مدل بلاروس، مدعی اطلاع از روابط ترامپ با روسیه، بازداشت شد

ایسنا نوشت: یک دختر مدل اهل بلاروس که مدعی شده بود از روابط ترامپ-روسیه مطلع است پس از آن که تایلند او را به اتهام "تن‌فروشی" زندانی کرد و سپس به روسیه بازگرداند، در فرودگاه مسکو بازداشت شده است.

 "ناستیا ریبکا" مدعی شده بود که از طریق یکی از الیگارش‌های نزدیک به قدرت مدارکی به دست آورده است.

این زن اهل بلاروس که نام اصلی او "آناستازیا واشوکویچ" است پس از استرداد از سوی تایلند در فرودگاه مسکو بازداشت شده است و وکیل او ویدئویی در اینستاگرام منتشر کرده که در آن زنی که مشخصات ظاهری‌اش با ناستیا ریبکا همخوانی دارد در حالی که بی‌حال به نظر می‌رسد از سوی چهار مامور بر روی ویلچر گذاشته می‌شود اما پس از کمی مقاومت ماموران او را با خود می‌برند.

ویدیویی که از سوی دیمتری زاتسارینسکی که خود را وکیل دعاوی معرفی کرده منتشر شده در شبکه‌های تلویزیونی روسیه بازپخش شده و آلکسی ناوالنی، وبلاگ‌نویس مخالف دولت و فعال در زمینه فساد دولتی هم آن را توییت کرده است.

به گفته زاتسارینسکی، مقصد اصلی خانم ریبکا شهر مینسک، پایتخت بلاروس بوده و او فقط قصد تعویض هواپیما در مسکو را داشته است.

او این اقدام روسیه را "رسوایی بین‌المللی" خوانده است.

به گزارش بی.بی.سی وزارت کشور روسیه با صدور اطلاعیه‌ای که در رسانه‌های این کشور منتشر شده مدعی شده ریبکا و همراهان او که همگی بازداشت شده‌اند متهم به "تن فروشی و اشاعه آن" هستند؛ اتهامی که در صورت اثبات می‌تواند ۶ سال زندان به همراه داشته باشد.

یکی از افراد همراه این مدل بلاروس که او هم بازداشت شده الکساندر کریلوف نام دارد؛ مردی اهل بلاروس که او هم به همراه ریبکا در تایلند بازداشت و زندانی شده بود.

این دو در تایلند به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بودند و روز پنجشنبه پلیس تایلند این دو را به همراه پنج نفر دیگر که همگی شهروندان بلاروس و روسیه بودند پس از آن که نیمی از مدت مجازات‌شان را گذرانده بودند از این کشور اخراج کرد.

ریبکا و کریلوف در دوران بازداشت از سفارت آمریکا در تایلند درخواست کمک کرده بودند و گفته بودند که نگران استرداد خود به روسیه هستند.

این مدل ۲۷ ساله اهل بلاروس مدعی است که از طریق اولگ دریپاسکا، میلیاردر سرشناس روسیه به مدارکی دست یافته که از "هم‌دستی ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ با کرملین" خبر می‌دهد.

دریپاسکا همه این ادعاها را رد کرده و علیه هر دو نفر، یعنی ریبکا و کریلوف در دادگاه شکایت کرده و پیروز هم شده است.

اولگ دریپاسکا یکی از چندین اولیگارش و میلیاردرهای نزدیک به هرم قدرت در روسیه هستند که به اتهام "فعالیت‌های تبه‌کارانه" در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند.

52310

کد خبر 1223727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =