تیتر سه زیرسرویس

 • معرفی جنگل‌کاری مشارکتی علی‌آباد مظفری شهداد به‌عنوان یک سایت الگویی-آموزشی

  معرفی جنگل‌کاری مشارکتی علی‌آباد مظفری شهداد به‌عنوان یک سایت الگویی-آموزشی

  جنگل کاری مشارکتی علی آباد مظفری شهداد در سطحی معادل ۱۳۴ هکتار که کشت نهال های گز آن از سال ۹۱ با کمک مردم بومی منطقه آغاز شد در نشست مشترک کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی، مروجان و کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی بعنوان سایت الگویی – آموزشی معرفی شد.

 • اصناف آلاینده کرمان در انتظار زمیـن مناسب

  اصناف آلاینده کرمان در انتظار زمیـن مناسب

  این روزها که شهر کرمان بیشتر از روز قبل گرفتار شلوغی و افزایش خودرو ها شده ، اصناف آلاینده تبدیل به معضلی در تردد مردم شده اند اما هنوز نهادهای مربوطه نتوانستند در جهت ساماندهی آن ها کاری انجام دهند.

 • دوئل پلنگ ایرانی با قلعه‌گنجی‌ها

  دوئل پلنگ ایرانی با قلعه‌گنجی‌ها

  پلنگ ایرانی از حیوانات کمیابی است که رو به انقراض است و از این رو محیط‌زیست در نگهداری این گونه کمیاب دقت و تلاش زیادی دارد. شهرستان قلعه‌گنج نیز میزبان این گربه‌سان است. در چند روز گذشته مردم برخی از روستاهای این شهرستان خبر از حمله پلنگ به دام‌هایشان دادند و برخی منابع نیز عنوان کرده‌اند حمزه نماینده مردم در مجلس گفته در صورت پرداخت‌نشدن غرامت به مردم جان این حیوان در خطر خواهد افتاد محیط‌زیست هم خبر از اتمام بیمه این حیوان می‌دهد اما تاکید دارد که غرامت را خواهیم پرداخت.

 • احداث جاده گمرکان در گرو پول

  احداث جاده گمرکان در گرو پول

  حدود 12 سال از اجرایی شدن پروژه راه ارتباطی گمرکان به دهستان امجز می گذرد . به گفته اهالی تا کنون چهار وزیر و چهار فرماندار را تجربه کرده اما هنوز به اتمام نرسیده است .این راه که مسیر ارتباطی روستاهای پر جمعیت زیادی است نقش مهمی در اقتصاد کشاورزان منطقه دارد تا بتوانند محصولات خود را به بازار برسانند اما بدلیل کمبود اعتبارات همچنان مردم این منطقه از داشتن یک جاده استاندارد محروم هستند .راه وشهرسازی هم می‌گوید اگر پول برسد کار می‌کنیم.

 • جازموریان در انتـظار دارو

  جازموریان در انتـظار دارو

  با شیوع بیماری آنفلوانزا در فصل زمستان افراد زیادی در شهرستان‌های جنوبی به این بیماری مبتلا شده‌اند. در این میان بسیاری از اهالی روستای زهکلوت نیز از کمبود پزشک متخصص گلایه می‌کنند. این در حالی است که تهیه ساده‌ترین قرص سرماخوردگی برای آنها و ‌خصوصا افرادی که دچار بیماری‌های خاص و سرطانی هستند، مشکل‌زا شده، به طوری که اگر به موقع داروهایشان را تهیه نکنند، ممکن است به وضعیت بدتری دچار شوند.

 • رودخانه بدون پل میراث همیشگی محمدآبادی‌ها

  رودخانه بدون پل میراث همیشگی محمدآبادی‌ها

  شاید دیگر به کار بردن واژه محرومیت برای مردمان جنوب تکراری شده باشد، اما در هر صورت وضعیت ناراحت‌کننده‌ای در این مناطق وجود دارد که کمتر کسی در هر نقطه از ایران می‌تواند تصورش را کند. «منوجان» که یکی از شهرهای جنوبی استان کرمان است روستاهای متعددی دارد که اهالی این روستاها برای تامین خدمات رفاهی، اجتماعی و پزشکی به این شهرستان احتیاج دارند.

 • پروژه اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان طی ۵ سال به اتمام می رسد

  پروژه اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان طی ۵ سال به اتمام می رسد

  با ورود سرمایه گذار بخشی خصوصی؛پروژه اجرای شبکه فاضلاب شهر کرمان طی ۵ سال به اتمام می رسد.

 • مدعی‌العموم ورود کرد: بازداشت عامل کودک‌آزاری در کرمان

  مدعی‌العموم ورود کرد: بازداشت عامل کودک‌آزاری در کرمان

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در خصوص آخرین جزئیات کلیپ کودک آزاری منتشر شده در فضای مجازی که در آن مامور شهرداری کودکان کاری که گل می‌فروختند را مجبور می‌کند گل‌ها را بخورند، گفت: به عنوان مدعی‌العموم به موضوع ورود کرده‌ایم، متهم اصلی بازداشت شده و سایر متهمان تحت تعقیب قضائی قرار گرفته‌اند.

 • پروژه پخش سیلاب بیاض در شهرستان انار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

  پروژه پخش سیلاب بیاض در شهرستان انار از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی

  پروژه پخش سیلاب ، بند انحرافی و سرریز سنگی ملاتی بیاض شهرستان انار ، ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 • «حال خوش خواندن» در جنوب کرمان

  «حال خوش خواندن» در جنوب کرمان

  روز گذشته ششمین نمایشگاه کتاب جنوب کرمان با شعار حال خوش خواندن با حضور ناشران تخصصی و بین‌اللملی در جنوب کرمان آغاز به کار کرد و تا جمعه ۲۸دی‌ماه به کار خود ادامه خواهد داد. ساعات بازدید از این نمایشگاه صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و عصرها از ۱۶ تا ۲۰ است و علاقه‌مندان به کتاب می‌توانند از غرفه‌های تخصصی و بین‌المللی این نمایشگاه دیدن کنند.