جمعه 4 اسفند 1396

پایان تولید خودروهای غیراستاندارد

یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به استانداردهای 85گانه جدید خودرو، گفت:« بهتر است که استانداردهای تازه مرحله‌بندی شود و در عین حال منطقی و منطبق باشند.»

دلار در کانال ۴۵۰۰ تومان باقی ماند/ سکه امامی گران شد

بازرگانی - سکه بهار آزادی برخلاف روز گذشته با افزایش 500 تومانی، با قیمت یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان در بازار به فروش رفت.

کاهش نرخ ارز ادامه پیدا می‌کند؟

اقتصاد کلان - رییس اسبق کانون صرافان گفت: تنها راه صحیح برای تقویت پول ملی، کنترل نرخ تورم است که آن هم فقط در اختیار دولت‌ها است.

 • رونمایی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات

  اقتصاد کلان - بانک‌ها در 10 ماهه نخست سال 96 بالغ بر ۴۶۲۳ هزار میلیارد ریال به بخش‌های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند به طوریکه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رقم ۳۴۴.۱ هزار میلیارد ریال معادل 8 درصد افزایش داشته است.

 • ۵۰ درصد قیمت مسکن حباب است؟ 32 نظر

  مسکن - برخی از کارشناسان معتقدند که «50 تا 70 درصد قیمت کنونی مسکن حبابی و غیرواقعی است، بنابراین در سال آینده شاهد سیر نزولی قیمت مسکن خواهیم بود.»

 • پیاده‌سازی آزمایشی اولین ارز دیجیتالی ایران

  اقتصاد کلان - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو صفحه شخصی خود در اینستاگرام و توییتر از کسانی که در حوزه ارز دیجیتال تخصص دارند دعوت کرد در فراخوان پست بانک حضوض فعال داشته باشند.

 • ویراژ خودروهای میلیاردی در شهرها/ قیمت خودروهای لوکس در بازار

  صنعت - در کشور در حالی قوانین سفت و سختی برای ورود خودروهای لوکس وجود دارد، اما در خیابان‌های کلان‌شهرها شاهد ویراژ خودروهای میلیاردی هستیم.

 • معمای دلار گران

  اقتصاد کلان - اقتصاددانان می گویند،کنترل تورم یکی از پیش‌نیازهای اصلی دستیابی به رشد اقتصادی است،اما پیش بینی ها حکایت از ان دارد که سال آینده به دلیل تورم ناشی از جهش ارزی نیمه دوم سالی که رو به پایان است،یکی از موانع رشد اقتصادی محسوب می شود.

 • خانه‌های نقلی نایاب شد

  مسکن - این روزها تقاضا برای خرید خانه‌های نقلی افزایش یافته؛ آن هم به واسطه کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت ملک طی سال‌های گذشته.

 • پارسا: رشد کند صادرات ناشی از یکسان نبودن نرخ ارز است

  بازرگانی - یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران گفت: یکی از دلایل رشد کند صادرات این است که نرخ ارز باید سالیانه معادل تورم داخلی منهای تورم خارجی تعدیل شود، اما متأسفانه چنین نشد.

 • فرمول احیای بافت‌های فرسوده

  مسکن - فواید و مزایای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری بر هیچ کس پوشیده نیست، ولی در مقام عمل موانع زیادی بر سر راه آن وجود دارد.

 • دلار باز هم ارزان شد/ تداوم کاهش قیمت سکه در بازار

  بازرگانی - به دنبال کاهش بهای ارز در بازار،قیمت انواع سکه نیز در معاملات امروز کاهش نشان داد.

 • قراردادهای جدید خودرویی به کجا رسید؟

  صنعت - در شرایطی که به نظر می‌رسید قراردادهای خودرویی امسال روند شتابنده‌ای داشته باشد، اما آن‌طور که فعالان این عرصه می‌گویند، تا حدی کندی در روند قراردادها را شاهد هستیم.

 • کاهش تعداد چک برگشتی در دی‌ماه

  اقتصاد کلان - سهم ارزشی چک‌های برگشتی در دی ماه نسبت به ماه قبل و نسبت به دی ‌ماه سال گذشته کاهش یافت.

 • روابط اقتصادی ایران و هند به کدام سو می‌رود؟

  اقتصاد سیاسی - سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم‌نامه همکاری با مقامات این کشور می‌تواند فرصتی مناسب برای آغاز فصل جدیدی از روابط اقتصادی و تجاری با یکی از اقتصادهای نوظهور جهان باشد.

آخرین مطالب
x