تیتر سه وبلاگ‌ها

 • حسین شریعتمداری و گوجه فروش محله احمدی نژاد مشاوران اقتصادی دولت

  حسین شریعتمداری و گوجه فروش محله احمدی نژاد مشاوران اقتصادی دولت

  ظاهرا حسین شریعتمداری و روزنامه تحت تکفلش مدعی شده اند برخلاف آن چه شایع است وضع اقتصادی مردم خیلی هم خوب است و استناد کرده اند به جاده شمال که همیشه شلوغ است و بعضی صف های خرید.

 • دوستان عدالتخواه مراقب باشید از گرده شما بالا نروند!

  دوستان عدالتخواه مراقب باشید از گرده شما بالا نروند!

  از بین همه جناح ها و گروه های سیاسی موجود در کشور با دوستان عدالتخواه احساس همدلی بیشتر می کنم. گفتم همدلی و نه هم سخنی و باز اگر دقت کرده باشی گفتم احساس همدلی و نه همدلی. چرا؟ توضیح می دهم.

 • مملکت را آدم های معتدل نگاه می دارند نه خالص سازان

  مملکت را آدم های معتدل نگاه می دارند نه خالص سازان

  هنوز یکی دو ماه از رفتن پیر مردِ آرامِ یزدی از فرهنگستان علوم نگذشته است که بر همگان آشکار شد وجود آن نازنین مرد در مقام ریاست آن نهاد از چه آسیب هایی جلوگیری می کرد. یکیش همین دخالت های بی جای شورای عالی انقلاب فرهنگی که منجر به استعفای آقای فرجی دانا شده است و تازه این اول عشق است و باش تا صبح دولتت بدمد.

 • بزرگ ترین مشکل آقای رئیسی در سازمان ملل

  بزرگ ترین مشکل آقای رئیسی در سازمان ملل

  سخنان آقای رئیسی و امثال او در صحن علنی سازمان ملل چه کارکردی دارد؟ اگر به سیاست و نتایج و توابع این سخنان کاری نداشته باشیم و صرفا تریبون سازمان ملل را فرصتی برای اظهار نظر بدانیم احتمالا از سخنانی از این دست به شدت لذت می بریم. رئیس جمهور یک کشور انقلابی پیشِ چشمِ نمایندگانِ رسمی بسیاری از کشورها، امپریالیسم جهانخوار را به چالش می کشد و صهیونیست ها را محکوم می کند و به حامیان داعش می تازد و از دین و آیین خود با افتخار دفاع می کند و قاتلان ژنرال سلیمانی را محکوم می کند و قرآن را بالای سر می گیرد و...الخ.

 • از رونالدو تا هابرماس و حماسه های بی تکرار

  از رونالدو تا هابرماس و حماسه های بی تکرار

  یک مقدار زیادی داریم شلوغش می کنیم. همکاران خودم را عرض می کنم. بعضی هاشان چنان از نحوه استقبال چند صد نفر ایرانی از رونالدو متعجب شده اند و آن را به مسائل فرهنگی و سیاسی ربط می دهند کانه این پدیده نوظهور است و تا به حال در هیچ کجای جهان سابقه نداشته است. فوتبال است دیگر. چه توقعی دارید؟ جام جهانی ۲۰۱۸ را از یاد برده اید؟

 • نفرین به روزی که زاده شدم/ تاملی در سخنان احمد زیدآبادی

  نفرین به روزی که زاده شدم/ تاملی در سخنان احمد زیدآبادی

  سخنان زیدآبادی درباره فضای باز مطبوعاتی،این روزها دادِ خیلی ها را درآورده.

 • قالیباف و دار و دسته اش با عربستان چه مشکلی دارند

  قالیباف و دار و دسته اش با عربستان چه مشکلی دارند

  خب این اولین بار نیست که یکی از جدی ترین منتسبان و منتصبان قالیباف به عربستان حمله می کند. این بار البته خیلی جدی تر از گذشته.

 • وقتی شریفی زارچی دوهفته ای دانشمند می‌شود

  وقتی شریفی زارچی دوهفته ای دانشمند می‌شود

  آقای عبدالله گنجی در پاسخ به دکتر شریفی زارچی در توئیتر چیزی نوشته است که قابل تامل است. قطعا پاسخ آقای گنجی به دکتر زارچی آن قدر نباید مهم باشد تا بهانه ای برای نوشتن یک یادداشت باشد اما این چند کلمه ای که ایشان نوشته اند برخاسته از یک طرز تفکر است. تفکری که میدان دار است و زورش هم زیاد است و بنابراین پرداختن به آن چندان هم بی وجه نیست. دکتر شریفی زارچی که این روزها به دلیل اخراجش از دانشگاه به چهره ای ملی بدل شده در توئیتر خبر از موفقیتش در عرصه بین المللی می دهد.

 • اخراج به شیوه دانشگاه تهران

  اخراج به شیوه دانشگاه تهران

  رئیس دانشگاه تهران گفته: قطع همکاری با برخی از اساتید به علت مشکلات اخلاقی است ولی در رسانه ها مدعی می شوند که قطع همکاری با آن ها به علت مسائل سیاسی بوده.این فضا سازی ها اوج بی اخلاقی است.

 • آیا واقعا اکثر مردم از دولت آقای رئیسی راضی اند؟

  آیا واقعا اکثر مردم از دولت آقای رئیسی راضی اند؟

  یکی دو روزی است که دارم فکر می کنم خبرنگار روزنامه کیهان و جوان و آقای رئیسی واقعا فکر می کنند مردم حال و روزشان خوب است و یا ما را سر کار گذاشته اند؟ جدی می گویم. قصد تمسخر ندارم.

 • رئیس شورای اطلاع رسانی دولت را به قوه قضائیه معرفی کنید

  رئیس شورای اطلاع رسانی دولت را به قوه قضائیه معرفی کنید

  چی شد؟ درست نفهمیدم. رئیس شورای اطلاع رسانی دولت نامه زده و رسما از استانداری ها خواسته تا اهالی رسانه را از این که هستند بیشتر در مضیقه قرار دهند و آن ها را به دستگاه قضا معرفی کنند؟ ماجرا مربوط به یکی دو ماه پیش است.

 • از عکاس تسنیم تا عضو کانون نویسندگان

  از عکاس تسنیم تا عضو کانون نویسندگان

  عکاس خبرگزاری تسنیم را طالبان دستگیر کرده اند. همان موجوداتی که  خبرگزاری تسنیم و نظائر ایشان مدت ها سعی در تطهیرشان داشتند و با ما سرِ ستیز که: چرا با طالبان چنان که شاید و باید مهربان نیستید؟ بگذریم. فعلا وقتِ سرزنش دوستان تسنیم و همفکرانشان نیست. فعلا اولویت ما آزاد شدن یک ایرانی از بندِ کسانی است که دشمنان قسم خورده انسانند. اما بگذارید داستان دیگری را برایتان تعریف کنم.

 • کودتای بیست و هشت مرداد و نفرت از جمهوری اسلامی

  کودتای بیست و هشت مرداد و نفرت از جمهوری اسلامی

  یکی از بزرگ ترین مصیبت های ما در دهه های اخیر در تحلیل مسائل و مباحث نظری، عشق و نفرت است.

 • نه سعید قاسمی ریشش را می زند و نه علیزاده ساکت می شود

  نه سعید قاسمی ریشش را می زند و نه علیزاده ساکت می شود

  این روزها یاسر جبرائیلی و علی علیزاده و نظائر آن ها دور برداشته اند که آهای ایهالناس اگر می بینید قیمت دلار سر به فلک کشیده است و داشتن مسکن به آرزویی محال بدل شده است و مرغ و تخم مرغ غذایی لاکچری محسوب می شود و سفر داخله و خارجه جزو تفریحات گران قیمت تعریف می شود، مقصرش نه دولت و مجلس انقلابی که مشتی ضدانقلاب و لیبرال اند.

 • آقای رئیسی شمارا به حضرت عباس دیگر وعده ندهید

  آقای رئیسی شمارا به حضرت عباس دیگر وعده ندهید

  آقای رئیسی! خیلی محکم و قاطعانه فرمودید بساط کشف حجاب را جمع می کنید. چنان که پیشتر قاطعانه فرموده بودید تورم را مهار می کنید و جلوی رشد قیمت دلار را می گیرید و سالانه صدها هزار مسکن می سازید و شغل ایجاد می کنید و...الخ.

 • این ها نه سوسیالیستند و نه لیبرال، این ها ناکارآمدند

  این ها نه سوسیالیستند و نه لیبرال، این ها ناکارآمدند

  هفت هشت ده سالی بود که تلویزیون نداشتیم. یعنی در یکی از همین اسباب کشی های بی شمار، یک بار بر اثر تنبلی آنتن تلویزیون نصب نکردیم.

 • آقای رئیسی آسوده بخواب که جبهه پایداری بیدار است

  آقای رئیسی آسوده بخواب که جبهه پایداری بیدار است

  این روزها طرفداران آقای رئیسی به شدت در پی اثبات این مدعایند که رئیس جمهور شب ها از شدت ناراحتی برای مردم محرومی که زیر بار مهار تورم دارد استخوان هایشان له می شود خواب به چشمانشان حرام شده است.

 • وقتی ضرغامی با توسل به شجریان می خواهد رئیس جمهور شود

  وقتی ضرغامی با توسل به شجریان می خواهد رئیس جمهور شود

  بنده خدا عزت الله ضرغامی، بنده خدا محمد باقر قالیباف، بنده خدا محسن رضایی. گاهی حقیقتا دلم به حال این بندگان خدا می سوزد. عمری را در حسرت رئیس جمهور شدن عمرشان را سپری می کنند و میدان پاستور به آن ها روی خوش نشان نمی دهد که نمی دهد. گناه دارند.

 • آقای اژه ای! آیا مجریان تلویزیونی نماینده شما هستند؟

  آقای اژه ای! آیا مجریان تلویزیونی نماینده شما هستند؟

  چند نفر از مامورین نیروی انتظامی در درگیری با اشرار به شهادت می رسند. بنا به قول مدعی: روزنامه های اصلاح طلب این خبر را کار نمی کنند.

 • در این بازار مکاره نه شیر شوید و نه خر

  در این بازار مکاره نه شیر شوید و نه خر

  این روزها بازار سیاست بازان حسابی داغ است. به قولی بره کشون روزنامه نگارهاست. این یکی آن یکی را افشا می کند. آن یکی آبروی این یکی را می برد.

 • مهم‌ترین تصمیمی که حاکمان باید امروز بگیرند

  مهم‌ترین تصمیمی که حاکمان باید امروز بگیرند

  ظاهرا دعوا در آن بالا بالاها حسابی بالا گرفته. یکی تایید می کند و دیگری تکذیب. ماجرای گشت ارشاد را می گویم.

 • او مظهر کودکی جهان بود

  او مظهر کودکی جهان بود

  عجیب است. با این که مدت های مدیدی مریض احوال بود و دیگر این اواخر رفت و آمدش به بیمارستان زیاده از حد، بازهم هربار که می شنیدیم اوضاعش بهم ریخته هری دلمان می ریخت که نکند این بارِ آخر باشد.

 • خانه اندیشمندان و حوض نقاشی

  خانه اندیشمندان و حوض نقاشی

  حقیقتش را بخواهید هیچ چیزی درباره خانه اندیشمندان علوم انسانی نمی دانم. البته چندباری در آن جا شاهد برنامه های خوبی بوده ام اما چیزی درباره این که چه کسانی آن مجموعه را می گردانند و یا اصلا نحوه اداره آن جا چگونه است نمی دانم‌.

 • قتل بر سر قیمت مرغ و احوالات آقای قالیباف

  قتل بر سر قیمت مرغ و احوالات آقای قالیباف

  خب بالاخره افزایش قیمت مرغ به قیمت جان یک آدم منجر شد. امیدوارم آن مرحوم آخرین قربانی تورم افسار گسیخته در سرزمینمان باشد.

 • زنی که مثل هیچ کس نبود

  زنی که مثل هیچ کس نبود

  کم تر پیش می آید کسی مصداق این مصراع واقع شود: آن چه خوبان همه دارند تو تنها داری. اما اگر کسی همای اوج سعادت بر شانه هایش نشست و شد مصداق این شعر، باید قدر داشته هایش را بداند.

 • موتورسواری که روحانی را علت همه مشکلات می دانست

  موتورسواری که روحانی را علت همه مشکلات می دانست

  سال ۹۶ بود یا ۹۷ درست خاطرم نیست اما خوب یادم هست خیابان ها شلوغ بود. هوا هم سرد بود. با این حال ملاحظه سرماخوردگی و این حرف ها را نکردم و برای فرار از ترافیک، جلوی یک موتوری را گرفتم تا مرا به خانه برساند. در راه طبق معمول صحبت از گرانی و اوضاع بد مملکت و قضایایی از این دست شد.

 • آیا تندروها ذاتا نفهم هستند؟

  آیا تندروها ذاتا نفهم هستند؟

  اگر کسی تا امروز فکر می کرد تندروها یعنی یک مشت آدم انقلابی متعصب که به هیچ قیمتی حاضر نیستند از ارزش های انقلاب کوتاه بیایند و آن چه برایشان مهم است شعارهای تند انقلابی است و نه هیچ چیز دیگر،‌قطعا دیگر این گونه فکر نمی کند.

 • هرکه پولش بیش زورش بیشتر

  هرکه پولش بیش زورش بیشتر

  صاحبخانه زنگ می زند و می گوید هفت و نیم میلیون اجاره را از ماه دیگر باید به هجده میلیون بدل کنی.

 • رحیم پور ازغدی و رابطه اش با ایران اینترنشنال

  رحیم پور ازغدی و رابطه اش با ایران اینترنشنال

  مشکل رحیم پور ازغدی مختص خود او نیست. مختص همه کسانی است که خود را مظهر راستی و درستی می دانند و هر کسی را که بیرون از دایره فهم و تصور آن هاست یکسره باطل و در راه ضلالت می پندارند.

 • بشنوید | جواد ظریف و آبی که در خوابگه مورچگان ریخت

  بشنوید | جواد ظریف و آبی که در خوابگه مورچگان ریخت

  محمد جواد ظریف چند شب پیش حرف هایی زد که آب در خوابگه مورچگان ریخت. اما او پیش از این، مقدمات این سخنان را چیده بود و سخنان چند شب پیش او در واقع تفصیلِ صورت اجمالی آن مقدمه بود.او پیش‌تر نوشته بود: باید آرزوهایمان را در چارچوب امکانات دنبال کنیم.این جمله به ظاهر ساده واکنش‌های بسیاری را برانگیخت.آنچه می‌شنوید فایل صوتی یادداشت سید عبدالجواد موسوی است که پیرامون همین موضوع در خبرآنلاین منتشر شده است. این یادداشت را با صدای نویسنده می‌شنویم.