تیتر سه وبلاگ‌ها

 • از فاجعه آستین کوتاه تا حضور زنان در ورزشگاه

  از فاجعه آستین کوتاه تا حضور زنان در ورزشگاه

  چه قدر شور و جوانی و انرژی و هیجانی که می توانست خرج آبادانی و سازندگی این کشور شود برای انهدام آستین کوتاه و ضبط صوت به کار گرفته شد.

 • محسن چاوشی برنده این قمار است

  محسن چاوشی برنده این قمار است

  هنوز باورم نمی‌شود دوستان شاعر من گیر داده باشند به نام آلبوم محسن چاوشی و از آن بدتر گیر داده باشند به کلمه‌ای از شعر حضرت مولانا و بعد در توجیه گفته باشند ما اصلا به معنای آن غزل کاری نداریم بلکه آن واژه جزو واژه های ممنوعه به شمار می‌آید.

 • بار دیگر کیمیایی

  بار دیگر کیمیایی

  مسعود کیمیایی در جشن تولد ۷۸ سالگی اش به آن هایی که دوست دارند یک بار دیگر شاهد درخشش کارگردان گوزن ها باشند یک وعده شیرین داد.

 • با غلط‌های‌تان، از شاملو و کیارستمی، «قدیس» می‌سازید

  با غلط‌های‌تان، از شاملو و کیارستمی، «قدیس» می‌سازید

  مدیر جوان شبکه سوم سیما در حال تکرار تجربه‌هایی است که بارها و بارها ناکارآمدی و شکست‌شان اثبات شده. تجربه‌هایی که حاصلی جز بردن رونق مسلمانی نداشته و نه تنها به جذب حداکثری منجر نشده بلکه همان اقلیت پایبند و متعهد به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی را نیز مجبور کرده تا برای حفظ آبروی خود به کنجی پناه ببرند و برای این که در زمره لشگریان امثال آقای فروغی تعریف نشوند، اعتقاداتشان را پنهان کنند.

 • نجفی، داعش و دوستان اصلاح‌طلب

  نجفی، داعش و دوستان اصلاح‌طلب

  درباره نجفی و اتفاقاتی که افتاد نه چیزی نوشته ام و نه دلم می خواهد چیزی بنویسم. سرنوشت است و هزار اتفاق پیش بینی نشده در آستین دارد. نه کسی را می توان مقصر دانست و نه سرزنش کرد.

 • روشنفکری زرد و ماجرای فیلسوف فرهنگ

  روشنفکری زرد و ماجرای فیلسوف فرهنگ

  روشنفکری زرد هم پدیده ای است. مثل خیلی دیگر از پدیده های روزگار ما. در زمانه ای که سیاست ورزی زرد و دین مداری زرد و فرهنگ و ادبیات زرد رایج است چرا روشنفکری زرد نداشته باشیم؟ هیچ ایرادی هم ندارد. روشنفکری زرد تا وقتی که حد و حدود خودش را می شناسد و با دامن زدن به مباحث نازل بین شاعران و نویسندگان و اهل نظر برای خودش مشتری جذب می کند و با به اشتراک گذاشتن عکس های مکش مرگ ما در فضای مجازی هواداران زردبازی را به وجد می آورد مشکل خاصی نیست.

 • چه کسی جنگ را شروع کرد

  چه کسی جنگ را شروع کرد

  بعد از دیدن قسمت چهارم آخرین فصل گیم آف ترونز داشتم خودم را آماده می کردم برای نوشتن یادداشتی در ستایش جنگ. جان کلام در آن یادداشت ننوشته شده این بود: «جنگ هزار بدی که داشته باشد یک حسن شگفت‌انگیز دارد و آن هم این که: در جنگ آدمیان برای لحظه‌ای همه حسادت‌ها و کینه‌ها و غرض ورزی‌ها و دیگر صفات پلشت غیر انسانی‌شان را کنار می‌گذارند و همه هم و غم خود را به کار می‌گیرند تا دشمن مشترک را از میان بردارند.

 • آقای علی مطهری چه خبرتان است؟

  آقای علی مطهری چه خبرتان است؟

  مواضع اخیر آقای مطهری حقیقتا نگران کننده است...

 • ماجرای عجیب آقای سرافراز و کاسبان عدالت

  ماجرای عجیب آقای سرافراز و کاسبان عدالت

  هرچند وقت یک بار در شبکه های مجازی و واقعی سر و کله کسانی یافت می شود که صریح و بی پروا از عدالت دم می زنند و همه گروه های سیاسی را در بی اعتنایی به عدل و داد از یک قماش می دانند.

 • آقای فروغی رسانه همان پیام است

  آقای فروغی رسانه همان پیام است

  فکر نمی کنم مدیر جوان شبکه سه سیما این جمله مک لوهان را به خوبی متوجه شود. کمی ثقیل است. توصیه به خواندن کتاب «آینه جادوی» مرتضی آوینی هم گمان نکنم دردی را دوا کند. هم وقت گیر است و هم درک آن نیازمند مقدماتی است که احتمالا آقای فروغی از آن بی‌بهره است.

 • این تلویزیون اصلاح‌پذیر نیست

  این تلویزیون اصلاح‌پذیر نیست

  تلویزیون ظاهرا یک نهاد به شدت حکومتی است. نهادی ایدئولوژیک که قرار است شعارهای نظام را در قالب سریال و گزارش و فیلم و موسیقی و برنامه‌های مناسبتی به خورد خلق الله بدهد. اما این ظاهر ماجراست. از آن جایی که مدیران این دستگاه عریض و طویل درک درستی از رسانه ندارند و هم چنین فهم آنان از هنر و فرهنگ و مباحث نظری بسیار نازل است نه تنها به وظایفی که بر عهده دارند عمل نمی‌کنند بلکه اغلب درست روبروی شعارهای رسمی حکومتی که مدعی دفاع از آن هستند قرار می گیرند.

 • دوستان سعید قاسمی را هم تکذیب کنید

  دوستان سعید قاسمی را هم تکذیب کنید

  تکذیب گفته‌های سعید قاسمی از سوی سخنگوی سپاه پاسداران اقدامی شایسته است و کاش نظایر او را هم برای گفته‌های‌ از این دست‌شان تکذیب کنند.

 • جای خالی گفت‌وگو

  جای خالی گفت‌وگو

  سید عبدالجواد موسوی: ما انقلاب کردیم که گفت‌وگو کنیم. شاید این درخشان‌ترین جمله‌ای باشد که مصطفی تاج‌زاده در مناظره‌اش با زاکانی بر زبان آورد. گفت‌وگو کردن اگرچه در عالم درویشی کار ناپسندی است اما در دنیای امروز شرط بنیادین حیات است.

 • چند کلمه با برادر کیهان

  چند کلمه با برادر کیهان

  عبدالجواد موسوی: پاسخ گفتن به روزنامه کیهان آب در هاون کوبیدن است.