پنج شنبه 3 اسفند 1396

۵۰ درصد قیمت مسکن حباب است؟

برخی از کارشناسان معتقدند که «50 تا 70 درصد قیمت کنونی مسکن حبابی و غیرواقعی است، بنابراین در سال آینده شاهد سیر نزولی قیمت مسکن خواهیم بود.»

رونمایی از عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات

اقتصاد کلان - بانک‌ها در 10 ماهه نخست سال 96 بالغ بر ۴۶۲۳ هزار میلیارد ریال به بخش‌های اقتصادی تسهیلات پرداخت کردند به طوریکه در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته با رقم ۳۴۴.۱ هزار میلیارد ریال معادل 8 درصد افزایش داشته است.

پیاده‌سازی آزمایشی اولین ارز دیجیتالی ایران

اقتصاد کلان - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دو صفحه شخصی خود در اینستاگرام و توییتر از کسانی که در حوزه ارز دیجیتال تخصص دارند دعوت کرد در فراخوان پست بانک حضوض فعال داشته باشند.

 • ویراژ خودروهای میلیاردی در شهرها/ قیمت خودروهای لوکس در بازار

  صنعت - در کشور در حالی قوانین سفت و سختی برای ورود خودروهای لوکس وجود دارد، اما در خیابان‌های کلان‌شهرها شاهد ویراژ خودروهای میلیاردی هستیم.

 • معمای دلار گران

  اقتصاد کلان - اقتصاددانان می گویند،کنترل تورم یکی از پیش‌نیازهای اصلی دستیابی به رشد اقتصادی است،اما پیش بینی ها حکایت از ان دارد که سال آینده به دلیل تورم ناشی از جهش ارزی نیمه دوم سالی که رو به پایان است،یکی از موانع رشد اقتصادی محسوب می شود.

 • خانه‌های نقلی نایاب شد

  مسکن - این روزها تقاضا برای خرید خانه‌های نقلی افزایش یافته؛ آن هم به واسطه کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت ملک طی سال‌های گذشته.

 • پارسا: رشد کند صادرات ناشی از یکسان نبودن نرخ ارز است

  بازرگانی - یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی وصنایع و معادن تهران گفت: یکی از دلایل رشد کند صادرات این است که نرخ ارز باید سالیانه معادل تورم داخلی منهای تورم خارجی تعدیل شود، اما متأسفانه چنین نشد.

 • فرمول احیای بافت‌های فرسوده

  مسکن - فواید و مزایای نوسازی بافت‌های فرسوده شهری بر هیچ کس پوشیده نیست، ولی در مقام عمل موانع زیادی بر سر راه آن وجود دارد.

 • دلار باز هم ارزان شد/ تداوم کاهش قیمت سکه در بازار

  بازرگانی - به دنبال کاهش بهای ارز در بازار،قیمت انواع سکه نیز در معاملات امروز کاهش نشان داد.

 • قراردادهای جدید خودرویی به کجا رسید؟

  صنعت - در شرایطی که به نظر می‌رسید قراردادهای خودرویی امسال روند شتابنده‌ای داشته باشد، اما آن‌طور که فعالان این عرصه می‌گویند، تا حدی کندی در روند قراردادها را شاهد هستیم.

 • کاهش تعداد چک برگشتی در دی‌ماه

  اقتصاد کلان - سهم ارزشی چک‌های برگشتی در دی ماه نسبت به ماه قبل و نسبت به دی ‌ماه سال گذشته کاهش یافت.

 • روابط اقتصادی ایران و هند به کدام سو می‌رود؟

  اقتصاد سیاسی - سفر رئیس جمهوری ایران به هندوستان و امضا چندین تفاهم‌نامه همکاری با مقامات این کشور می‌تواند فرصتی مناسب برای آغاز فصل جدیدی از روابط اقتصادی و تجاری با یکی از اقتصادهای نوظهور جهان باشد.

 • بهمنی: شک کردن به خاوری سخت بود

  اقتصاد سیاسی - مصاحبه با محمود بهمنی، مردی که شش سال بر صندلی ریاست کلی بانک مرکزی تکیه زده است جذابیت های فراوانی دارد؛ او که امروز نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی را عهده دار است، هنوز ناگفته های زیادی از آن دوران دارد.

 • بازگشت دلار به کانال ۴.۶۰۰ تومانی/ ریزش قیمت سکه

  بازرگانی - در ادامه کاهش قیمت های سکه و ارز،امروز هم در بازار تهران ریزش قیمت ها ادامه داد ،به طوری که دلار به کانال 4هزار و 600 بازگشت.

آخرین مطالب
x