مدیران صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی باید ناظر و پاسخگوی روند توزیع کالا در استان باشند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بر اساس بازدیدها و حضور مستمر در سطح استان، از مشکلات و دغدغه های بطن جامعه مطلع هستم بنابراین از مدیران انتظار می رود با جدیت بر مدار سیاست های مدون در جهت رفع موانع مردم حرکت کنند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع استانداری البرز، شهبازی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیران صمت و جهادکشاورزی استان باید پیگیر افزایش سهمیه گوشت منجد البرز باشند، افزود: در توزیع کالا باید به جمعیت ۳ میلیون نفری البرز توجه ویژه ای صورت گیرد.

وی ادامه داد: وزارت صمت باید طبق اطلاعات و آمار دقیق از استان نسبت به توزیع کالا و بویژه گوشت منجمد اقدام کند و مدیران دستگاه های مربوطه در این راستا باید توجیه دقیقی داشته باشند.

شهبازی با بیان اینکه استاندار سیاستگزار است، گفت: از این رو دستگاه ها باید طبق سیاست ها و تکالیف معین به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: امروز اولین نمایشگاه بهاره در کرج آغاز به کار می کند ولی باید این امکان در نقاط مختلف شهر نیز ایجاد شود.

استاندار البرز اضافه کرد: تیم تصمیم گیر استان در شرایط کنونی باید علاوه بر وظایف اداری با تعهد انسانی و اخلاقی اقدام و عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما بعنوان کارگزاران نظام و خدمتگزاران مردم موظف به ایجاد بسترهای رفاه، نشاط و امنیت مردم هستیم، گفت: مصوبات این ستاد باید در قالب کارگروه های تخصصی در دستگاه های عضو، پیگیری و اجرایی شود.

شهبازی افزود: نظارت جدی بر روند امور اصناف داریم ولی به دنبال پرونده سازی برای این افراد منصف و عادل نیستیم.

وی با اشاره به اینکه اداره کل صمت موظف به نظارت بر تولید، توزیع و عرضه در استان است، عنوان کرد: صف هایی که در سطح استان برای دریافت کالا تشکیل می شود باید با مسئولیت مدیران مربوطه ساماندهی شود.

استاندار البرز گفت: همه مردم شهروندان درجه یک این کشور هستند بنابراین باید حرمت و عزت آنها حفظ شود.

وی افزود: ما بعنوان مسئول باید پاسخگوی ابهامات باشیم و با تنویر افکار عمومی راه نفوذ دشمنان از طریق هجمه های رسانه ای را مسدود کنیم.

شهبازی خاطرنشان کرد: بر اساس بازدیدها و حضور مستمر در سطح استان، از مشکلات و دغدغه های بطن جامعه مطلع هستم بنابراین از مدیران انتظار می رود با جدیت بر مدار سیاست های مدون در جهت رفع موانع مردم حرکت کنند.

وی گفت: مدیران استان با تبیین و تشریح صحیح برنامه ها و با آگاهی بخشی می توانند از حمایت مردم برخوردار شوند.

استاندار البرز با اشاره به اینکه نباید توزیع کالاهای اساسی بدون آنالیز، تجزیه و تحلیل درست صورت گیرد، افزود: اکنون هزار و ۸۰۰ تن شکر در البرز آماده توزیع است که این امر باید با همکاری فرمانداران انجام شود. 

وی ادامه داد: فرمانداران محور اصلی امور و تصمیم گیری ها در شهرستان ها هستند از این رو باید با شناسایی دقیق جامعه هدف توزیع در نقاط مختلف استان محقق شود.

شهبازی گفت: مردم از ما بعنوان مسئول، کار می خواهند که این تکلیف مهم شرعی و اخلاقی باید برنامه محور و به نحو مطلوب صورت گیرد.

وی افزود: باید برای تهیه و توزیع کالاهای جانشین نیز برنامه ریزی لازم را در استان داشته باشیم.

استاندار البرز اضافه کرد: اگر با دلسوزی و مجدانه برای آرامش و آسایش مردم اقدام کنیم مورد عنایت خداوند و حمایت مردم خواهیم بود.

وی گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته شرایط کشور در تهیه و توزیع کالا عادی است ولی معاندان با تبلیغات و ایجاد فضای متشنج روانی درصدد اختلال در این روند هستند.

۴۶

کد خبر 1237414

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =