۰ نفر
۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۴
 ترامپ وارد ویتنام شد

'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا به منظور شرکت در نشست سران با 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی سه شنبه شب به وقت محلی وارد هانوی پایتخت ویتنام شد.

به گزارش ایرنا ترامپ بعد از ورود به فرودگاه هانوی، مستقیم به محل اقامت خود واقع در هتل ماریوت رفت هواپیمای حامل ترامپ پیش از این دوبار در انگلیس و قطر برای سوختگیری توقف کرده بود.
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز صبح امروز با قطار وارد ویتنام شد و بعد از ظهر امروز هم به بازدید از سفارت کره شمالی در هانوی پرداخت.

دومین نشست سران آمریکا و کره شمالی قرار است روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در هتل سافیتل برگزار شود، طبق برنامه اعلام شده، کیم و ترامپ روز چهارشنبه ملاقاتی دو نفره خواهند داشت و پس از آن هر یک به همراه تنها دو نفر در ضیافت خصوصی شام حاضر می شوند اما برنامه های روز پنجشنبه تا کنون رسانه ای نشده است در مجموع پیش بینی شده است رهبران دو کشور در طول این نشست 5 بار با یکدیگر دیدار و گفت و گو کنند.

رهبران دو کشور پیش از این در خرداد سال جاری در سنگاپور با یکدیگر دیدار کردند نتیجه این نشست، توافقی مبهم در زمینه عاری سازی هسته ای شبه جزیره کره بود.

از آن زمان تاکنون با وجود آنکه کره شمالی یکی از سایت های هسته ای خود را نابود و از آزمایش هسته ای خودداری کرده، آمریکا تنها به توقف رزمایش های مشترک با کره جنوبی اکتفا کرده است.
کارشناسان معتقدند اگر کیم و ترامپ بتوانند در این نشست به تفاهم برسند و یک بیانیه مشترک صادر شود شاید آنها با یکدیگر یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کنند پیش از این کیم با رییس جمهوری کره جنوبی در پیونگ یانگ و همچنین در پانمونجوم کنفرانس خبری مشترک برگزار کرده بود اما در سنگاپور ترامپ به تنهایی در این کنفرانس شرکت کرد.

پیش از ورود ترامپ، 'مایک پمپئو' وزیر خارجه آمریکا نیز ظهر امروز به وقت محلی وارد ویتنام شد، خبرگزاری کره جنوبی نیز گزارش کرده است که 'جان بولتون' مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا هم در هانوی است.
 

49311

کد خبر 1235941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =