یکشنبه 5 فروردین 1397

رقابت شانه به شانه بورس با بازارهای موازی

بورس در سال 96 سال نسبتا آرامی را پشت سرگذاشت؛اگرچه این آرامش توام با افزایش میزان معاملات و شاخص کل بود،اما آنطور که انتظار می رفت،بورس نتوانسته اعتماد سرمایه گذاران را نسبت به کششی که سایر بازارها دارند،به خود جلب کند.

یوسفی: با زور نمی‌توان بازار ارز را کنترل کرد

اقتصاد کلان - استاداقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی می گوید:« با نرخ سود بانکی که یک ابزار پولی است نمی توان مشکلات به هم پیچیده و سردرگم نظام تصمیم گیری اقتصاد ایران را حل کرد و از نظر علمی نیز این موضوع غلط است.»

فیلم| برای مصارف شخصی طلا بخرید

بازرگانی - نایب رئیس اول اتحادیه طلا و جواهر تهران می گوید:همیشه خرید طلا را به هموطنانم نسبت به بدلی توصیه می کنم.

 • مهار غول قیمتی مسکن

  مسکن - قیمت مسکن یکی از اثرگذارترین شاخص ها در اقتصاد ایران است؛هرچند بازارهایی مثل ارز و سکه به دلیل نقدشوندگی سریع بیشترین توجه را به خود جلب می کنند،اما تغییرات آنها فصلی است، حال آنکه مسکن غولی است که اگر بیدار شود،به این زودی ها مهار نشدنی است.

 • وزیر اقتصاد در ایام نوروز چه نشریاتی را خوانده و کدام فیلم را دیده است؟

  اقتصاد کلان - وزیر اقتصاد نوشت: امسال که قرار است حواسمان به تولید ایرانی باشد،باید همه ابعاد این موضوع را جدی بگیریم. همه باید سعی کنیم تا تولید داخل چه فرهنگی و چه صنعتی بهتر از گذشته پابگیرد، دیده شود و از این راه اشتغال برای جوانان کشور رقم بخورد.

 • هامونی: بازار بدهی، نقش بازار سرمایه را پررنگ کرد

  بازار مالی - مدیرعامل فرابورس می گوید:« رشد و توسعه بازار بدهی مزایای بی شماری در بحث تامین مالی دولت، بنگاههای اقتصادی و به تبع رشد و توسعه اقتصادی کشور دارد.»

 • خدمات چگونه رشد اقتصادی کشور را مثبت کرد؟

  بازرگانی - برآوردها حاکی از مثبت بودن رشد بخش‌های کشاورزی و صنعت در سال 1396 دارد؛ رشد مثبتی که سبب شده سایر بخش های اقتصادی هم از این رشد برخوردار شود و میانگین رشد اقتصادی کشور را بهبود ببخشد.

 • ترامپ جنگ تجاری علیه چین را آغاز کرد/ بازار سهام آمریکا فروریخت

  جهان - ترامپ با بی توجهی به هشدارهای چین مبنی بر اینکه آغاز جنگ تجاری به سود هیچ کس نیست، شرایط تازه ای را آغاز کرد.

 • چگونه می‌توان با تغییر پارادایم سال۹۷ را مدیریت کرد؟

  اقتصاد کلان - مرتضی ایمانی راد،اقتصاددان در کانال موسسه مطالعات اقتصادی بامداد نوشت:«همه نشانه ها گواهی می دهد که در سال جاری در اقتصاد ایران و در نظام جهانی به دلیل ویژگی های متفاوتی که دارند، نوسان و شدت تغییرات بسیار بالا است.«

 • محمد شریعتمداری: جایزه صادراتی احیا شد

  صنعت - وزیر صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد:«با اختصاص 1500 میلیارد تومان منابع به عنوان مشوق صادرات،جایزه صادراتی بعد از سالهای تعطیلی در سال 97 احیا می شود.»

 • شش‌گانه حمایت از تولید ایرانی

  اقتصاد سیاسی - مقام معظم رهبری با نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال حمایت از تولید ایرانی فصلی تازه را در حوزه تولید و صنعت ایران گشودند.

 • تورم اسفند بر چه عددی ایستاد؟

  اقتصاد کلان - مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار در 12 ماه منتهی به اسفندماه سال 1396 نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور به 8.2 درصد رسید.

 • نایب رییس اتاق بازرگانی: امنیت اقتصادی حق دزدان نیست

  بازرگانی - در حالی که موضوع سرکشی یا عدم سرکشی به حساب های بانکی فعالان اقتصادی در سال گذشته بحث های متعددی را در فضای اقتصادی و رسانه‌ای کشور رقم زده بود، نائب رییس اتاق ایران در صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های مجازی به این موضوع واکنش نشان داد.

 • حداقل حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟

  بازارکار - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ابلاغ بخشنامه افزایش دستمزد ۹۷ کارگران در نیمه دوم فروردین ماه خبر داد و گفت: هفته دوم فروردین ماه میزان افزایش سایر سطوح مزدی به‌اضافه رقمی ثابت تعیین می‌شود.

 • ایران واگن‌ساز می‌شود

  صنعت - اگرچه سابقه راه آهن و اولین خطوط ریلی در ایران به بیش از یک قرن می رسد،اما با قراردادهای تازه ای که در وزارت صنعت،معدن و تجارت منعقد شده قرار است،سهم ساخت داخل واگن مترو به بیش از 55 درصد برسد.

آخرین مطالب
x