرامت به مردم جان این حیوان در خطر خواهد افتاد محیط‌زیست هم خبر از اتمام بیمه این حیوان می‌دهد اما تاکید دارد که غرامت را خواهیم پرداخت.

 • احداث جاده گمرکان در گرو پول

  احداث جاده گمرکان در گرو پول

  حدود 12 سال از اجرایی شدن پروژه راه ارتباطی گمرکان به دهستان امجز می گذرد . به گفته اهالی تا کنون چهار وزیر و چهار فرماندار را تجربه کرده اما هنوز به اتمام نرسیده است .این راه که مسیر ارتباطی روستاهای پر جمعیت زیادی است نقش مهمی در اقتصاد کشاورزان منطقه دارد تا بتوانند محصولات خود را به بازار برسانند اما بدلیل کمبود اعتبارات همچنان مردم این منطقه از داشتن یک جاده استاندارد محروم هستند .راه وشهرسازی هم می‌گوید اگر پول برسد کار می‌کنیم.