جمعه 4 اسفند 1396

آخر خط بودجه ۹۷

بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس بالاخره به آخر خط رسید؛ نمایندگان خانه ملت، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده را دیروز به اتمام رساندند.

چه نرخی برای سودبانکی مناسب است؟

اقتصاد کلان - یک کارشناس اقتصادی می گوید:« :« اگر نرخ سود بانکی خیلی پایین باشد، تمایل کمتری برای سپرده گذاری در بانکها در مردم ایجاد شده و سرمایه ها به بازارهای ثانویه مثل طلا و ارز یا مسکن و خودرو هدایت می شود،اتفاقی که هم اکنون نیز شاهد آن هستیم.»

۵ دلیل برای خرید بیت‌کوین/پول‌های رمزگذاری امسال بازار را تکان می‌دهند؟

جهان - پنج دلیل وجود دارد که نشان می دهد سال 2018 بهترین سال برای پول های رمزگذاری است؛ احتمال اینکه این پنج عامل اتفاق بیفتد،100 درصد نیست،اما اگر این عوامل با هم ترکیب شوند،بازار پتانسیل رشدی بیشتر از سطح فعلی را دارد.

 • شکوری: نوسان نرخ ارز به صادرات کمک نمی‌کند

  بازرگانی - رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: «در دنیا قیمت‌ها به حدی رقابتی است که به طور معمول همه ساله قیمت‌ها را نه‌تنها افزایش نمی‌دهند، بلکه کاهش هم می‌دهند.»

 • نشانه‌های تغییر پارادایم در ساختار عمرانی کشور

  اقتصاد کلان - رییس امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه گفت: مشاور یا پیمانکار برای کار کردن در کشور باید چندین گواهی‌نامه یا مجوز بگیرد تا بتواند کار کند و این خلاف موضوعی است که در نظام فنی و اجرایی وجود دارد.

 • پایان تولید خودروهای غیراستاندارد

  صنعت - یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به استانداردهای 85گانه جدید خودرو، گفت:« بهتر است که استانداردهای تازه مرحله‌بندی شود و در عین حال منطقی و منطبق باشند.»

 • دلار در کانال ۴۵۰۰ تومان باقی ماند/ سکه امامی گران شد

  بازرگانی - سکه بهار آزادی برخلاف روز گذشته با افزایش 500 تومانی، با قیمت یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان در بازار به فروش رفت.

 • کاهش نرخ ارز ادامه پیدا می‌کند؟

  اقتصاد کلان - رییس اسبق کانون صرافان گفت: تنها راه صحیح برای تقویت پول ملی، کنترل نرخ تورم است که آن هم فقط در اختیار دولت‌ها است.

 • رونمایی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات

  اقتصاد کلان - بانک‌ها در 10 ماهه نخست سال 96 بالغ بر ۴۶۲۳ هزار میلیارد ریال به بخش‌های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند به طوریکه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رقم ۳۴۴.۱ هزار میلیارد ریال معادل 8 درصد افزایش داشته است.

 • ۵۰ درصد قیمت مسکن حباب است؟ 47 نظر

  مسکن - برخی از کارشناسان معتقدند که «50 تا 70 درصد قیمت کنونی مسکن حبابی و غیرواقعی است، بنابراین در سال آینده شاهد سیر نزولی قیمت مسکن خواهیم بود.»

 • پیاده‌سازی آزمایشی اولین ارز دیجیتالی ایران

  اقتصاد کلان - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو صفحه شخصی خود در اینستاگرام و توییتر از کسانی که در حوزه ارز دیجیتال تخصص دارند دعوت کرد در فراخوان پست بانک حضوض فعال داشته باشند.

 • ویراژ خودروهای میلیاردی در شهرها/ قیمت خودروهای لوکس در بازار

  صنعت - در کشور در حالی قوانین سفت و سختی برای ورود خودروهای لوکس وجود دارد، اما در خیابان‌های کلان‌شهرها شاهد ویراژ خودروهای میلیاردی هستیم.

 • معمای دلار گران

  اقتصاد کلان - اقتصاددانان می گویند،کنترل تورم یکی از پیش‌نیازهای اصلی دستیابی به رشد اقتصادی است،اما پیش بینی ها حکایت از ان دارد که سال آینده به دلیل تورم ناشی از جهش ارزی نیمه دوم سالی که رو به پایان است،یکی از موانع رشد اقتصادی محسوب می شود.

 • خانه‌های نقلی نایاب شد

  مسکن - این روزها تقاضا برای خرید خانه‌های نقلی افزایش یافته؛ آن هم به واسطه کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت ملک طی سال‌های گذشته.

 • پارسا: رشد کند صادرات ناشی از یکسان نبودن نرخ ارز است

  بازرگانی - یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران گفت: یکی از دلایل رشد کند صادرات این است که نرخ ارز باید سالیانه معادل تورم داخلی منهای تورم خارجی تعدیل شود، اما متأسفانه چنین نشد.

آخرین مطالب
x