حرف‌های جنجالی رئیس اتحادیه لوازم خانگی درباره گرانی سال آینده، دردسر درست کرد!

تسنیم نوشت: عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی گفت: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با سخنان التهاب‎آفرین اخیر خود درباره گران‌تر شده لوازم خانگی در سال آینده، بازار را بهم ریخت، مردم را نگران کرد و با این وجود، شرایط لازم برای ریاست اتحادیه را ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی دو روز پیش در اظهارات جنجالی گفته بود، "سال آینده بلااستثنا افزایش قیمت خواهیم داشت، شاید مردم منتظر اتفاقی باشند، به آن‌ها می‌گویم منتظر نباشند و کالاهایشان را در بازار بخرند. "

این اظهارات روز گذشته با واکنش تند نمایندگان مجلس مواجه شد و نمایندگان ضمن التهاب آفرین بودن این سخنان خواستار برخورد قانونی با این موضوع شدند.

در همین باره علی لاریجانی رئیس مجلس هم در پاسخ به اعتراض نمایندگان به اظهارات رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی گفت: مصاحبه‌ای که رئیس اتحادیه راجع به لوازم خانگی کرده، قطعاً خلاف است.

وی با بیان اینکه "از آقای پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستم که این موضوع را پیگیری کنند"، افزود: این‌که گفته شود ۴۰ درصد به قیمت لوازم خانگی اضافه می‌شود، حتماً خلاف است. چرا رئیس اتحادیه لوازم خانگی چنین اظهاراتی داشته و ایجاد نابسامانی و التهاب کرده است؟

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس هخم در این باره گفت: نگرانی در مورد تولید لوازم خانگی وجود ندارد و صادرات لوازم خانگی امسال و سال آینده تقویت خواهد شد، بنابراین اظهارنظر واحد صنفی غیرکارشناسی بوده و مجلس پیگیری می‌کند که مشکلات صنف لوازم خانگی برطرف شود.

پورابراهیمی افزود: گویا ایشان اعلام کرده بودند که قیمت لوازم خانگی در سال ۹۸، ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت لذا بررسی این موضوع از سوی ریاست مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.

در همین باره غلامرضا حسن پور رئیس سازمان بسیج اصناف در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اظهارات رئیس اتحادیه لوازم خانگی گفت: متاسفته برخی روسای اتحادیه‌های اصناف به ویژه در تهران به جای اینکه آرامش ایجاد کنند، التهاب آفرینی می‌کنند و با انجام برخی مصاحبه ها، خطایی را مرتکب می‌شوند که بخشودنی نیست.

وی افزود: اظهارات اخیر آقای طهان پور رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی که گفته بود، "مردم فکر نکنند قرار است سال بعد اتفاقی بی افتد، سال آینده حتماً اجناس گران خواهد شد مردم امسال خریدشان را انجام دهند"، موجب بروز التهاب در بازار شده و مردم را نگران کرده است.

عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی با بیان اینکه خوشبختانه رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته به این موضوع ورود کرده و و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس را مامور رسیدگی به این اظهارات خلاف واقع کرده اند، گفت: پس از اظهارات التهاب آفرین رئیس اتحادیه لوازم خانگی، در برخی از بازارهای کشور حتی از تهران تماس می‌گیرند که هر چه لوازم خانگی دارید ما می‌خریم.

حسن پور تاکید کرد: به عنوان عضو هیات عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی از رئیس کمیسیون نظارت و رئیس سازمان صنعت استان تهران می‌خواهیم موضوع سخنان رئیس اتحادیه را در جلسه‌ای فوق العاده بررسی کنند و به دلیل اینکه وی با این اظهارات بازار را بهم ریخت، بنابراین شرایط ریاست بر اتحادیه را از دست داد، موضوع تغییر وی را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه وقتی رئیس اتحادیه که باید خودش بر بازار نظارت کند و بازوی نظارتی دولت باشد، از گرانی دم می‌زند، دیگر شرایط ریاست بر اتحادیه را ندارد، افزود: قیمت لوازم خانگی در سال جاری به اندازه‌ای افزایش پیدا کرده که بیش از این نمی‌توان در باب گرانی به مردم فشار آورد.

رئیس سازمان بسیج اصناف افزود: به نظر می‌رسد اطلاع رسانی در اتاق اصناف هم باید نظام مندتر شود، اتاق اصناف باید در این زمینه پاسخ گو باشد و نظارت بیشتری بری روسای اتحادیه‌های صنفی داشته باشد.

17231

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1233421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =