تیتر سه وبلاگ‌ها

 • هنگام انتشار تصاویر، مراقب باشید

  هنگام انتشار تصاویر، مراقب باشید

  والدین محترم و نوجوانان عزیز توجه کنند، این یک مقدمه بسیار ساده ولی در عین حال مهم است که برای حفاظت شما و فرزندانتان از گزند مضرات شبکه‌های مجازی و دنیای اینترنت، در سال‌های آتی تهیه شده است.

 • گذری بر آسیب‌شناسی بهانه‌جویی‌های حقوق بین‌الملل

  گذری بر آسیب‌شناسی بهانه‌جویی‌های حقوق بین‌الملل

  صرف‌نظر از رایزنی‌ها و گمانه‌زنی‌های معمول اهالی سیاست و رسانه، که بعضا تفاسیر خود را از رویدادهای سیاسی و اجتماعی دقیقا مطابق واقع می‌پندارند و سعی در به خورد مخاطب دادن آن دارند، برخی افشاگری‌ها از سوی افرادی که یا در حوزه سیاست باقی هستند و یا اطلاعاتی که ارائه می‌کنند مربوط به منابع دقیق حاکمیتی خود است، که می‌توان با قریب به یقین دانستن واقعیت موضوع، راهکارها و بعضا چالش‌های حقوقی متنوعی را در حوزه حقوق بین‌الملل رقم زد.

 • باج عاطفی ندهیم

  باج عاطفی ندهیم

  عموما وقتی دست کسی آتو، سوتی و یا رازی داشته باشیم که به اهلش نگفته باشیم، و یا کاری ناشایست را نتوانسته باشیم از فردی پنهان کنیم، لاجرم ممکن است توسط برخی افراد با پدیده ی "باج خواهی" مواجه شویم.

 • مراقب «اثر زیگارنیک» باشید

  مراقب «اثر زیگارنیک» باشید

  "بلوما زی گارنیک" روان‌شناس و دانشمند روس، بر اساس مطالعاتی که در دهه ۱۹۲۰ انجام داده بود، دریافت که انسان‌ها بیشتر دنبال تمام کردن کارهایی هستند که شروع کرده‌اند و چنان‌چه کاری را نیمه تمام بگذارند، ذهنشان درگیر این کار معوق خواهد ماند. شاید قابل تامل باشد که در فرهنگ ما نیز ضرب‌المثل معروفی داریم به این مضمون که "کار را که کرد، آن‌که تمام کرد."

 • عفو عمومی یک نشان بالندگی

  عفو عمومی یک نشان بالندگی

  به جز نمونه های تاریخی متعدد از اعلام های عمومی بخشودگی مجرمین در نظامهای سیاسی مختلف جهان، رسیدن به مرحله ی بخشش عمومی برای حاکمیت می تواند نشانی از بلوغ و گستردگی سایه ی آن بر زندگی ملت باشد.

 • چالش فضای مجازی و حاکمیت‌ها

  چالش فضای مجازی و حاکمیت‌ها

  مهدی حاج‌محمودعطار: برخی پدیده ها به سرعت می توانند حوزه های فرهنگی و اقتصادی و حتی سیاسی را در کوتاه مدت به چالش های عمیقی دچار کنند که لازم است نحبگان و حاکمیت ها با شناخت کافی از آنها و حتی بعضا با پیش بینی حرکت آنها ، نسبت به جلوگیری از انواع گسستهای اجتماعی که حاصل از عدم برخی تطابقات است ، گاهمهای موثر و عملی بردارند. یکی از مهمترین این پیده ها ، فضای مجازیست.

 • از ورود دادستان به قصه بانوان‌ورزش‌دوست‌متشکریم

  در یادداشتی که در ایام بازی برگشت تیم ملی ایران با سوریه در مقدماتی جام جهانی منتشر کردیم، از تبعیض‌های بین بانوان ایرانی و سوری آنهم در خود ایران انتقاداتی را مطرح کردیم. هرچند همان موقع هم با موجی از اخطارها روبه‌رو شدیم، اما گویا این قصه از نگاه حاکمیتی که بر جامعه منعکس است مورد انکار قرار می‌گیرد!

 • فرازی تاریخی از مناقب و فضائل و خصائص حضرت امام حسین علیه السلام

  نکاتی برگرفته از کتاب مقتل الحسین (علیه السلام) از مدینه تا مدینه‏ نوشته ی مرحوم آیت الله سید محمد جواد ذهنى تهرانى

 • از شاد بودن غافل نشویم

  جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم، بستر بسیار مستعدی را برای افسرده شدن هر یک از ما فراهم می‌آورد. هر روز با یک معضل و گرفتاری جدید در حال مواجهه هستیم. این جامعه درمان نمی‌شود مگر هر یک از ما قصد و تلاش کنیم برای اصلاح آن و آن نیز به نظر اصلاح نمی‌شود مگر هر یک از ما از خودش و خانواده‌اش شروع به اصلاح کند، فارغ از این که دیگری در چه فکر و ذکری است.