برگزاری دوره بازآموزی طرح ملی امداد و نجات نوروزی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: دوره باز آموزی طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۹۸ در سه شهرستان استان در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، رامین معبودی با اعلام این خبر افزود: این دوره از ۷ تا ۱۰ اسفند ماه در سه منطقه شمال استان، جنوب استان و غرب استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره همزمان در سه گروه و به میزبانی ۳ شهرستان به صورت تئوری و عملی در ۷ اسفند ماه آغاز شد، ادامه داد: گروه اول با حضور نجاتگران شهرستان های گرمی، بیله سوار و پارس آباد به میزبانی بیله سوار، گروه دوم با حضور نجاتگران شهرستان های اردبیل، مشگین شهر، نیر، نمین، سرعین و معاونت امداد و نجات به میزبانی نیر و گروه سوم با حضور نجاتگران شهرستان های خلخال و کوثر در خلخال برگزار می شود.

معبودی با اشاره به اینکه در این دوره ها ۲۶۵ نفر فراگیر حضور دارند، اضافه کرد: ۸ اسفند ماه فراگیران شمال استان، ۹ اسفند فراگیران مرکز استان و ۱۰ اسفند فراگیران جنوب استان با حضور در شهرستان نیر مباحث تخصصی جاده را به صورت عملی دوره دیده و در آزمون کتبی و عملی شرکت می کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: تثبیت پزشکی، کنترل علایم حیاتی، حمل، آتل بندی و بانداژ، کنترل راه های تنفسی،  CPR، آشنایی با خودروی نجات، آشنایی با تجهیزات خودروی نجات، آشنایی با خودروی آمبولانس و تجهیزات آن، مدیریت در صحنه و رهاسازی سرفصل های آموزشی این دوره باز آموزی است.

وی افزود: فراگیران پس از قبولی در آزمون کتبی و عملی در طرح امداد و نجات نوروزی مشارکت خواهند کرد.

46

کد خبر 1237662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =