سایر عناوین وبلاگ

 • مصحفی با نام شهیدان حرم

  مصحفی با نام شهیدان حرم

  انصاری، هادیهادی انصاری - دیروز یکشنبه ۳۰ دی ماه سال ۱۳۹۷ شمسی ، به دعوت آقای دکتر رهردار ، برای دیدن مصحف شریفی که به قلم ۳۰ نفر از کاتبان قرآن کریم که از خوشنویسان کشور در این زمینه بشمار می روند ، کتابت شده است ، به مرکز ( دار الکتابه ) رفتم.

 • اگر مردم نباشند

  اگر مردم نباشند

  بطحائی گلپایگانی، سیدهاشمسیدهاشم بطحایی‌گلپایگانی: تفاوت امام جمعه با امام جماعت در این است که امام جمعه حکومتی و سیاسی است. نکته‌ای که وجود دارد این است که امام جمعه باید فردی آگاه باشد تا بتواند برای مسائل سیاسی و اجتماعی نسخه‌های عالمانه بپیچد و از نظر سنی هم باید با بیان رسا صحبت کند.

 • سیاست و فاصله از ایده‌آلیستی

  سیاست و فاصله از ایده‌آلیستی

  زیباکلام، صادقصادق زیباکلام: سکوت اصلاح طلبان معنا و مفهوم ندارد، اصلاح طلبان یا سکوت کردند یا می گویند «ما پشیمانیم و نباید به روحانی رأی می دادیم»، این موضع درستی نیست.

 • علاقه‌ای که در همه روسای جمهور وجود دارد

  علاقه‌ای که در همه روسای جمهور وجود دارد

  بخشایشی، احمد احمد بخشایشی‌اردستانی: همه روسای جمهور علاقه دارند که خط فکری آنها در دولت بعد از خودشان ادامه پیدا کند و رئیس جمهوری سرکار آید که با آنها همفکر باشد تا وقتی به قدرت رسید در سابقه عملکردی دولت گذشته کنکاش نکند و کارهای انجام شده را زیر سئوال نبرد.

 • آقای خیابانی به دوربین نگاه کنید و بگویید ببخشید؛ بدون گریه!

  آقای خیابانی به دوربین نگاه کنید و بگویید ببخشید؛ بدون گریه!

  عشوندی، فرهاد​فرهاد عشوندی: چقدر یک ببخشید ساده سخت است که از آن دریغ می‌کنید؟ این را دوست دارم برایش جواد خیابانی و شهاب قاسمی پاسخ دهند. حتی شاید دوست عزیزم احسان محمدی که این بار زحمت جمع کردن ماجرا به گردنش افتاده بود.

 • حضور در بیت‌الشرف

  حضور در بیت‌الشرف

  انصاری، هادیهادی انصاری: سنت همه ساله، توفیق یار گردید که در مجلس سوگ شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، در بیت الشرف حضرت آیة الله جعفری اراکی شرکت نمایم.

 • آقای تبریزی! نقد فیلم، دیوار سفارتخانه نیست که بتوان از آن بالا رفت

  آقای تبریزی! نقد فیلم، دیوار سفارتخانه نیست که بتوان از آن بالا رفت

  دانش، مهرزادمهرزاد دانش: آقای کمال تبریزی در واکنش به آن‌چه در نقد فیلم مارموز ایشان در برنامه میزانسن این هفته از شبکه شما گفته شد، ترهاتی در باب کهنگی و عقب‌ماندگی و سفارشی و باسمه‌ای بودن نقد ما و این‌که برای خوشایند سیمای میلی و با طمع گرفتن حق‌الزحمه، آن مطالب گفته شده است، در صفحه اجتماعی‌شان فرموده‌اند و البته تشبیهی هنرمندانه و پارساگونه هم در حرمله بودن ما (و لابد علی‌اصغر بودن خودشان) به خرج داده‌اند.

 • استانی شدن انتخابات و نقش احزاب

  استانی شدن انتخابات و نقش احزاب

  سبحانی‌نیا، حسینحسین سبحانی‌نیا: در دوره های قبل که در مجلس حضور داشتم طرح برگزاری استانی انتنخابات مجلس مطرح شد و با آن موافق بودم. معتقدم این طرح می تواند برای منافع ملی مفید باشد. استانی شدن وزن نمایندگان را افزایش می دهد، نمایندگان مطرح و شناخته شده و دارای دیدگاه های کلان در استان انتخاب می شوند و مورد رأی و حمایت مردم قرار می گیرند.

 • عبارتی تحت عنوان «قیمت ارز»

  عبارتی تحت عنوان «قیمت ارز»

  سمیعی ُُُُُُُ، اصغراصغر سمیعی: قیمت ارز هم مانند هر کالای دیگری که قابلیت خرید و فروش دارد، از قانون معروف عرضه و تقاضا پیروی می‌کند، البته خود عرضه و تقاضا از قانون نیاز و ارزش تبعیت می‌کنند،  یعنی عرضه کننده اگر ارزش کالای خود را بیش از قیمت آن در بازار بداند، طبعا عرضه را محدودتر می‌کند و از طرف دیگر متقاضیان نیز اگر قیمتی را بیش از آن‌چه باید و شاید ببینند، سعی می‌کنند با کم کردن مصرف تقاضا در بازار را کاهش داده و باعث تعدیل قیمت شوند.

 • فتنه ۹۸ و شکست آمریکایی‌ها

  فتنه ۹۸ و شکست آمریکایی‌ها

  سلیمی نمین، عباسعباس سلیمی‌نمین: کسانی که بحث فتنه ۹۸ را به صورت قطعی مطرح می‌کنند باید قرائنی ارایه بدهند تا قطعیت آن را ثابت کند.

 • دستگیری مرضیه هاشمی و سکوت اروپا

  دستگیری مرضیه هاشمی و سکوت اروپا

  پاک آئین، محسنمحسن پاک‌آیین: هفته گذشته خانم مرضیه هاشمی، مجری آمریکایی‌الاصل شبکه «پرس تی‌وی» که برای دیدار با برادر بیمار و فرزندان و بستگان خود به آمریکا سفر کرده بود، در فرودگاه بین‌المللی «لامبرت-ست لوی» توسط مأموران «اف.بی.آی» بازداشت و بدون تفهیم اتهام به مکان نامعلومی منتقل شد.

 • بخوانید واقعا ناراحت کننده است

  بخوانید واقعا ناراحت کننده است

  سلطانی، پدرامپدرام سلطانی: این هفته سفری تجاری به چین داشتم. بیش از ١٢ سال است که با چینیها تعاملات تجاری دارم و در این مدت مکررا به چین سفر داشته ام. این سفر اما متفاوت از تمام سفرهای قبلی بود.

 • روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  روحانی پیشتاز عرصه‌ها

  انصاری، هادیهادی انصاری: به مناسبت تقدیر از شیخ سامی مسعودی، مرد خستگی ناپذیر.

 • وضعیت افسارگسیخته قیمت خودرو

  وضعیت افسارگسیخته قیمت خودرو

  اوشال، سید جمشیدسیدجمشید اوشال: در خبرها آمد که سایپا مجددا محصولتش را گران کرد. همین چند وقت پیش بود که خودروسازان، محصولات خود را گران کرده بودند و تولیداتشان را دو نرخی کردند.

 • این رابطه «دو طرفه» است

  این رابطه «دو طرفه» است

  زائری، محمدرضامحمدرضا زائری: همه روابط در عالم دوسویه است، نه تنها در روابط انسانی و الهی قاعده بر تناسب حق است و تکلیف، بلکه در روابط نظام طبیعت نیز تا آب و خاک و هوا گیاهی را رشد ندهد از گل و میوه خبری نخواهد بود!

 • ماکس وبر و دلارهای سرگردان

  ماکس وبر و دلارهای سرگردان

  اسعدی، محمودمحمود اسعدی: "اخلاق پروتستانی و روح سرمایه‌داری" عنوان کتاب معروف ماکس وبر(۱۹۲۰-۱۸۶۴) جامعه‌شناس شهیر آلمانی -با ترجمه مرتضی ثاقب­‌فر- است که مطالعه دقیق آن برای اندیشمندان دینی، سرمایه‌داران وطنی و به‌خصوص قانون­‌گذاران و علاقه‌مندان شناخت سرمایه‌داری غرب مناسب است.

 • شرح حال مردم روزگار ما

  شرح حال مردم روزگار ما

  فدایی، غلامرضاغلامرضا فدایی: در محفلی گرم و صمیمی از دانشگاهیان بحث «آسیا به نوبت» مطرح شد.

 • موسوی‌خوئینی‌ها و پا جای پای احمدی‌نژاد

  موسوی‌خوئینی‌ها و پا جای پای احمدی‌نژاد

  داستانی، مرتضیمرتضی داستانی: گفت‌وگوی اخیر آقای موسوی‌خوئینی‌ها با ایرنا علیه هاشمی‌رفسنجانی، سر وصدای زیادی در محافل سیاسی و فضای رسانه‌ای ایجاد کرده است.*

 • صلح و ثبات آمریکایی در غرب آسیا

  صلح و ثبات آمریکایی در غرب آسیا

  اکبری، علیرضا علیرضا اکبری: یک نگاه کلی به اجلاس ورشو در میانه زمستان منطقه

 • مردم و توسعه به روایت دکتر محمود زندمقدم

  مردم و توسعه به روایت دکتر محمود زندمقدم

  آخوندی، عباسعباس آخوندی: این شانس را داشتم که در مراسم بزرگداشت دکتر محمود زندمقدم راوی حکایت بلوچ شرکت کنم.