برنامه جدید آمریکا و افغانستان علیه فرماندهان طالبان

مقامات ارشد دولت افغانستان از طرحی خبر دادند که براساس آن حملات علیه فرماندهان میدانی طالبان با همکاری نیروهای آمریکایی افزایش خواهد یافت.

 برخی مقامات ارشد امنیتی افغان اعلام کردند که حملات نیروهای امنیتی آمریکایی و افغان علیه فرماندهان طالبان افزایش می‌یابد.

با این حال، سرهنگ «دیوید باتلر» سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان گفته که تنها راه حل دائمی رسیدن به صلح رسیدن به توافق سیاسی است.

این درحالی است که طی دو هفته گذشته سه والی طالبان در ولایت‌های هلمند، غور و پکتیکا توسط نیروهای امنیتی افغانستان و آمریکا کشته شدند.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان نیز در گذشته اعلام کرده بود که عملیات جدیدی برای هدف قراردادن فرماندهان کلیدی طالبان آغاز شده است.

همچنین سال گذشته «نیویورک تایمز» در گزارشی اعلام کرده بود که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا عملیات سری خود را در افغانستان افزایش خواهد داد و تیم‌های کوچکی متشکل از افسران با تجربه خود را در کنار نیروهای امنیتی افغان برای «شکار» و «کشتن» طالبان در سراسر این کشور اعزام می‌کند.

این در حالی است که پیش از این نیز یک روزنامه انگلیسی فاش کرده بود: در پی قدرت گرفتن طالبان و گسترش فعالیت‌های داعش در افغانستان ارتش انگلیس در حال طراحی عملیات‌های ویژه و مخفیانه در این کشور است.

طی چند ماه گذشته برخی نمایندگان پارلمان افغانستان در انتقاد به افزایش حملات نیروهای خارجی به ولایت‌های «کنر»و «نورستان» اعلام کرده بودند که نیروهای خارجی فرماندهان طالبان را در حالی هدف قرار می‌دهند که این فرماندهان با داعش در این مناطق می‌جنگند.

انتهای پیام/.

کد خبر 1212577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =