سایر عناوین سرویس

 • نظام معرفتی علوم غریبه: مروری بر کتاب حرز الامان

  نظام معرفتی علوم غریبه: مروری بر کتاب حرز الامان

  جعفریان، رسولرسول جعفریان: «علوم غریبه» به عنوان مجموعه‌ای هم‌ساز، جایگاه استواری برای خود در فرهنگ و تمدن بشری دارد.

 • نشانه‌های فرومایگی

  نشانه‌های فرومایگی

  بهشتی، مرتضیمرتضی بهشتی: هریک از ما مسئولیم که از وضع خود و اطرافیان و هم‌وطنان خود غافل نشویم و هرروز و در هر فرصتی خود را در ترازوی رفتار وزن کنیم تا «به گزاف لاف بزرگی نزنیم». 

 • زمان پرسش از مخالفان

  زمان پرسش از مخالفان

  خوش چهره، جلالجلال خوش‌چهره: پس از مدت‌ها، این نخستین‌بار بود که "حسن روحانی" در اندازه رئیس دولت پرسش‌گر، مخالفان عادی‌سازی روابط ایران با جامعه جهانی را به چالش کشید و با صدای بلند پرسید: «چرا باید مردم هزینه شعارها را بدهند؟»

 • ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

  ماجرای تدفین امیرکبیر در کربلا

  انصاری، هادیمحمدتقی خان امیرکبیر را ابتدا در همان کاشان دفن کردند اما چند ماه بعد، با پیگیری‌های همسرش عزت‌الدوله، از آنجا که طبق وصیت مرحوم امیر کبیر به وصیً خود مرحوم حاج شیخ عبد الحسین تهرانی معروف به شیخ العراقین در دفن پیکرش در کربلا ، جسد را به کربلای معلی منتقل کردند تا برای همیشه در رواق شرقی حرم سیدالشهداء(ع) آرام گیرد.

 • شما هم در برنامه فراستی قهر کنید! 

  شما هم در برنامه فراستی قهر کنید! 

  پورمحبی، فرزینفرزین پورمحبی: بلانسبت، روی‌مان به دیوار حکایت رسانه‌ملی با برنامه‌هایش شده داستان بن‌سلمان و خاشقچی! خودش طرف را کشته و حالا خودش شده شاکی‌تر از همه و می‌خواهد عواملش را آویزان کند!

 • ترامپ از ایران چه می‌خواهد؟

  ترامپ از ایران چه می‌خواهد؟

  علایی، حسینحسین علایی: آمریکا برای نیل به اهداف خود از برقراری نظام تحریم‌های گسترده، هوشمند، هدفمند، همه‌جانبه و چند منظوره علیه ایران استفاده می‌کند.

 • ضرورت لغو الزام به دریافت مجوز ساخت فیلم

  ضرورت لغو الزام به دریافت مجوز ساخت فیلم

  هاشمی، سید محسنسیدمحسن هاشمی: بیش از ۲۰۰ تن از فیلم‌سازان و فعالان سینما روز سه‌شنبه سیزدهم آذر ماه، در نامه‌ای سرگشاده از مقامات مسئول، ریاست‌جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار لغو الزام به تهیه پروانه ساخت فیلم شدند.

 • نقش ناخودآگاه در توسعه‌یافتگی

  نقش ناخودآگاه در توسعه‌یافتگی

  سریع القلم، محمودمحمود سریع‌القلم: آدمی هر کاری که بخواهد انجام دهد به تئوری نیاز دارد، حتی برای خریدن یک جفت کفش: داشتن اصول روشن و تست شده، مرحله‌بندی آزمایش اصول و سپس ارزیابی نتیجه.

 • نکاتی تازه در باره سازمان مجاهدین طی سال‌های ۵۱ تا ۵۷

  نکاتی تازه در باره سازمان مجاهدین طی سال‌های ۵۱ تا ۵۷

  جعفریان، رسولرسول جعفریان: بهمن بازرگانی از کمیته مرکزی سازمان مجاهدین خلق، از یک جمع ۱۲ نفره که همه اعدام شدند جز او و مسعود رجوی و همین طور حسین روحانی که البته مورد اخیر آن وقت دستگیر نشد و ایران نبود (۱۷۶). وی حبس ابد گرفت و تا دی ماه سال ۱۳۵۷ در زندان بود که آزاد شد. 

 • خاشقچی و بحران یمن

  خاشقچی و بحران یمن

  برزگر، کیهانکیهان برزگر: از میان تاثیرات چندگانه منفی قتل جمال خاشقچی بر جایگاه منطقه‌ای و جهانی عربستان سعودی، شاید مهم‌ترین مسئله مربوط به لرزان شدن مواضع این کشور در بحران یمن باشد که تأثیرات جدی بر معادلات جاری منطقه‌ای از جمله شکاف در ائتلاف جاری میان رژیم‌های محافظه‌کار عربی به رهبری سعودی و تغییر نگاه جوامع غربی نسبت به این بحران می‌گذارد.

 • اطلاع‌فروشی؛ رویکرد نوین رسانه‌ها

  اطلاع‌فروشی؛ رویکرد نوین رسانه‌ها

  تاجگر، رضارضا تاجگر: ریشهٔ ناآگاهی مردم، در تغییر وضعیت جایگاه رسانه‌ها از نقطه نظر «اهداف»، آشکارا و پیدا، پنهان است.

 • خلاء دیپلماسی سایبری در ساختار امنیتی کشور

  خلاء دیپلماسی سایبری در ساختار امنیتی کشور

  عابدی، سجادسجاد عابدی: امروزه تهدیدها به سمت تهدیدهای نرم سوق پیدا کرده است.

 • یا برایم سگ بخر یا طلاقم بده

  یا برایم سگ بخر یا طلاقم بده

  بذرافکن، مهدیمهدی بذرافکن: خوبی شبکه‌های اجتماعی به این است که می‌توانی بدون حضور میدانی در محل مورد نظر، در خانه یا محل کار بنشینی و یک گزارش نیمه‌میدانی تهیه کنی!

 • ترک خویشتن

  ترک خویشتن

  معتمدی، غلامحسینغلامحسین معتمدی: عنوان ترک خویشتن عجیب و غیرعادی به نظر می‌رسد. مگر کسی می‌تواند خودش را ترک کند؟ پاسخ نه تنها آری است، بلکه شمار افرادی که درگیر این وضعیت هستند بیشتر از حد تصور است.

 • بهزاد، هنوز می‌خندد

  بهزاد، هنوز می‌خندد

  مهاجری، محمدمحمد مهاجری:از مسجد آمده ام بیرون. مثل شبهای جمعه، بعد نماز بیاد همه رفتگان فاتحه و یاسین خوانده ام. یاد بعضی شان راه گلویم را می بندد و خاطره عده ای دیگر،چشمم را خیس می کند.

 • اشتباه نکنید آقای پرستویی عزیز!

  اشتباه نکنید آقای پرستویی عزیز!

  حدادی، محسنمحسن حدادی: پرویز پرستویی در صفحه اینستاگرامش واکنش متفاوتی به اتفاقات برنامه «من و شما» داشته که به نظر می‌رسد اشتباه ظریفی در مقایسه فراستی و ظلی‌پور داشته است.

 • سامانه‌ای برای سامانه‌ها

  سامانه‌ای برای سامانه‌ها

  فدایی، غلامرضاغلامرضا فدایی: این روزها در سایه اعتراض‌های مردمی و اعتراف دولتیان به اشتباه‌کاری و عذرخواهی از مردم، به نظر می‌رسد وضعیت پاسخ‌گویی کمی بهتر شده است!

 • شهردارِ پیروز ادامه بده

  شهردارِ پیروز ادامه بده

  فاضلی، محمد محمد فاضلی: شهردار تهران (شهردار_پیروز) به کمپین سه‌شنبه‌های بدون خودرو پیوسته و دیروز سیزده آذر ۱۳۹۷ با دوچرخه سر کارش رفت و شب هم با دوچرخه به خانه بازگشت. غلامحسین کرباسچی شهردار سابقه تهران (از دی ۱۳۶۸ تا فروردین ۱۳۷۷) به او خرده گرفته است که به جای رفتار پوپولیستی با دوچرخه رفتن، صبح زود با ماشین سر کارش برود و آزادسازی واگن‌های معطل‌مانده مترو را پیگیری کند.

 • حاکمیت قانون و دانشکده حقوق

  حاکمیت قانون و دانشکده حقوق

  آخوندی، عباسعباس آخوندی: روز دوشنبه ۹۷/۹/۱۲ برای مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های مقاوم سازی، بهسازی و تجهیز ساختمان دانشکده حقوق دانشگاه تهران دعوت شده‌بودم.

 • خواص و اعتماد به اخبار نادرست

  خواص و اعتماد به اخبار نادرست

  داستانی، مرتضیمرتضی داستانی: یکی از معضلات بزرگ فضای سیاسی و فرهنگی جامعه ما امروز رواج پدیده بداخلاقی و انتشار مطالب غیر واقع و یا ناقص و تقطیع شده است.