سایر عناوین وبلاگ

 • بهتر بود به عربستان می‌خوردیم یا همین ژاپن خوب است؟

  بهتر بود به عربستان می‌خوردیم یا همین ژاپن خوب است؟

  بهرامی، میثمتیم ملی در مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌ها به ژاپن می‌خورد؛ البته اگر ما چین را ببریم و ژاپن هم ویتنام را شکست دهد.

 • برجام را آتش بزنیم یا نزنیم؟

  برجام را آتش بزنیم یا نزنیم؟

  داستانی، مرتضیمرتضی داستانی: به بهانه سومین سال اجرایی توافق برجام، هجوم تازه‌ای علیه دولت مبنی بر لزوم خروج ایران از برجام آغاز شده است.

 • ایران و اروپا؛ حرکت روی یخ‌های نازک

  ایران و اروپا؛ حرکت روی یخ‌های نازک

  خوش چهره، جلالجلال خوش‌چهره: همه هواداران رویکرد منزوی ساختن دوباره ایران در جامعه بین‌المللی، کانون توجه خود را متمرکز بر کنفرانس «صلح و امنیت در خاورمیانه» کرده‌اند.

 • مصحفی با نام شهیدان حرم

  مصحفی با نام شهیدان حرم

  انصاری، هادیهادی انصاری: دیروز یکشنبه ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۷ شمسی ، به دعوت آقای دکتر رهردار ، برای دیدن مصحف شریفی که به قلم ۳۰ نفر از کاتبان قرآن کریم که از خوشنویسان کشور در این زمینه بشمار می روند ، کتابت شده است ، به مرکز ( دار الکتابه ) رفتم.

 • اگر مردم نباشند

  اگر مردم نباشند

  بطحائی گلپایگانی، سیدهاشمسیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی: تفاوت امام جمعه با امام جماعت در این است که امام جمعه حکومتی و سیاسی است. نکته‌ای که وجود دارد این است که امام جمعه باید فردی آگاه باشد تا بتواند برای مسائل سیاسی و اجتماعی نسخه‌های عالمانه بپیچد و از نظر سنی هم باید با بیان رسا صحبت کند.

 • سیاست و فاصله از ایده‌آلیستی

  سیاست و فاصله از ایده‌آلیستی

  زیباکلام، صادقصادق زیباکلام: سکوت اصلاح طلبان معنا و مفهوم ندارد، اصلاح طلبان یا سکوت کردند یا می گویند «ما پشیمانیم و نباید به روحانی رأی می دادیم»، این موضع درستی نیست.

 • علاقه‌ای که در همه روسای جمهور وجود دارد

  علاقه‌ای که در همه روسای جمهور وجود دارد

  بخشایشی، احمد احمد بخشایشی‌اردستانی: همه روسای جمهور علاقه دارند که خط فکری آنها در دولت بعد از خودشان ادامه پیدا کند و رئیس جمهوری سرکار آید که با آنها همفکر باشد تا وقتی به قدرت رسید در سابقه عملکردی دولت گذشته کنکاش نکند و کارهای انجام شده را زیر سئوال نبرد.

 • آقای خیابانی به دوربین نگاه کنید و بگویید ببخشید؛ بدون گریه!

  آقای خیابانی به دوربین نگاه کنید و بگویید ببخشید؛ بدون گریه!

  عشوندی، فرهاد​فرهاد عشوندی: چقدر یک ببخشید ساده سخت است که از آن دریغ می‌کنید؟ این را دوست دارم برایش جواد خیابانی و شهاب قاسمی پاسخ دهند. حتی شاید دوست عزیزم احسان محمدی که این بار زحمت جمع کردن ماجرا به گردنش افتاده بود.

 • حضور در بیت‌الشرف

  حضور در بیت‌الشرف

  انصاری، هادیهادی انصاری: سنت همه ساله، توفیق یار گردید که در مجلس سوگ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، در بیت الشرف حضرت آیة الله جعفری اراکی شرکت نمایم.

 • آقای تبریزی! نقد فیلم، دیوار سفارتخانه نیست که بتوان از آن بالا رفت

  آقای تبریزی! نقد فیلم، دیوار سفارتخانه نیست که بتوان از آن بالا رفت

  دانش، مهرزادمهرزاد دانش: آقای کمال تبریزی در واکنش به آن‌چه در نقد فیلم مارموز ایشان در برنامه میزانسن این هفته از شبکه شما گفته شد، ترهاتی در باب کهنگی و عقب‌ماندگی و سفارشی و باسمه‌ای بودن نقد ما و این‌که برای خوشایند سیمای میلی و با طمع گرفتن حق‌الزحمه، آن مطالب گفته شده است، در صفحه اجتماعی‌شان فرموده‌اند و البته تشبیهی هنرمندانه و پارساگونه هم در حرمله بودن ما (و لابد علی‌اصغر بودن خودشان) به خرج داده‌اند.

 • استانی شدن انتخابات و نقش احزاب

  استانی شدن انتخابات و نقش احزاب

  سبحانی‌نیا، حسینحسین سبحانی‌نیا: در دوره های قبل که در مجلس حضور داشتم طرح برگزاری استانی انتنخابات مجلس مطرح شد و با آن موافق بودم. معتقدم این طرح می تواند برای منافع ملی مفید باشد. استانی شدن وزن نمایندگان را افزایش می دهد، نمایندگان مطرح و شناخته شده و دارای دیدگاه های کلان در استان انتخاب می شوند و مورد رأی و حمایت مردم قرار می گیرند.

 • عبارتی تحت عنوان «قیمت ارز»

  عبارتی تحت عنوان «قیمت ارز»

  سمیعی ُُُُُُُ، اصغراصغر سمیعی: قیمت ارز هم مانند هر کالای دیگری که قابلیت خرید و فروش دارد، از قانون معروف عرضه و تقاضا پیروی می‌کند، البته خود عرضه و تقاضا از قانون نیاز و ارزش تبعیت می‌کنند،  یعنی عرضه کننده اگر ارزش کالای خود را بیش از قیمت آن در بازار بداند، طبعا عرضه را محدودتر می‌کند و از طرف دیگر متقاضیان نیز اگر قیمتی را بیش از آن‌چه باید و شاید ببینند، سعی می‌کنند با کم کردن مصرف تقاضا در بازار را کاهش داده و باعث تعدیل قیمت شوند.

 • فتنه ۹۸ و شکست آمریکایی‌ها

  فتنه ۹۸ و شکست آمریکایی‌ها

  سلیمی نمین، عباسعباس سلیمی‌نمین: کسانی که بحث فتنه ۹۸ را به صورت قطعی مطرح می‌کنند باید قرائنی ارایه بدهند تا قطعیت آن را ثابت کند.

 • دستگیری مرضیه هاشمی و سکوت اروپا

  دستگیری مرضیه هاشمی و سکوت اروپا

  پاک آئین، محسنمحسن پاک‌آیین: هفته گذشته خانم مرضیه هاشمی، مجری آمریکایی‌الاصل شبکه «پرس تی‌وی» که برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود، در فرودگاه بین‌المللی «لامبرت-ست لوی» توسط مأموران «اف.بی.آی» بازداشت و بدون تفهیم اتهام به مکان نامعلومی منتقل شد.

 • بخوانید واقعا ناراحت کننده است

  بخوانید واقعا ناراحت کننده است

  سلطانی، پدرامپدرام سلطانی: این هفته سفری تجاری به چین داشتم. بیش از ١٢ سال است که با چینیها تعاملات تجاری دارم و در این مدت مکررا به چین سفر داشته ام. این سفر اما متفاوت از تمام سفرهای قبلی بود.

 • روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  انصاری، هادیهادی انصاری: به مناسبت تقدیر از شیخ سامی مسعودی، مرد خستگی ناپذیر.

 • وضعیت افسارگسیخته قیمت خودرو

  وضعیت افسارگسیخته قیمت خودرو

  اوشال، سید جمشیدسیدجمشید اوشال: در خبرها آمد که سایپا مجددا محصولتش را گران کرد. همین چند وقت پیش بود که خودروسازان، محصولات خود را گران کرده بودند و تولیداتشان را دو نرخی کردند.

 • این رابطه «دو طرفه» است

  این رابطه «دو طرفه» است

  زائری، محمدرضامحمدرضا زائری: همه روابط در عالم دوسویه است، نه تنها در روابط انسانی و الهی قاعده بر تناسب حق است و تکلیف، بلکه در روابط نظام طبیعت نیز تا آب و خاک و هوا گیاهی را رشد ندهد از گل و میوه خبری نخواهد بود!

 • ماکس وبر و دلارهای سرگردان

  ماکس وبر و دلارهای سرگردان

  اسعدی، محمودمحمود اسعدی: "اخلاق پروتستانی و روح سرمایه‌داری" عنوان کتاب معروف ماکس وبر(۱۹۲۰-۱۸۶۴) جامعه‌شناس شهیر آلمانی -با ترجمه مرتضی ثاقب­‌فر- است که مطالعه دقیق آن برای اندیشمندان دینی، سرمایه‌داران وطنی و به‌خصوص قانون­‌گذاران و علاقه‌مندان شناخت سرمایه‌داری غرب مناسب است.

 • شرح حال مردم روزگار ما

  شرح حال مردم روزگار ما

  فدایی، غلامرضاغلامرضا فدایی: در محفلی گرم و صمیمی از دانشگاهیان بحث «آسیا به نوبت» مطرح شد.