یکشنبه 6 اسفند 1396

روایتی از کاهش قیمت‌ها در بازار ارز و سکه

از پس کاهش یک هفته ای قیمت‌ها در بازار ارز و طلا و سکه ، بسیاری از تحلیلگران اقتصادی سیاست تازه بانک مرکزی را در کنترل و مدیریت بازار ارز و سکه مثبت ارزیابی می کنند.

شما نظر بدهید/ طرح تازه بانک‌مرکزی دلار را به کمتر از ۴ هزار تومان می‌رساند؟

اقتصاد کلان - طی هفته گذشته با دخالت بانک مرکزی در بازار ارز، قیمت دلار رو به کاهش گذاشته است، با این حال نسبت به ادامه کاهش قیمت ها همچنان تردید وجود دارد.

زهرا ساعی: آسیب‌های اجتماعی با نوسازی بافت‌های فرسوده کاهش می یابد

مسکن - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ‌گفت: مناطقی که دارای بافت فرسوده هستند به دلیل کمبود فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی در معرض خطرها و آسیب‌های اجتماعی قرار دارند و مسلما اگر بتوان این بافت‌های فشرده را کاهش و سرانه‌های فرهنگی را افزایش دهیم شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی هم خواهیم بود.

 • تورم در کدام بخش اقتصاد پیشتاز شد؟

  اقتصاد کلان - نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به بهمن‌ماه ۱۳۹۵ معادل ۹.۹ درصد است.

 • تاخت و تاز دوباره سکه در بازار

  بازرگانی - هر چند دلار امروز کاهش قیمتی اندک را تجربه کرد و با قیمتی کمتر از 4500 تومان معامله شد اما قیمت انواع طلا و سکه در بازار رشدی محسوس را تجربه کرد.

 • پژویان: رشد اقتصادی در گرو سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی است

  اقتصاد کلان - یک کارشناس اقتصادی معتقد است: رشد اقتصادی متاثر از اتفاقاتی است که از نظر معنای اقتصادی کاملا روشن است چیست، ولی از نظر مردم معلوم نیست و کاملا گمراه می‌شوند.

 • بخشی از مطالبات پیمانکاران پرداخت شد

  اقتصاد کلان - معاون امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه گفت: در شرایط کنونی، رسیدگی و پرداخت مطالبات شرکت‌های مهندسان مشاور و پیمانکاری برای ارائه خدمات مشاوره و ساخت پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای کشور، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 • جزییات تازه از سانحه هواپیمای تهران-یاسوج

  صنعت - گزارش مقدماتی سانحه هوایی تهران - یاسوج هواپیمایی آسمان منتشر شد.

 • آخر خط بودجه ۹۷

  اقتصاد کلان - بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس بالاخره به آخر خط رسید؛ نمایندگان خانه ملت، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده را دیروز به اتمام رساندند.

 • چه نرخی برای سودبانکی مناسب است؟

  اقتصاد کلان - یک کارشناس اقتصادی می گوید:« :« اگر نرخ سود بانکی خیلی پایین باشد، تمایل کمتری برای سپرده گذاری در بانکها در مردم ایجاد شده و سرمایه ها به بازارهای ثانویه مثل طلا و ارز یا مسکن و خودرو هدایت می شود،اتفاقی که هم اکنون نیز شاهد آن هستیم.»

 • ۵ دلیل برای خرید بیت‌کوین/ پول‌های رمزگذاری امسال بازار را تکان می‌دهند؟

  جهان - پنج دلیل وجود دارد که نشان می دهد سال 2018 بهترین سال برای پول های رمزگذاری است؛ احتمال اینکه این پنج عامل اتفاق بیفتد،100 درصد نیست،اما اگر این عوامل با هم ترکیب شوند،بازار پتانسیل رشدی بیشتر از سطح فعلی را دارد.

 • شکوری: نوسان نرخ ارز به صادرات کمک نمی‌کند

  بازرگانی - رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران گفت: «در دنیا قیمت‌ها به حدی رقابتی است که به طور معمول همه ساله قیمت‌ها را نه‌تنها افزایش نمی‌دهند، بلکه کاهش هم می‌دهند.»

 • نشانه‌های تغییر پارادایم در ساختار عمرانی کشور

  اقتصاد کلان - رییس امور نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه گفت: مشاور یا پیمانکار برای کار کردن در کشور باید چندین گواهی‌نامه یا مجوز بگیرد تا بتواند کار کند و این خلاف موضوعی است که در نظام فنی و اجرایی وجود دارد.

 • پایان تولید خودروهای غیراستاندارد

  صنعت - یک کارشناس صنعت خودرو با اشاره به استانداردهای 85گانه جدید خودرو، گفت:« بهتر است که استانداردهای تازه مرحله‌بندی شود و در عین حال منطقی و منطبق باشند.»

 • دلار در کانال ۴۵۰۰ تومان باقی ماند/ سکه امامی گران شد

  بازرگانی - سکه بهار آزادی برخلاف روز گذشته با افزایش 500 تومانی، با قیمت یک میلیون و ۴۴۵ هزار تومان در بازار به فروش رفت.

آخرین مطالب
x